Team Rynkeby Næstved Cup 2017

Team Rynkeby Næstved inviterer for anden gang til breddefodboldstævne i Holmegaard Hallen, hvor alle tilmeldingsgebyrer går ubeskåret til Børnecancerfonden.

Team Rynkeby Næstved Cup afholdes i weekenden 18. og 19. februar 2017.

Børn der støtter børn - Tilmeld og støt et fantastisk godt formål !!

Ved tilmelding vælges niveau, dette bliver dog kun aktuelt ved mange tilmeldinger i samme årgang. Stævneledelsen forbeholder sig ret til at slå B og C niveau sammen ved mangel på tilmeldinger.

Der spilles efter DBU´s regler for indefodbold små mål (håndboldmål). Dog spiller U7 efter DBU´s regler for indefodbold på halv bane.

Medaljer til alle deltagende i U7, U8 og U9 rækkerne og præmier til Top 3 i U10 - U14.

Tilmeldingsgebyr: 350,- pr. hold for U7-U9 og 400,- pr. hold for U10-U14. Gebyret indbetales på følgende konto: reg. 0612 kontonr. 4413225566. Husk at anføre holdnavn og årgang. Sidste tilmeldingsfrist er 2. februar 2017. Tilmelding er først gyldig når indbetalingen er registreret.
Tilmelding foregår efter først til mølle princippet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 - Drenge Mixed 6 400 Søndag 19. februar 10 0
U11 - Drenge Mixed 6 400 Lørdag 18. februar 19 0
U12 - Drenge Mixed 6 400 Lørdag 18. februar 5 0
U13 - Drenge Mixed 6 400 Lørdag 18. februar 14 0
U12 - Piger Mixed 6 400 Lørdag 18. februar 17 0
U13 - Piger Mixed 6 400 Lørdag 18. februar 3 0
U14 - Piger Mixed 6 400 Søndag 19. februar 4 0
U14 - Drenge Mixed 6 400 Søndag 19. februar 4 0
U7 - Mixede Mixed 7 350 Søndag 19. februar 7 0
U8 - Drenge Mixed 6 350 Søndag 19. februar 15 0
U9 - Drenge Mixed 6 350 Søndag 19. februar 8 0

Signetud teams

U10 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. februar

Teamname LVL Logo Club
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team Maidane B Næstved IF Logo Næstved IF
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
KE Skilte B Næstved IF Logo Næstved IF
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Rønnede if C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U11 - Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18. februar

Teamname LVL Logo Club
HG HVid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
Nif C Næstved IF Logo Næstved IF
HG Blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
næver B Næstved IF Logo Næstved IF
Niffen B Næstved IF Logo Næstved IF
Skælskør 1 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Skælskør 2 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Holmegaard A A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard B B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard C C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG´s drenge A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Team Kulek A
faxe 11 B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HG Stars B

U12 - Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18. februar

Teamname LVL Logo Club
De gyldne får C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Team Kulek
FCLejre 1 B FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 2 B FC Lejre Logo FC Lejre
faxe u12 B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U13 - Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18. februar

Teamname LVL Logo Club
Rodi's Autocenter B
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Sorø Freja U13 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Team Bolas C Tuse IF Logo Tuse IF

U12 - Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18. februar

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB3 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Fk Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Gundsø piger C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
HG1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U13 - Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18. februar

Teamname LVL Logo Club
Team Lewél Brøndby IF Logo Brøndby IF
HGB Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Fk Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U14 - Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. februar

Teamname LVL Logo Club
Toksværd C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Smølferne B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Fk Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Snorkepigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U14 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. februar

Teamname LVL Logo Club

U7 - Mixede 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. februar

Teamname LVL Logo Club
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
HGB Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Benløse 1 B Benløse IF Logo Benløse IF
Team Rustik C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U8 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. februar

Teamname LVL Logo Club
FK U8 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Haslev blå C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev grøn B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holmegaard GB B Holmegaard GB
TOF - Team Rustik C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 - Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19. februar

Teamname LVL Logo Club
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dalby G&IF C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF - HVID Ringsted IF Logo Ringsted IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - February 19 2017

Organisation
No Club
Place
Holmegaard Hallen
Address
Glasværksvej 1
Postalcode
4684
City
Holmegaard
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 map

Tournament overview