Østmøn FK´s ungdomsstævne 2017

ØSTMØN FODBOLDKLUBS UNGDOMSSTÆVNE 2017 FOR DRENGEHOLD

 

Spillested:  
Østmøn Hallen v/Hjertebjergskolen
Klintevej 237
4780 Stege


Spilledato:
Den 4. og 5. februar 2017
Spilledag:
Årg. U9-U11, U14-U17 lørdag
Årg. U6-U8, U12-U13 søndag


U17 drenge (årg. 00)
U16 drenge (årg. 01)
U15 drenge (årg. 02)                                    
U14 drenge (årg. 03)
U13 drenge (årg. 04)
U12 drenge (årg. 05)
U11 drenge (årg. 06)
U10 drenge (årg. 07)
U9 drenge (årg. 08)
U8 mixede (årg. 09)
U7 mixede (årg. 10)
U6 mixede (årg. 11)


Bemærk:
Alle rækker spilles i rene årgange med max 6 spillere på hvert hold (7 spillere i årgange  09, 10 og 11). Der må gerne deltage piger på alle hold.

Præmier:
U17, U16, U15 og U14:
1 præmie: 1500 kr. til holdet
                                          2. præmie:  750 kr. til holdet

Øvrige præmier:
1. og 2. præmier: Pokaler til alle spillere
Medaljer til puljevindere, som ikke når finalen:
Medaljer til alle spillerne i årg. 09, 10 og 11
Scoringspræmier til alle hold.

Tilmeldingsgebyr:
U17, U16, U15 og U14: Kr. 500
Øvrige rækker: Kr. 375

Betaling:
Konto nr. 6140-1065505 eller via Mobilepay 30 70 28 62 eller Swipp.
Husk at anføre holdnavn og årgang

Tilmelding: Klik her

Spørgsmål:
Heidi Pedersen på mail: jgphp@mail.tele.dk eller på tlf. 55 8132 87 eller mobil 30 70 28 62

Holdet er først tilmeldt, når vi har modtaget betaling.

Tilmeldingsfrist:
Senest den 23. januar 2017

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 denge Mixed 7 375 6 0
U8 drenge Mixed 7 375 0 0
U9 drenge Mixed 6 375 3 0
U10 drenge Mixed 6 375 4 0
U14 drenge Mixed 6 500 1 0
U15 drenge Mixed 6 500 10 0
U17 drenge Mixed 6 500 1 0
U13 drenge Mixed 6 375 2 0
U11 drenge Mixed 6 375 6 0
U12 drenge Mixed 6 375 4 0
U16 drenge Mixed 6 500 2 0
U17 drenge Mixed 6 500 0 0
U6 drenge Mixed 7 375 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U7 denge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK
Østmøn 1 B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Østmøn 2 Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
præstø hvid Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø rød Præstø IF Logo Præstø IF

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
MFK.U9.1 C Møns FK Logo Møns FK
MFK.U9.2 C Møns FK Logo Møns FK

U10 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK.U10.1 B Møns FK Logo Møns FK
MFK.U10.2 B Møns FK Logo Møns FK
B1938 B B1938 Logo B1938
Nyråd 1 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RØDVIG B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Team H. B
Alfahannerne B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Underdogs
Cruyff´s
Østmøn B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Østtmøn C Østmøn

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Præstø IF C Præstø IF Logo Præstø IF
MFK "bare en tand bedre" C Møns FK Logo Møns FK
Gasværksvej B
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Præstø 1 A Præstø IF Logo Præstø IF
B.Frem Sakskøbing B B Frem Sakskøbing

U12 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK " Bare en tand bedre" C Møns FK Logo Møns FK
MFK "Endnu en tand bedre" C Møns FK Logo Møns FK
Borg Forsikring B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Østmøn FK C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub

U16 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - February 5 2017

Organisation
Østmøn Fodboldklub
Place
Østmøn Hallen v/Hjertebjergskolen
Address
Klintevej 237
Postalcode
4780
City
Stege
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Østmøn FK´s ungdomsstævne 2017 map

Tournament overview