Hornbæk cup 2017

HORNBÆK CUP:
Hornbæk IF fodboldafdeling er igen klar med Hornbæk cup henover 2 weekender. Sidste år deltog 117 hold – men flere endte alligevel på ventelisten, da flere årgange endte som udsolgt
Stævnet afholdes d. 20.-22. januar og 27.-29. Januar.

Stævnet er for piger årgang 99-08 og drenge årgang 03-08. Det er et stævne med høj kvalitet, indbygget drible/jongleringskonkurrence og præmie til stævnets spiller i hver årgang.

Stævnet henvender sig til følgende hold:
Drenge: (medaljer til alle i årgang ’08)
Årgang ’03 – Lørdag d. 28/1 eftermiddag
Årgang ’05 – Lørdag d. 21/1 middag
Årgang ’06 – Søndag d. 29/1 middag
Årgang ’07 – Søndag d. 29/1 formiddag
Årgang ’08 – Søndag d. 22/1 formiddag

Piger: (medaljer til alle i årgang ’07/’08)
Årgang ’99/00 – Fredag d. 27/1
Årgang ’01/02 – Fredag d. 20/1
Årgang ’03 – Lørdag d. 28/1 middag
Årgang ’04 – Søndag d. 22/1 middag
Årgang ’05 – Lørdag d. 21/1 eftermiddag
Årgang ’06 – Lørdag d. 21/1 formiddag
Årgang ’07/08 – Lørdag d. 28/1 formiddag
I hver årgang kåres stævnets bedste spiller.

Driblekonkurrence:
I drenge årgang 05 – pige årgang 04 og yngre afholdes sjov driblekonkurrence, hvor hele holdet skal forsøge at drible sig til sejren

 

Jongleringskonkurrence:
I drenge årgang 03 og 04, samt 99/00, 01/02 og 03 piger, vælges en-to fra hvert hold til jongleringskonkurrence.

Præmier:
Der er pokal til vinderholdet og medaljer til nr. 2 og 3. Medaljer til alle i årgang 08, samt 07/08 piger. Derudover medaljer til det hold der vinder drible/jongleringskonkurrencen, og til stævnets spiller i hver årgang.
Tombola og Cafe:
Fantastisk tombola med gode præmier. Dejlig mad i cafeen og lidt til den søde tand.
Se priser, menu og nogen af vores gevinster i tombolaen på vores hjemmeside
- i starten af januar

Dommere:
I de ældste årgange vil der være sorte dommere, mens vi i de yngste årgange har kvalificerede dommere, blandt vores frivillige ledere, samt ungdomsspillere.

Turneringsform:
Der spilles efter SBU’s indendørs regler for håndboldmål. Sidstnævnte hold tager veste på ved trøjelighed.
Alle hold garanteres 4 kampe, og spilletiden er minimum 7 min

Holdstørrelse:
4 spillere og max 3 udskiftningsspillere. I drenge 08 dog 5 spillere og 3 udskiftningsspillere.


Deltagergebyr:
Kr. 525,00 pr. hold - Beløbet bedes overført til reg. 1551 kontonr. 8020353.
Tilmelding er naturligvis bindende - og man er først tilmeldt når gebyret er betalt

Tilmeldingsfrist:
Frist for tilmelding og betaling er senest d. 10/1-2017.
Program forventes udsendt medio januar.
Tilmelding finder sted på:
http://staevner.dk/staevne/12509/hornbaek-cup-2017.aspx

Forbehold:
Vi forbeholder os ret til at niveauinddele de enkelte årgange ved stor tilslutning, ligesom årgange kan lægges sammen, eller nedlægges ved for få tilmeldte.
Husk at skrive retvisende niveau ved tilmelding

Stævnet holdes i Hornbæk-hallen ved Pedella Park,
Carl Bødker Nielsens Vej 3,
3100 Hornbæk.

Spørgsmål kan rettes til:
Navn: Jeannett Rantzau
Mobil: 22 88 06 25
E-mail: jrfodbold@stofanet.dk

Telefon på stævnedagene:
Jonathan 22 55 89 25 eller Jeannett 22 88 06 25

 


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
04 drenge (U13) Mixed 4 525 Søndag 29/1 eftermiddag 4 0
07 drenge (U10) Mixed 4 525 Søndag 29/1 formiddag 10 0
07/08 piger (U9-U10) Mixed 4 525 Lørdag 28/1 formiddag 11 0
08 drenge (U9) Mixed 5 525 Søndag 22/1 formiddag 10 0
06 piger (U11) Mixed 4 525 Lørdag 21/1 formiddag 11 0
05 drenge (U12) Mixed 4 525 Lørdag 21/1 middag 14 0
04 piger (U13) Mixed 4 525 Søndag 22/1 middag 16 0
03 drenge (U14) Mixed 4 525 Lørdag 28/1 eftermiddag 8 0
03 piger (U14) Mixed 4 525 Lørdag 28/1 middag 7 0
01/02 piger (U15-16) Mixed 4 525 Fredag d. 20/1 1 0
05 piger (U12 piger) Mixed 4 525 Lørdag 21/1 eftermiddag 11 0
06 drenge (U11) Mixed 4 525 Søndag 29/1 middag 6 0
99/00 piger (U17-18) Mixed 4 525 Fredag d. 27/1 2 0

Signetud teams

04 drenge (U13) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

07 drenge (U10) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk 1 Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Frem Hellebæk 1 A FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Frem Hellebæk 2 B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Esrum B Esrum IF Logo Esrum IF

07/08 piger (U9-U10) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
FIF Pigerne B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Hornbæks Seje tøser B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Espergærde C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Snekkersten I.F 2 B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Snekkersten I.F 1 A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
FBIs Powerpiger B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Lyngby Blå B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Diva'erne B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Snekkersten IF 3 B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Virums tøser B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

08 drenge (U9) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Melby-Liseleje IF C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
A.G.F. Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Hornbøflerne B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæsterne C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
HornJægerne C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Dragør BK 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Tårnby FF A Tårnby FF Logo Tårnby FF

06 piger (U11) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk Powergirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FBI Supergirls A Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Eif B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Diva'erne B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

05 drenge (U12) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21/1 middag

Teamname LVL Logo Club
Værløse Syd B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Nord B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Hornbæk Løverne C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Tigerne C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Olivers Garage
Vestegnen B
Team Vestgn B
Nr. Jernløse Dyreklinik A
GFK 1 B Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
GFK 2 C Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
J.A.AUTO B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Villa Fem B

04 piger (U13) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22/1 middag

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
EIF 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
FB pigerne B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Snekkersten IF 1 A Snekkersten IF
Snekkersten IF 2 B Snekkersten IF
EIF 3 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
AFK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 2 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 4 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hvidovre IF 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hareskov IF C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Esrum IF C Esrum IF Logo Esrum IF
Hornbæk B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

03 drenge (U14) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup Hvid A Kastrup GIF Logo Kastrup GIF
Kastrup Blå A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hornbæk United B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk FC B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Allred
Store Lyngby 1 A St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Store Lyngby 2 B St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Store Lyngby 3 C St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds

03 piger (U14) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/1 middag

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
EIF 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Snekkersten 1 A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Snekkersten 2 B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

01/02 piger (U15-16) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 20/1

Teamname LVL Logo Club

05 piger (U12 piger) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk Supergirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Dreamgirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Allerød fk A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hareskov IF C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Supergirls C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Dreamgirls B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Svogerslev Boldklub B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BSF Hvid A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ølstykke B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

06 drenge (U11) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/1 middag

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk 1 A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Sifferne B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Sifferne 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Villa Fem B
Snekkersten if 1 A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

99/00 piger (U17-18) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 27/1

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
20. - January 29 2017

Organisation
Hornbæk IF
Place
Hornbæk Hallen
Address
Carl Bødker Nielsens Vej 3
Postalcode
3100
City
Hornbæk
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Hornbæk cup 2017 map

Tournament overview