Simon Kjær Cup

Lund IF og DGI Sydøstjylland inviterer til det traditionelle

Simon Kjær Cup 2017

på Simon Kjærs 'hjemmebane' i Lund d. 3.-5. marts 2017.

 

Indendørs stævnet er for hold på B og C-niveau og rene A-hold accepteres IKKE.

 

Tilmelding sker efter først til mølle via stævner.dk og dgi.dk, og er først endeligt bekræftet, når holdgebyret er indbetalt på dgi.dk. Der er kun plads til 9 hold i hver række.

 

Alle hold er sikret minimum 4 kampe.

 

Præmier:

Der vil være medaljer til alle deltagere, holdposer til alle hold, samt præmier til vinderne af de enkelte årgange.

 

Betaling SKAL ske via det link, som modtages fra staevner.dk ved bekræftet tilmelding

 

Program:

Fredag: kl.  16:30 - 22:00

U13 Drenge

U14  Drenge

Lørdag: kl. 8:30 - ca. 21:00

U11 Piger

U11 Drenge

U12  Drenge

U13 Piger

Søndag: kl. 8:30- ca. 20:00

U6-U7 Mix (3-bold)

U8 Drenge (5mands)

U9 Drenge (5mands)

U10 Drenge

Tilmelding via link herpå siden.

Ved spørgsmål henvendelse til Britta Roslyng, britta.roslyng@dgi.dk, 79404418

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Drenge Mixed 6 400 Lørdag 10 0
U10 Drenge Mixed 6 400 Søndag 17 1
U9 Drenge (5mands) Mixed 7 400 Søndag 11 0
U8 Drenge (5mands) Mixed 7 400 Søndag 12 0
U13 Piger Mixed 6 400 Lørdag 5 0
U11 Piger Mixed 6 400 Lørdag 4 0
U13 Drenge Mixed 6 400 Fredag 10 1
U6 Drenge (3-bold) Mixed 5 400 Søndag 8 0
U7 Drenge (3-bold) Mixed 5 400 Søndag 18 0
U14 Drenge Mixed 6 400 Fredag 10 0
U11 Drenge Mixed 6 400 Lørdag 14 0

Signetud teams

U12 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tandlægerne Rønn og Lund B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
SSF1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Felder Kids B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Helsted Fremad IF 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Horsens Freja U12 Drenge C Horsens Freja Logo Horsens Freja
HFS Fodbold Horsens FS Logo Horsens FS

U10 Drenge 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Højen G&U B Højen G&U
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Stilling IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF
FC Horsens Rød B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
HEI rød C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI hvid B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Egebjerg If Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening

U9 Drenge (5mands) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fodbold Venner B
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Stensballe 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Fc Horsens1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hfs 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Hfs 2 C Horsens FS Logo Horsens FS

U8 Drenge (5mands) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hammel B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Galten fs C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Horsens Freja U8 C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Rask Mølle Oi Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
Hfs 1 C Horsens FS Logo Horsens FS
Hfs 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U13 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Sport24 B

U11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skibets Seje Sild. B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibets seje sild 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Sport24 B
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U13 Drenge 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Ibra Allstars C Billund IF Logo Billund IF
Jysk Entreprenørservice C
Jysk Entreprenørservice C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Kongebørn C
Odense KFUM 1 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF

U6 Drenge (3-bold) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Egebjerg If Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg If Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Hatting-Torsted Fodbold Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted Fodbold Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted Fodbold Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U7 Drenge (3-bold) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Gedved if C Gedved IF Logo Gedved IF
Stensballe 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Fc Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 4 FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting/Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
BUF Horsens B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 2 C
Gårslev Gårslev

U14 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 5 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Skødstrup Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Juelsminde IF 1 Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Juelsminde IF 2 Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
KIF C Kauslunde IF Logo Kauslunde IF

U11 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skibet C Skibet IF Logo Skibet IF
ANFOTEC C Hedensted IF Logo Hedensted IF
#Guldholdet B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Skødstrup C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Brædstrup If Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup If Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Egebjerg If Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Ravn Arkitektur B
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - March 5 2017

Organisation
Lund IF
Place
Lund Hallen
Address
Skolevej 5
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview