IKAST KFUM Pigecup 2017

Ikast KFUM, DGI og Den Jyske Sparekasse har fornøjelsen af, at invitere alle pigehold til IKAST KFUM PIGECUP 2017.

Der er fokus på både fodbold og sociale aktiviteter, og ud over kampene, vil der være aktiviteter som ansigtsmaling, flødebollemaskine og pannabaner.

 

Der inddeles i 2 niveauer AB + BC:
U9+U10 rækken – erindringspokal til alle samt personlige præmier i til nr. 1 + 2 i alle puljer.
U11+U12 rækken – personlige præmier i til nr. 1 + 2 i alle puljer.

U9-U10 spiller 5-mands
U11-U12 spiller 8-mands
U9 og U11 spiller lørdag formiddag (kl. ca. 8:30-12:00)
U10 og U12 spiller lørdag eftermiddag (kl. ca. 12:30-16:00)

A/B rækkerne dømmes af sort dommer, mens B/C rækkerne dømmes af lokale frivillige.

Holdgebyr:

BC-hold: 450 kr.

AB-hold: 550 kr. (pga. dommere)

Onlinetilmelding, info og betaling:

Find info på denne stævnehjemmeside:

http://ikast-kfum-pige-cup-2017.ikast-kfum-fodbold.dk/

Alle hold skal tilmeldes online via DGI Tilmelding

Ved afbud efter tilmeldingsfristen refunderes holdgebyret ikke.

Kontakt til stævneledelsen:
Alex Vestergaard / 21 42 19 89, alex.vestergaard@itab.dk
Mette Bundgaard / 22 96 30 40, mb@timeconsult.dk

Nikolaj Rytter / 20 46 37 99, Nikolaj.R.Jensen@skolekom.dk
DGI: Peter Kristensen / 21 56 21 81, peter.kristensen@dgi.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 AB Mixed 5 550 Eftermiddag (12:30-16:00) 6 0
U10 BC Mixed 5 450 Eftermiddag (12:30-16:00) 9 0
U11 AB Mixed 8 550 Formiddag (8:30-12:00) 0 0
U11 BC Mixed 8 450 Formiddag (8:30-12:00) 1 0
U12 AB Mixed 8 550 Eftermiddag (12:30-16:00) 3 0
U12 BC Mixed 8 450 Eftermiddag (12:30-16:00) 6 0
U9 AB Mixed 5 550 Formiddag (8:30-12:00) 5 0
U9 BC Mixed 5 450 Formiddag (8:30-12:00) 6 0

Signetud teams

U10 AB 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag (12:30-16:00)

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Vildbjerg SF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Tjørring IF Tjørring IF Logo Tjørring IF
Thisted FC Thisted FC Logo Thisted FC

U10 BC 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag (12:30-16:00)

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
KLG Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Vildbjerg SF 2 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Bording IF Bording IF Logo Bording IF
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Tjørring IF Tjørring IF Logo Tjørring IF
Thisted FC Thisted FC Logo Thisted FC
Skjern GF Skjern GF Logo Skjern GF

U11 AB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag (8:30-12:00)

Teamname LVL Logo Club

U11 BC 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag (8:30-12:00)

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold

U12 AB 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag (12:30-16:00)

Teamname LVL Logo Club
HSK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Mixed up Mixed up
Mejrup GU A Mejrup GU Logo Mejrup GU

U12 BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag (12:30-16:00)

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
HTS (HorneTistrupSig) Tistrup BK Logo Tistrup BK
Grimstrup IF B Grimstrup IF
Vorgod-Barde IF Vorgod-Barde IF
Bording IF Bording IF Logo Bording IF
IF Nordthy B IF Nordthy Logo IF Nordthy

U9 AB 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag (8:30-12:00)

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Overlund GF Overlund GF Logo Overlund GF

U9 BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag (8:30-12:00)

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
ØBG Buskelund ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Øbg Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Tjørring IF Tjørring IF Logo Tjørring IF
Thisted FC Thisted FC Logo Thisted FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 6 2017

Organisation
Ikast KFUM Fodbold
Place
Ikast KFUM
Address
Thrigesvej 17
Postalcode
7430
City
Ikast
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview