FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017

FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017


Vi indbyder til indefodboldstævne for piger og drenge.


Dato:   24. + 25. + 26. februar 2017.


Sted:    Korskilde Hallen, Brøderupvej 2A, Brøderup, 4733 Tappernøje og
              Fladså Hallen, Mogenstrup Parkvej 10, Mogenstrup, 4700 Næstved.


Deltagere:
Række B og C hold for piger og drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15, U16.


Bemærk, at stævnet alene er for række B og C hold, og dermed ikke er ment for række A hold, hvilket
vi naturligvis forventer tilmeldte hold respekterer.
I tilfælde af, at der i rækker er for få hold tilmeldt, vil B og C hold blive slået sammen.


Årgang                                U6 + U7-mix        U8+U9        U10,U11,U12        U13,U14,U15,U16     
 


Max spillere pr. hold                5                        7                         7                                  7
Antal spillere på banen           3                        5                         4                                  4


En spiller over midten           Nej                    Nej                      Nej                              Ja


Målmand må tage

med hænder                            Nej                    Ja                        Nej                              Nej


Tilmelding:             Først-til-mølle princippet. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt.


Tilmeldingsfrist:  Søndag den 12. februar 2017.


Kamptid /-antal:    Hvert hold er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 7 – 10 min.


Stævnegebyr:

U6, U7:                                           kr. 350,- pr. hold
U8, U9, U10, U11, U12, U13:     kr. 400,- pr. hold
U15, U16:                                       kr. 500,- pr. hold

Der betales ved tilmelding på konto Nordea reg.nr. 2510 konto nr. 0717921674 med tilmeldings-nummeret fra www.staevner.dk i meddelelsesfeltet til modtageren.
Tilmelding er først gældende når betaling er sket.

Præmier:
U6, U7:                                         Medaljer samt en lille gave til alle deltagne spillere.
U8, U9, U10, U11, U12, U13:   Statuetter til alle deltagne spillere.
U15, U16:                                     Pengepræmier samt pokal til 1. og 2. pladsen.

Program: Fremsendes pr. mail ca. 1 uge før stævnet.


Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør.

Under stævnets afvikling er der mulighed for, at deltage i forskellige events med flotte præmier.
Cafeteriet vil være åbent for salg af mad og drikkevarer til rimelige priser.

Mange sportslige hilsner
FK Sydsjælland 05
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 0 0
U-7 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 0 0
U-8 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-8 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-8 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-8 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-9 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 1 0
U-9 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-9 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-9 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-10 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-10 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-10 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-10 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-11 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-11 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-11 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-11 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-12 Drenge Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-12 Drenge Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-12 Piger Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-12 Piger Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-13 Drenge Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-13 Drenge Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-13 Piger Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-13 Piger Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-14 Drenge Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-14 Drenge Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-14 Piger Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-14 Piger Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-15 Drenge Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-15 Drenge Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-15 Piger Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-15 Piger Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-16 Drenge Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-16 Drenge Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-16 Piger Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-16 Piger Mixed 7 500 Fredag 0 0

Signetud teams

U-6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VIF Drenge B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-16 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-16 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
24. - February 26 2017

Organisation
FK Sydsjælland 05
Place
Korskilde Hallen og Fladså Hallen
Address
Brøderupvej 2A, Brøderup
Postalcode
4733
City
Tappernøje
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview