FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017

FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017


Vi indbyder til indefodboldstævne for piger og drenge.


Dato:   24. + 25. + 26. februar 2017.


Sted:    Korskilde Hallen, Brøderupvej 2A, Brøderup, 4733 Tappernøje og
              Fladså Hallen, Mogenstrup Parkvej 10, Mogenstrup, 4700 Næstved.


Deltagere:
Række B og C hold for piger og drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15, U16.


Bemærk, at stævnet alene er for række B og C hold, og dermed ikke er ment for række A hold, hvilket
vi naturligvis forventer tilmeldte hold respekterer.
I tilfælde af, at der i rækker er for få hold tilmeldt, vil B og C hold blive slået sammen.


Årgang                                U6 + U7-mix        U8+U9        U10,U11,U12        U13,U14,U15,U16     
 


Max spillere pr. hold                5                        7                         7                                  7
Antal spillere på banen           3                        5                         4                                  4


En spiller over midten           Nej                    Nej                      Nej                              Ja


Målmand må tage

med hænder                            Nej                    Ja                        Nej                              Nej


Tilmelding:             Først-til-mølle princippet. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt.


Tilmeldingsfrist:  Søndag den 12. februar 2017.


Kamptid /-antal:    Hvert hold er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 7 – 10 min.


Stævnegebyr:

U6, U7:                                           kr. 350,- pr. hold
U8, U9, U10, U11, U12, U13:     kr. 400,- pr. hold
U15, U16:                                       kr. 500,- pr. hold

Der betales ved tilmelding på konto Nordea reg.nr. 2510 konto nr. 0717921674 med tilmeldings-nummeret fra www.staevner.dk i meddelelsesfeltet til modtageren.
Tilmelding er først gældende når betaling er sket.

Præmier:
U6, U7:                                         Medaljer samt en lille gave til alle deltagne spillere.
U8, U9, U10, U11, U12, U13:   Statuetter til alle deltagne spillere.
U15, U16:                                     Pengepræmier samt pokal til 1. og 2. pladsen.

Program: Fremsendes pr. mail ca. 1 uge før stævnet.


Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør.

Under stævnets afvikling er der mulighed for, at deltage i forskellige events med flotte præmier.
Cafeteriet vil være åbent for salg af mad og drikkevarer til rimelige priser.

Mange sportslige hilsner
FK Sydsjælland 05
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-12 Drenge Mixed 7 400 Søndag 7 0
U-12 Drenge Mixed 7 400 Søndag 3 0
U-12 Piger Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-12 Piger Mixed 7 400 Søndag 1 0
U-13 Drenge Mixed 7 400 Søndag 3 0
U-13 Drenge Mixed 7 400 Søndag 1 0
U-6 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 7 0
U-7 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 10 0
U-8 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 1 0
U-8 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 3 0
U-8 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-8 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-9 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 4 0
U-9 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 8 0
U-9 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-9 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-10 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 1 0
U-10 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-10 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-10 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-11 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 8 0
U-11 Drenge Mixed 7 400 Lørdag 5 0
U-11 Piger Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-11 Piger Mixed 7 400 lørdag 0 0
U-13 Piger Mixed 7 400 Søndag 2 0
U-13 Piger Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-14 Drenge Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-14 Drenge Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-14 Piger Mixed 7 400 Søndag 1 0
U-14 Piger Mixed 7 400 Søndag 1 0
U-15 Drenge Mixed 7 500 Fredag 7 0
U-15 Drenge Mixed 7 500 Fredag 2 0
U-15 Piger Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-15 Piger Mixed 7 500 Fredag 1 0
U-16 Drenge Mixed 7 500 Fredag 2 0
U-16 Drenge Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-16 Piger Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-16 Piger Mixed 7 500 Fredag 1 0

Signetud teams

U-12 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FK 05 "Iskold" B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
De gyldne får C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U-12 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FK 05 "Brandvarm" B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
MFK - Bare en tand bedre C Møns FK Logo Møns FK
MFK - Endnu en tand bedre C Møns FK Logo Møns FK

U-12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-6 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
HG blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG rød Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
VIF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fk rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk grøn FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
BK Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Karlslunde IF 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 3 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-8 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Haslev grøn B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-8 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FK U8 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Haslev blå C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG MONTAGE & SIKRING B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Kontrast B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Team Candyfloss B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B.frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U-9 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fk rød C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk grøn C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG Q-AUTO C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG SPEAK MEDIA C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG NÆSTVED EL-SERVICE C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC og Christian C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved sort B Næstved IF Logo Næstved IF
Præstø IF 1 B Præstø IF Logo Præstø IF
Suså B suså if

U-11 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team Dansk Alarm Service C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Præstø IF 2 C Præstø IF Logo Præstø IF
HG´s drenge C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Faxekondi Drengene C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Faxekondi Drengene C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U-11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 3 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Team H. B
LA B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Roskilde DK B
alfahannerne B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U-15 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Ørslev Rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-16 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-16 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
24. - February 26 2017

Organisation
FK Sydsjælland 05
Place
Korskilde Hallen og Fladså Hallen
Address
Brøderupvej 2A, Brøderup
Postalcode
4733
City
Tappernøje
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview