Årby Cup 2017

 ÅRBY CUP 2017

I Årby fritidscenter

17-18-19 Marts 2017

 

Der kan tilmeldes i følgende rækker(OPDATERET 8.MARTS)

U7 Piger/Drenge Niveau B/C årgang 2010 (Spilledag Søndag den 19. Marts 2017)(2 PLADSER TILBAGE)

U8 Piger/Drenge Niveau B/C årgang 2009 (Spilledag Søndag den 19. Marts 2017)(ALT OPTAGET)

U9 Drenge Niveau B/C årgang 2008 (Spilledag Lørdag den 18. Marts 2017)(1 PLADS TILBAGE)

U10/11 Drenge Niveau B/C årgang 2007/06 (Spilledag Søndag den 19. Marts 2017)(5 PLADSER TILBAGE)

U12/13 Drenge Niveau A/B/C årgang 2005/2004  (Spilledag Lørdag den 18. Marts 2017)(ALT OPTAGET)

U14 Drenge Niveau A/B/C årgang 2003(Spilledag Lørdag den 18. Marts 2017)(1 PLADS TILBAGE)

U14/15 Piger Niveau A/B/C årgang 2003/2002 (Spilledag Lørdag den 18. Marts 2017)(ALT OPTAGET)

Herre Senior +16år  Niveau A/B/C (Spilledag Fredag den 17. Marts 2017)(4 PLADSER TILBAGE)

Præmier

U7 og U8 er der pokaler til alle deltagere uanset placering

U9 og U10 er der pokaler til alle spillere der bliver nr 1-2 eller 3

U12/13 drenge og U14 drenge er der kontante præmier på 1. plads 2000 kr   2.plads 1000 kr 3.plads 500 kr 

U14/15 Piger er der kontante præmier på 1. plads 2000 kr 2.plads 1000 kr 3.plads 500 kr

Herre Senior er der kontante præmier på 1. plads 2500 kr 2.plads 1000 kr 3.plads 600 kr

I penge rækkerne vil der udover de kontante gevinster være en pokal til holdet(til 1-2-3 pladsen)

(Pengepræmierne er baseret på min. 8 deltagere i rækkerne)

Holdgebyr

U7-U8-U9 og U10:  400 kr

U12/13 Dr - U14 Dr og U14/15 Piger  500 kr

Herre Senior: 600 kr

Holdgebyret indsættes på følgende konto  regnr: 0537  Kontonr:0000499498                                                 (HUSK AT SKRIVE KLUB OG ÅRGANG ELLER ID NR FRA STAEVNER.DK)

Diverse Info:

Vi spiller 1 x 7 minutter(dog spiller herre senior 1 x 9 min)

Vi garanterer min. 4 kampe til alle hold (Max 7 spillere på hvert hold)

Vi spiller efter DBUs indendørsfodbold til små mål regler

Ved spørgsmål kan der rettes henvendelse til stævneansvarlig Martin på tlf 30703520

Håber vi ses i Årby Fritidscenter til en gang hyggelig bold...

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Drenge/piger Mixed 7 400 Søndag den 19. Marts 2017 11 0
U8 Drenge/Piger Mixed 7 400 Søndag den 19. Marts 2017 5 0
U9 Drenge Mixed 7 400 Lørdag den 18. Marts 2017 6 0
U10/11 Drenge Mixed 7 400 Søndag den 19. Marts 2017 1 0
U12/13 Drenge Mixed 7 500 Lørdag den 18. Marts 2017 10 0
U14 Drenge Mixed 7 500 Lørdag den 18. Marts 2017 8 0
U14/15 Piger Mixed 7 500 Lørdag den 18. Marts 2017 7 0
Herre Senior +16 Mixed 7 600 Fredag den 17. Marts 2017 11 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U7 Drenge/piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 19. Marts 2017

Teamname LVL Logo Club
årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
årby2 Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
KGB 1 C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
KGB 2 C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Tuse If B Tuse IF Logo Tuse IF
Svebølle U7 C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Raklev U6 C Raklev GI Logo Raklev GI

U8 Drenge/Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 19. Marts 2017

Teamname LVL Logo Club
Ugerløse IF B Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
TOF-Team Rustik C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 18. Marts 2017

Teamname LVL Logo Club
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF
årby 1 C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
årby 2 C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
raklev B raklev

U10/11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 19. Marts 2017

Teamname LVL Logo Club
årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening

U12/13 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 18. Marts 2017

Teamname LVL Logo Club
De hvide B
årby 1 C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
raklev 1 Raklev GI Logo Raklev GI
raklev 2 B Raklev GI Logo Raklev GI
Team Odense B Marienlyst Logo Marienlyst
J.A AUTO B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
årby 2 C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
White Ops
Kalundborg B KGB

U14 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 18. Marts 2017

Teamname LVL Logo Club
årby 1 C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Team Næver B
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
Den Anonyme Boldklub A
årby 2 C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Hif 1 B hvidbæk
HIF 2 B hvidbæk

U14/15 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 18. Marts 2017

Teamname LVL Logo Club
årby Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Svogerslev B
munks piger Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Tof C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Fuserne
Snorke Pigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

Herre Senior +16 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 17. Marts 2017

Teamname LVL Logo Club
GP Nordic
årby Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Larsens Drenge C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
alkoholdet vert Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Asnæs Boldklub 1910 Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
Det Blå Guld
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
HFC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Fiktivt hold B Fiktiv klub

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - March 19 2017

Organisation
Årby Gymnastik og Idrætsforening
Place
Årby fritidscenter
Address
Melbygade 2C
Postalcode
4400
City
Kalundborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Årby Cup 2017 map

Tournament overview