Gentofte Indoor Cup

GENTOFTE INDOOR CUP - U8 (årgang 2009)
SØNDAG d. 26. FEBRUAR & 26. MARTS 2017



Med inspiration fra selveste Ajax Amsterdam afvikler HIK for første gang GENTOFTE INDOOR CUP for årgang 2009 i Gentoftehallen. Turneringen afvikles over to dage, søndag d. 26. februar og søndag d. 26. marts, på A-, B- & C-niveau. Der spilles 4v4 på baner, som måler 30x15 meter med særlig futsalbold, der er samme størrelse som udendørs, men med reduceret vægt og futsalens særlige egenskaber. Som altid lægger vi vægt på spilletid og bedst mulig matchning for spillerne. Derfor fungerer første stævnedag som gruppespil, hvorefter alle hold går videre i forskellige slutspil, der afvikles på anden stævnedag med pokaler til vindende hold og medaljer til resterende hold.


GENTOFTE INDOOR CUP

  • SPILLETID - Alle hold får 5 kampe a 11 minutter pr. stævnedag.
  • MATCHNING - Holdene matches i forskellige slutspil.
  • DOMMERE/KAMPLEDERE på alle kampe - I skal blot koncentrere jer om holdet.
  • MEDALJER/POKALER til alle deltagere i slutspillet.
  • SPÆNDENDE KONCEPT med 3 baner og masser af leben i hallen.


PROGRAM
Der er plads til 18 hold på A- & B-niveau samt 12 på C-niveau og alle spiller både søndag d. 26. februar og søndag 26. marts:

U8 (2009) - A niveau: Klokken 11.40-14.40
U8 (2009) - B niveau: Klokken 14.50-17.50
U8 (2009) - C niveau: Klokken 08.30-11.30


TILMELDING
Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk og er først endeligt bekræftet, når holdgebyret på 650 kr. pr. hold er indbetalt til HIK. Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.

Mobilepay: 51161428
Reg. & kontonummer: 5478 - 0900728


KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 (2009) A Mixed 4 650 26/2 & 26/3 - 11.40-14.40 24 1
U8 (2009) B Mixed 4 650 26/2 & 26/3 - 14.50-17.50 23 1
U8 (2009) C Mixed 4 650 26/2 & 26/3 - 08.30-11.30 21 0

Signetud teams

U8 (2009) A 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 26/2 & 26/3 - 11.40-14.40

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RBK 1 A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Holbæk B&I A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
EIF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
FC Holte A A FC Holte Logo FC Holte
Avarta A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93 - Messi A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B93 Galacticos A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Himmelev-Veddelev BK A A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK A2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HIF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB Neymar 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 (2009) B 19 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 26/2 & 26/3 - 14.50-17.50

Teamname LVL Logo Club
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Skjold Sami Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Holbæk B&I B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
AB Tårnby Rød B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
RBK 3 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FC Holte B B FC Holte Logo FC Holte
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B93 - Ronaldo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FA 2000 - 1 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 2 B FA 2000 Logo FA 2000
B93 Galacticos Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hornbæk IF B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
FC Holte B2 FC Holte Logo FC Holte
Østerbro IF Østerbro IF Logo Østerbro IF

U8 (2009) C 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 26/2 & 26/3 - 08.30-11.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 5 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 7 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 6 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RBK 2 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Holbæk B&I C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AB Tårnby Gul C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Frederikssund FB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
EIF 2 C Espergærde IF Logo Espergærde IF
FC Holte C C FC Holte Logo FC Holte
RB2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B93 - Suarez C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA 2000 - 3 C FA 2000 Logo FA 2000
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
AB Tårnby Sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
February 26 - March 26 2017

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
Gentoftehallen, Hal B
Address
Ved stadion 14
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gentofte Indoor Cup map

Tournament overview