LotraCup 2017 - Drenge

 Vi er stolte over at kunne præsentere Lotra A/S som sponsor for Lotra Cup 2017.

Stævnet er kun for drenge og afholdes lørdag d. 18. marts og søndag den 19. marts 2017.

For at få så jævnbyrdige kampe som muligt afholdes stævnet udelukkende som et B-stævne.

Dette betyder vi kun ønsker klubhold til stævnet og ikke sammensatte sponsorhold.

Der vil være masser af muligheder for at få nogle hyggelige timer sammen til et stævne, der byder på en masse fodbold. Det er meget vigtigt for os, at alle hold får en god oplevelse ved Lotra Cup 2016. Alle spillere får et diplom med holdbillede med hjem. Der vil være en stor sponsor tombola.

Rækker og afvikling af stævnet
Vi spiller efter JBUs regler. Dvs.:

U6-U7 er det 3 mands på tværs af banen uden fast målmand.
U8-U11 er med 4 mand på banen og bagerste spiller må ikke parere med hænderne.
Der vil være præmier til alle spillere i U6-U7.

Der vil være præmier til de hold, der når semifinalerne i U8 til U11.


De vil blive overrakt efter indmarch til lysshow og musik.

Hvornår skal holdene spille?
U6 - U9 skal spille lørdag d. 18. marts 2017

U10 og U11 skal spille søndag d. 19. marts 2017

 

Se mere på www.LotraCup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Mixed 7 395 21 0
U10 Mixed 7 395 17 0
U9 Mixed 7 395 13 0
U8 Mixed 7 395 14 0
U7 Mixed 6 350 25 0
U6 Mixed 6 350 14 0

Signetud teams

U11 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Vilde Hvide B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
vorbasse B vorbasse boldklub
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Hatting - Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Vejle Kammeraterne Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Vonsild Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Ølsted UGF Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
AVGIF 1 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Horsens FS 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
TSIF 1 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
AVGIF 2 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
CMA BYG B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
AVGIF 1 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Christiansfeld IF 1 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Christiansfeld IF 2 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Sydfyns Stolthed B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Jelling FS Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 2 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vojens 1 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
ØSVN IF 2 Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 1 Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
AVGIF Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Fredericia FF Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Vonsild Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AMUI
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U7 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 4 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 5 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 6 Dalum IF Logo Dalum IF
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Jelling 1 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
AVGIF 1 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF Piger Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Askov Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Fredericia FF 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia FF 2 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 3 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Gedved IF B Gedved IF Logo Gedved IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjert 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert 2 B Bjert IF Logo Bjert IF
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
AVGIF Mix Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
AVGIF MIX B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - March 19 2017

Organisation
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Hallen
Address
Storgaden 9
Postalcode
6052
City
Viuf
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview