Vinding Cup 2017

Vinding Cup 2017 Vinding SF byder igen i år velkommen til Vinding Cup. Stævnet afvikles som de tidligere år, St. Bededag d. 12/5-2017 Stævnet er et bredde stævne, hvor holdene spiller på A, B og C niveau. Som noget nyt tilbydes i år U-9 Piger og U-10 Piger rækkerne også ved stævnet.U-9 og U-10 Piger spiller 5-mands. Årgangene U-7, U-8,U-9 Piger og U-10 Piger spiller i år 5-mands fodbold. Årgangene U-9, U-10 og U-11 spiller i år 8-mands fodbold. På denne måde tilsikres mange gode og lige kampe. Læs mere om stævnet på vores hjemmeside www.vsf.eu under fodbold. Vi ses St. Bededag i Vinding. Med sportslig hilsen Michael Mortensen Stævneleder.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-11A Mixed 8 600 3 0
U-11B Mixed 8 600 7 0
U-11C Mixed 8 600 4 0
U-10A Mixed 8 600 0 0
U-10B Mixed 8 600 11 0
U-10C Mixed 8 600 5 0
U-9A Mixed 8 450 9 0
U-9B Mixed 8 450 10 0
U-9C Mixed 8 450 4 0
U-8A Mixed 5 450 15 0
U-8B Mixed 5 450 6 0
U-8C Mixed 5 450 7 0
U-7A Mixed 5 450 8 0
U-7B Mixed 5 450 5 0
U-10 Piger A Mixed 5 450 0 0
U-7C Mixed 5 450 4 0
U-9 Piger A Mixed 5 450 4 0
U-10 Piger B Mixed 5 450 2 0
U-10 Piger C Mixed 5 450 2 0
U-9 Piger B Mixed 5 450 3 0
U-9 Piger C Mixed 5 450 2 0

Signetud teams

U-11A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
AaB A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-11B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vinding sf B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening

U-11C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting - Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
IF Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U-10A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalby GF B1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF B2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Sædding-Guldager IF B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U-10C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF
Vejle FC C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
FArstrup comfort C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
U-10 Ødis If C Ødis IF

U-9A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Efb 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hatting - Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
De hviie A Århus GF Logo Århus GF

U-9B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Dalby GF B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Efb 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Footballfever FC B Herning KFUM Logo Herning KFUM
Dab and play ball B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-9C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSF A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Bredballe IF A A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kolding B 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U-8B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Kolding B 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B 4 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens

U-8C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSF C C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding 2 (Piger) C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Erritsø GIF 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Bredballe IF C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kolding B 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U-7A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Horsens KFUM A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Hatting/ Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Nr. Bjært Strandhuse IF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U-7B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF 3 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hatting / Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bjert IF Bjert IF Logo Bjert IF

U-9 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 12 2017

Organisation
Vinding Sportsforening
Place
Vinding Stadion
Address
Nygårdsvej 10
Postalcode
7100
City
Vejle
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview