HIK VINTER CUP

HIK VINTER CUP
LØRDAG d. 11. & SØNDAG d. 12. FEBRUAR

 

I finder program og spilleplaner via dette link: http://www.procup.se/cup/30480.htm

 

Hellerup Idræts Klub afholder indendørsstævne for årgang 2006-2011 i Maglegårdshallen. Vi har som altid fokus på den gode oplevelse, spilletid og matchning. Alle hold kan se frem til 5 kampe med påsatte dommere, så det eneste I skal tænke på er jeres hold.

U6 (2011) og U7 (2010) spiller 3v3, hvor der vil være medaljer til alle deltagere. U8 (2009), U9 (2008), U10 (2007) & U11 (2006) spiller cup-turnering 5v5 på store mål (7/8-mands), hvor alle går i slutspillet. Nr. 1 & 2 modtager statuetter og de resterende hold får medaljer. 

Der er plads til 18 hold i U6 og U7 samt 8 hold i U8, U9, U10 & U11. Pladserne fyldes som regel hurtigt ud, hvorfor vi anbefaler hurtig tilmelding. De vejledende spilletider er som følger:

LØRDAG - 11.02.17

08.45-11.00: U6 (2011)
11.15-14.00: U8 (2009)
14.00-16.45: U9 (2008)

SØNDAG - 12.02.17

08.45-11.00: U7 (2010)
11.15-14.00: U10 (2007)
14.00-16.45: U11 (2006)

TILMELDING & PRIS

U6 + U7: 300 kroner pr. hold
U8 + U9 + U10 + U11: 450 kroner pr. hold

Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk og er først endeligt bekræftet, når holdgebyreter indbetalt til HIK. Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.

Mobilepay: 51161428
Reg. & kontonummer: 5478 - 0900728

KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2011) Mixed 3 300 Lørdag kl. 08.45-11.00 24 1
U7 (2010) A Mixed 3 300 Søndag kl. 08.45-11.00 8 0
U7 (2010) B/C Mixed 3 300 Søndag kl. 08.45-11.00 17 0
U8 (2009) B Mixed 5 450 Lørdag kl. 11.15-14.30 21 0
U9 (2008) B Mixed 5 450 Lørdag kl. 14.30-17.45 13 0
U10 (2007) B Mixed 5 450 Søndag kl. 11.15-14.30 12 0
U11 (2006) B Mixed 5 450 Søndag kl. 14.30-17.45 15 4

Signetud teams

U6 (2011) 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 08.45-11.00

Teamname LVL Logo Club
HIK Klopp Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Wenger Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Mourinho Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HVB kids A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB kids Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Fremad Valby Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Orient Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Valby Boldklub Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
sb50-1 SB50
sb50-2 SB50
Brøndbyernes IF 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Løveungerne hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 (2010) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 08.45-11.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Gilleleje FK A Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
KB U7A (1) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Striberne A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

U7 (2010) B/C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 08.45-11.00

Teamname LVL Logo Club
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
b93 - 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
b93 - 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SIF U7 Hold Hvid C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF RØD B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Pio Ultras C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
SIF Blå C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Esrum IF B Esrum IF Logo Esrum IF
Gilleleje FK Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub

U8 (2009) B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 11.15-14.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 1
KB Neymar B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Farum Tiger B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Høng 1 B Høng GF Logo Høng GF
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TIIF B Torslunde-Ishøj
Esrum IF B Esrum IF Logo Esrum IF

U9 (2008) B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14.30-17.45

Teamname LVL Logo Club
Ishøj Bk B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Skjolderne 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjolderne 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Blues B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B1903 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
hif 08 C Helsingør IF Logo Helsingør IF
TIIF B Torslunde-Ishøj
Sundby Boldklub Barca B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U10 (2007) B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 11.15-14.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1903 U10-2 Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 U10-2 Hvid B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
VI 39 - DE SORTE PANTER B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VI 39 - DE SORTE PANTER B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Henrik Andersen C Nørrebro United Logo Nørrebro United
herfølge 1 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U11 (2006) B 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 14.30-17.45

Teamname LVL Logo Club
KB A2-A B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2-B B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
ØIF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - February 12 2017

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK / Maglegårdshallen
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
HIK VINTER CUP map

Tournament overview