Sportsgear Cup 2017

Sportsgear Cup 2017

Orient Cup bliver igen i 2017 sponsoreret af sportsgear.dk og i år udvider vi stævnet med 60 pladser så der er plads til 160 deltagende hold

Link : Sportsgear.dk

Orient Byder for fjerde år d.2-3 September på stævne i Rødovre (kbh).

over 120 hold deltog i 2016 så vi håber at gentage succen.

Det foregår på Orient Hjemmebane :

Islevbrovej 44

2610 Rødovre

Der vil være mulighed for masser af leg på Hoppeborg og hastighedsmåler

Gratis Popcorn og flødebollemaskine til deltagerne.

Orient klubhus holder åbent med salg fra Grill,kaffe,vand,is,Slushice,lækker sandwich osv til flotte priser

kom og hver med til en dejlig dag.

Medaljer til alle deltagende spillere.


der spilles i:

U5-U6-U7-U7P ( 3mands) pris 250kr

U8-U9-U10-U8p-U10p (5mands) pris 385kr

5 Holdspuljer Min 4 kampe til hver

Der spilles efter DBU Sjællands turneringsreglement.

Vi stiller med dommere til rådighed vi kan Dog kan nogle af kampene kan være
”døm-selv-kampe”.
 

Spilletid:
3-mands: 1 x 12 min. / 5-mands: 2 x 7 min.

kontakt person : Micki Strømlund mob. 27123407

Email: Mickistroemlund@gmail.com.

Tilmelding via Staevner.dk og først gældende ved betaling på konto:

Reg 2252
Konto: 8128 511 564

Mobilepay til 27123407

Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.

Klubbens hjemmeside: http://orientexpressen.dk/

pengene sendes ikke retur når kampprogrammet er sendt ud.

der er ingen tilmeldingsfrist men ens deltagelse er først sikker når betalingen er gennemført

Håber at se jer

Link Facebook : https://www.facebook.com/orientcup/?fref=ts

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-5 årgang 2013 Mixed 5 250 6 0
U-6 årgang 2012 Mixed 5 250 Søndag Morgen 4 0
U-8A årgang 2010 Mixed 5 250 Lørdag Eftermiddag 20 2
U-7 piger årg 11-12 Mixed 5 250 Søndag Morgen 3 0
U-7 årgang 2011 Mixed 5 250 Søndag Middag 17 1
U-8C årgang 2010 Mixed 8 385 Lørdag Morgen 20 0
U-8B årgang 2010 Mixed 8 385 Lørdag Middag 21 3
U-8/9 piger årg09/10 Mixed 8 385 Lørdag Morgen 5 0
U-10 piger årg 2008 Mixed 8 385 Lørdag eftermiddag 8 0
U-10A årgang 2008 Mixed 8 385 Lørdag eftermiddag 8 0
U-10C årgang 2008 Mixed 8 385 Søndag Morgen + Middag 19 4
U-10B årgang 2008 Mixed 8 385 Søndag Middag 13 1
U-9A årgang 2009 Mixed 8 385 Søndag Morgen 0 0
U-9B årgang 2009 Mixed 8 385 Søndag Morgen 11 0
U-9C årgang 2009 Mixed 8 385 Søndag Morgen 12 2

Signetud teams

U-5 årgang 2013 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 årgang 2012 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club
U6 orient1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
U6 Orient2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Måløv Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF

U-8A årgang 2010 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Orient gul Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
FC Holte Blå A FC Holte Logo FC Holte
Farum Boldklub A A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B73 Hold 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kloakmanden A
Crillesen & Sørensen A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
SKJOLDRØDDERNE B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BSV - 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Hareskov A A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold

U-7 piger årg 11-12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Orientpigerne C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Kastrup pigehold Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U-7 årgang 2011 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
Løveungerne hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
U7 orient1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
U7 Orient2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
U7 orient3 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
U7 Orient4 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Vallensbæk IF 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 4 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AIF 1 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 3 Albertslund IF Logo Albertslund IF

U-8C årgang 2010 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Orient blå Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient grøn Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vallensbæk grøn C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Kastrup u7 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB8D3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B73 Hold 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Crillesen & Sørensen C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BSV-2 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hareskov IF C C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Nif C Næstved IF Logo Næstved IF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-8B årgang 2010 14 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
SIF U7 Hold Hvid B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FC Holte sort B FC Holte Logo FC Holte
Farum Boldklub B B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Vallensbæk Gul B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Orient Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
HUI 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
KB8D B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB8D2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Crillesen & Sørensen B B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hareskov IF B B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U-8/9 piger årg09/10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Orientpigerne C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
HIF Piger C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
U8 Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Union C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
ØFC C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U-10 piger årg 2008 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Orientpigerne B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Greve Fodbold U10 Piger A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hareskov IF Hareskov IF Logo Hareskov IF

U-10A årgang 2008 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
B73 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
solrød fc 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Byens Tag
HI Hvid A Herlev IF Logo Herlev IF

U-10C årgang 2008 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen + Middag

Teamname LVL Logo Club
Orient 3 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
B73 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Orient 4 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Ølstykke FC (2) C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
FC Lejre 1 B FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 2 B FC Lejre Logo FC Lejre
Fix C C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-10B årgang 2008 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
Orient 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
B73 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Ølstykke FC (1) B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Fix B B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Kæmperne B IshøjIF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-9A årgang 2009 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club

U-9B årgang 2009 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Ejby IF 1968 B Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
Rosenhøj BK 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
De blå fra Herlev. B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-9C årgang 2009 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Knas C Herlev IF Logo Herlev IF
Rosenhøj BK C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
2. - September 3 2017

Organisation
Orient Fodbold
Place
Islev Skole
Address
Islevbrovej 44
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Unknown
Sportsgear Cup 2017 map

Tournament overview