Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup

 

Velkommen til JEF.DK CUP - Østjylland Open på Fodboldfabrikken


Så bydes der velkommen til JEF.DK Cup / Østjylland Open 2017. I samarbejde med vores hovedsponsor, Jydsk Emblem Fabrik og Fodboldfabrikken byder vi, igen i år, jer velkommen til årets afsluttende indeturnering i helt unikke omgivelser.


1. & 2. April 2017 – Fodboldfabrikken Viby / Århus
I år spiller vi stævnet over 2 dage, så vi kan få flere rækker og hold med, så vi kan få pigerne med igen og sikre en masse gode lige kampe og rigtig god kvalitet i afviklingen. Sidste års opkvalificeringen af Fodboldfabrikken er fortsat derude og vi spiller på 3 baner ad gangen i år.
Stævnet er fra U6 / U7 / U8 / U9 /U10 /U11 / U12. U6 & U7 drenge og op til og med U9 hos pigerne er ikke rækkeopdelt, mens man i resten af drengerækkerne vil tilbyde op til 3 rækker og hos pigerne op til 2 rækker. Specielt i U10 drenge forsøger vi med 4 række og tilføjer en A+ række. Vi forbeholder os dog retten til at lægge rækker og årgange sammen, på bedste vis hvis der er behov for dette.
Sidste år var vi 140 hold, AGF’s Superliga-spillere kiggede forbi, skrev autografter og uddelte medaljer og pokaler.


Med støtte fra vores hovedsponsor, Jydsk Emblem Fabrik A/S, er der flotte medaljer til alle deltagere, samt en stor pokal til vinderne i hver række.
Hver klub skal gerne / helst stiller minimum op med 1 hold i A rækken i de rækker de er repræsenteret i, men vi vil laver visse undtagelser. Man må gerne stille flere hold i hver række. Der er maximalt 6 spillere på hvert hold, 4 på banen af gangen. Vi spiller 4 indledende kampe efterfulgt af placering- / Cupkampe.

Der er medaljer til alle deltagere, og pokal til vinderne.

Sidste frist for tilmelding er 3. marts 2017 , men jo før jo bedre – der er begrænset pladser og alle år har vi været fyldt op længe før sidste frist.

Tilmelding via holdsport.dk via link.

Spørgsmål sendes til: Madsw@nordistic.com

Med sportslig hilsen

Lyseng, Fodboldfabrikken samt Jydsk Emblemfabrik
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 6 450 8 0
U6/U7 Piger Mixed 6 450 0 0
U7 Drenge Mixed 6 450 37 0
U6/U7 Piger Mixed 6 450 0 0
U8 Drenge A Mixed 6 450 17 1
U8 Drenge B Mixed 6 450 25 2
U8 Piger Mixed 6 450 2 0
U9 Drenge A Mixed 6 450 5 0
U9 Drenge B Mixed 6 450 5 0
U9 Piger Mixed 6 450 2 0
U10 Drenge AA Mixed 6 450 13 0
U10 Drenge A Mixed 6 450 15 1
U10 Drenge B Mixed 6 450 24 0
U10 Drenge C Mixed 6 450 13 0
U10 Piger A Mixed 6 450 1 0
U10 Piger B Mixed 6 450 1 0
U11 Drenge A Mixed 6 450 1 0
U11 Drenge B Mixed 6 450 1 0
U11 Drenge C Mixed 6 450 0 0
U11 Piger A Mixed 6 450 0 0
U11 Piger B Mixed 6 450 1 0
U12 Drenge A Mixed 6 450 1 0
U12 Drenge B Mixed 6 450 0 0
U12 Drenge C Mixed 6 450 0 0
U12 Piger A Mixed 6 450 1 0
U12 Piger B Mixed 6 450 0 0

Signetud teams

U6 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grenaa IF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
HEI 1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U6/U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
ASA1 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA2 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA3 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TRIF 2 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
AIA 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
IF Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
TMG Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hadsten 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hørning IF 4 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IF Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Grenaa if 1 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Grenaa If 2 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Grenaa If 3 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
VSK 1 (Ellevang) B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VSK 2 (Ellevang) B Vejlby IK Logo Vejlby IK
IF Lyseng 4 IF Lyseng Logo IF Lyseng
MH 2010 A Mejdal-Halgård
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand 1 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand 2 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
IF Lyseng 5 IF Lyseng Logo IF Lyseng

U6/U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge A 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Gødvad 1 A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Galten FS A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Brabrand u8 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
If alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Jarl Arden A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
lyseng A2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
BMI 1 A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Stautrup I.F. 1 A Stautrup IF Logo Stautrup IF

U8 Drenge B 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AGF 2 C Århus GF Logo Århus GF
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 4 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Gødvad 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Brabrand u8 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Gødvad 3 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Skødstrup SF 5 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Gødvad 4 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Skødstrup SF 6 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ifa 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Stautrup I.F. 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
HEI 5 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASA1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA2 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hog/gui A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U9 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASA3 C ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hog/gui 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK(2) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(3) C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Fodbold Venner B

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge AA 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng AA1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
U10AA ASA Røde lyn A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Ravn Arkitektur A Vejle
Viborg SIK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Lyseng Kühl A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Søften 1 A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U10 Drenge A 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng A1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup IF U10 hold 1A A Lystrup IF Logo Lystrup IF
TRIF A A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Vri A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HFS 1 A Horsens FS Logo Horsens FS
Stautrup IF Nord Advertising 1 A Stautrup IF Logo Stautrup IF
skødstrup sf 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Viby U10 A A Viby IF Logo Viby IF
Galten FS B B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FTA A FTA

U10 Drenge B 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng B1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng B2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup IF U10 hold 2B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Studstrup 11c B
U10B ASA Røde drenge B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Vri B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand if-1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if-2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HEI3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup 11c B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HFS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
FC Skibhus B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TRIF B B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
skødstrup sf 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Viby U10 B1 B Viby IF Logo Viby IF
Viby U10 B2 B Viby IF Logo Viby IF
AIA-Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Team Romalt B Romalt IF Logo Romalt IF
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
VSK Aarhus (Hvidkildevej) B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
VSK Aarhus 2 (Hvidkildevej) B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Lyseng 7 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 Drenge C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng C1 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng C2 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
U10C ASA Røde djævle C ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HFS 3 C Horsens FS Logo Horsens FS
Stautrup IF Nord Advertising 2 C Stautrup IF Logo Stautrup IF
skødstrup sf 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AIA-Tranbjerg 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HEI 5 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hornslet 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
VSK Aarhus 3 (Hvidkildevej) C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
1. - April 2 2017

Organisation
IF Lyseng
Place
Fodboldfabrikken
Address
Jens Juuls Vej 2
Postalcode
8260
City
Viby J. (Århus)
Sport
Soccer
Type
Unknown
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup map

Tournament overview