Toftegaard biler opstartstævne 2017

• Sæsonoptakt 2017 skydes i gang med forårsopstartsstævne i Jernløse Boldklub.

• Det foregår lørdag d. 1. og søndag d. 2. april 2017.

• Der spilles i rækkerne U-6 til U-15 Drenge samt U10 og U12 Piger på både A-, B- og C-niveau undtaget U6 og U7 (3-mands) hvor det er blandet niveau. Det er vigtigt at niveauangivelserne respekteres, således at der sikres mest jævnbyrdige kampe.

• Der spilles efter DBU/SBU regler. Der spilles i puljer med 4 hold, men afhængig af antal tilmeldte hold forbeholder arrangøren sig ret til at tilpasse stævneform, niveau eller spilletid.

• De spillere som deltager ved 3-, 5- og 8-mands kampe er der STORE medaljer. I 11-mands er der pokaler til hold og medaljer til alle spillere som bliver nr. 1,2 og 3.

• Række Niveau Hold str. Spilletid

• U6 – Drenge (Årgang 2011) Blandet 3:3 (Maks. 6 spillere) 2x7 min

• U7 – Drenge (Årgang 2010) Blandet 3:3 (Maks. 6 spillere) 2x7 min

• U8 – Drenge (Årgang 2009) A, B og C 5:5 (Maks. 8 spillere) 2x9 min

• U9 – Drenge (Årgang 2008) A, B og C 5:5 (Maks. 8 spillere) 2x9 min

• U10 – Drenge (Årgang 2007) A, B og C 5:5 (Maks. 8 spillere) 2x9 min

• U11 – Drenge (Årgang 2006) A, B og C 8:8 (Maks. 11 spillere) 2x15 min

• U12 – Drenge (Årgang 2005) A, B og C 8:8 (Maks. 11 spillere) 2x15 min

• U13 – Drenge (Årgang 2004) A, B og C 8:8 (Maks. 11 spillere) 2x15 min

• U14 – Drenge (Årgang 2003) A, B og C 11:11 (Maks. 14 spillere) 2x18 min

• U15 – Drenge (Årgang 2002) A, B og C 11:11 (Maks. 14 spillere) 2x18 min

• U10 – Piger (Årgang 07) A, B og C 5:5 (Maks. 8 spillere) 2x9 min

• U12 – Piger (Årgang 05) A, B og C 8:8 (Maks. 11 spillere) 2x15 min

• I U6-U7-rækkerne stilles der ikke kampleder til rådighed. Det førstenævnte hold i kampprogram står for at dømme kampene. Resterende rækker har kampleder.

• Programmet offentliggøres senest 10 dage før stævnet. Det kan ses på hjemmesiden • www.jernloeseboldklub.dk

•Holdgebyr skal være indbetalt hurtigst muligt efter tilmelding. Beløbet bedes indsat på Nordea Bank reg. nr. 2281 konto nr. 8977467293 (husk at skrive årgang, ID og klub).

• Tilmeldingsfrist er 19. marts 2017.

•Er der yderligere spørgsmål kan de stilles pr. E-mail: dennis@jernloeseboldklub.dk eller på mobil nr. 60 84 21 74

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix (2011) Mixed 3 250 Lørdag 2 0
U7 Mix (2010) Mixed 3 250 Søndag 7 0
U8 drenge (2009) Mixed 5 350 Søndag 9 0
U9 drenge (2008) Mixed 5 350 Søndag 19 0
U10 drenge (2007) Mixed 5 400 Lørdag 7 0
U10 pige (2007) Mixed 5 400 Lørdag 1 0
U11 drenge (2006) Mixed 8 450 Søndag 10 0
U12 drenge (2005) Mixed 8 450 Lørdag 6 0
U12 pige (2005) Mixed 8 450 Søndag 6 0
U13 drenge (2004) Mixed 8 500 Lørdag 9 0
U14 drenge (2003) Mixed 11 600 Søndag 9 0
U15 drenge (2002) Mixed 11 600 Lørdag 0 0

Signetud teams

U6 Mix (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix (2010) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse 1 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse 2 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Tuse Næs Boldklub C Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub
Benløse IF Benløse IF Logo Benløse IF
Tuse Næs Boldklub 2 C Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub
Jernløse 3 B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U8 drenge (2009) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev Fodbold B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Benløse IF Benløse IF Logo Benløse IF
Ugerløse IF B Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
Undløse bk B Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
KB Juventus A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holbæk B&I Blå B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I hvid B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U9 drenge (2008) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK08B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ringsted - BLÅ A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted - HVID B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted - GUL C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Trendstar.dk B Vipperød BK Logo Vipperød BK
DanBolig Holbæk B Vipperød BK Logo Vipperød BK
HVB Atletico C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB Real Madrid A
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BK Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
TFC U9 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tølløse Boldklub C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
HVB United B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Jernløse Boldklub 1 B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse Boldklub 2 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
BTA A BTA

U10 drenge (2007) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Næs Boldklub C Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub
Undløse BK C Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Undløse BK B Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Tølløse Bold Klub C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tølløse Bold Klub B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub

U10 pige (2007) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse BK C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U11 drenge (2006) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
HIK B
Skælskør U11 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Herfølge BK C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
FHF city B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF united B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Team Kulek
JMA C JMA2006

U12 drenge (2005) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ballerup FC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Jernløse Boldklub C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
KB B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Gislinge Boldklub C Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Bagsværd 1 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

U12 pige (2005) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse BK C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Tusepigerne Tuse IF Logo Tuse IF
Gislinge BK C Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Tølløse pigerne B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF

U13 drenge (2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ballerup FC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Jernløse bk B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
De røde B Tuse IF Logo Tuse IF
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Undløse BK C Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF

U14 drenge (2003) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bagsværd BK "1" A Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bagsværd BK "2" C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Jernløse bk C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Kb3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ølstykke 1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Holbæk u14 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ølstykke 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U15 drenge (2002) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - April 2 2017

Organisation
Jernløse Boldklub
Place
Jernløse Bk's baner
Address
Gl. skovvej 150
Postalcode
4420
City
Regstrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Toftegaard biler opstartstævne 2017 map

Tournament overview