BSF Vinterstævne

Hvorfor? Fordi:
- Der spilles indendørs på kunstgræs, så spillere og tilskuere er beskyttet mod vejr og vind.
- Banen er næsten helt ny, og nok en af Danmarks bedste kunstgræsbaner.
- Der er meget lidt ventetid: alle hold spiller 5 kampe på 1½ time.
- Vi har stor erfaring med at arrangere stævner – der er styr på det!
- Mad og varme drikke kan købes til meget rimelige priser.
- BSF stiller med kvalificerede dommere i alle kampe.
- Alle spillere får medalje.

Fakta:
- Der spilles 14 minutter uden pause og med central tidstagning. Ingen resultatformidling.
- Max 7 spillere pr. hold.
- Pris: 350 kr. pr. hold. Pladsen er sikret ved betaling. Betaling senest 25. februar 2017.

Bemærk: Hallen er uopvarmet, så temperaturen vil være frisk. Vi anbefaler samme påklædning som til vinterbold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 B Mixed 7 350 ca. kl. 9.00-11.30 9 0
U-10 Mixed 7 350 ca. kl. 9.00-11.30 2 0
U-8 B Mixed 7 350 ca. kl. 11.30-14.00 15 0
U-8 C Mixed 7 350 ca. kl. 11.30-14.00 9 0
U-9 B- eftermiddag Mixed 7 350 ca. kl. 14.00-16.30 19 0
U-9 C Mixed 7 350 ca. kl. 14.00-16.30 12 0
U-9 B - formiddag Mixed 7 350 ca. kl. 9.00-11.30 8 0

Signetud teams

U-10 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ca. kl. 9.00-11.30

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1903 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Lyngby 3 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
BSF 8 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ca. kl. 9.00-11.30

Teamname LVL Logo Club

U-8 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ca. kl. 11.30-14.00

Teamname LVL Logo Club
RBK B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Hekla B B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
RBK 2 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
NFC Barcelona B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC Real Madrid B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U-8 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ca. kl. 11.30-14.00

Teamname LVL Logo Club
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
RBK C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB-D Messi C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GVI 3 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Herlufsholm GF C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-9 B- eftermiddag 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ca. kl. 14.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
RBK 1 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VSB Hvid B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Karlslunde IF 3 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 5 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-9 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ca. kl. 14.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
BSF 6 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 7 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
RBK 2 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Karlslunde IF 4 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
VSB Grøn C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HG B C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AB Tårnby sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hekla Orange C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U-9 B - formiddag 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ca. kl. 9.00-11.30

Teamname LVL Logo Club
BSF 5 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HI Hvid B Herlev IF Logo Herlev IF
KB-U8 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Haslev FC 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B93 Måltyvene B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2008 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 19 2017

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Topdanmark Hallen
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
BSF Vinterstævne map

Tournament overview