Silence cup

Sengeløse invitere hermed til Silence cup, hvor der er medaljer til alle og pokaler til vinderne, 2'erne og 3'erne.

Til Silence cup følger vi SBU's regler den eneste undtagelse er at vi spiller med resultater og at hverken trænere eller tilskuer give tilråb eller fortæller hvad spillerne skal, når kampen er i gang. Selvfølgelig må træneren siger noget når der skal skiftes ud og der må selvfølgeig også jubles når der scores men ellers skal der være stille. Meningen med Silence cup er at spillerne skal spille frit og selv skal finde ud af hvad de skal og kunne følge de instrukser træneren giver dem inden kampen.

Ved Uafgjorte finale kampe går man direkte til straffe, hvor der findes tre skytter, ved fortsat uafgjort skyder alle spillere en og en ind til kampen er afgjort.I puljen vinder det hold med flest point, herefter indbyrdes og derefter bedste målscorer. Vi håber at se mange hold igen i år og vi forbeholder os retten til at ændre i spille tidspunkter hvis der kommer mange eller få hold i rækkerne.

U6 og U7 drenge spiller 3 mands.

U7-U8-U9 piger spiller 5 mands samt U9 og U10 drenge.

U11 spiller 8 mands. 

U7 piger er slået sammen med U8 begynder niveau.

Årgangene bedes respekteres og alders dokumentation kan blive påkrævet ved indsigelse, i så fald vil et hold med ældre spillere end det tilladte blive taber dømt. Vi henviser til SBU's regler om alder f. Eks. At U8 er årgang 2009 og yngre, dog må man have en enkelt 2008'er med som er født i perioden d. 1/7-08 - d. 31/12-08. Betalingen skal ske hurtigst muligt til reg. 2275 - konto. 4378984950 med hold og id nr.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 årgang Mixed 5 350 Søndag formiddag 1 0
U9 årgang Mixed 7 450 Søndag middag/ eftermidda 3 0
U8 årgang Mixed 7 450 Søndag formiddag/ Middag 2 0
U6 Mixed 5 350 Lørdag Formiddag 1 0
U7 Mixed 5 350 Lørdag Formiddag/ Middag 5 0
U9 Mixed 7 450 Søndag Formiddag/ Middag 2 0
U10 Mixed 7 450 Lørdag Middag/ Efter 1 0
U11 Mixed 10 600 Lørdag Middag/ Efter 1 0
U7/ U8 Begynder Mixed 7 450 Søndag Formiddag/ middag 5 0
U9 Begynder Mixed 7 450 Søndag Middag/ eftermidda 4 0

Signetud teams

U7 årgang 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9 årgang 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/ eftermidda

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Piger A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U8 årgang 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/ Middag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Piger A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brøndby if A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag/ Middag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Skjoldrødderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldhajer B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag/ Middag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag/ Efter

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag/ Efter

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U7/ U8 Begynder 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag/ middag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse piger 2010 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brøndby U7 piger Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Sengeløse U8C C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Slangerup Soif C Slangerup Soif

U9 Begynder 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag/ eftermidda

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Piger C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - June 18 2017

Organisation
Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Place
Sengeløse
Address
Spangåvej 9
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Silence cup map

Tournament overview