Trænningsstævne på kunstgræs

Praktisk info: Lørdag spiller U8 drenge - 5 mands, U10 piger - 5 mands, U10 drenge - 8 mands og U12 piger - 8 mands Søndag spiller U9 drenge - 5 mands, U11 drenge - 8 mands og U12 drenge - 8 mands Stævnet er et træningsstævne uden præmier. Efter dagens sidste kamp er der varme pandekager til alle spillerne. Værtsklubben stiller kampledere til rådighed i alle kampene. Deltagergebyr: 5-mands: 175,00 kr. 8-mands: 200,00 kr. Ikke-DGI medlemmer + 100,00 kr. Afbudstakster for træningsstævne på kunstgræs 2017 Afbud 5- mands senere end tirsdag kl. 12.00 før weekendens spillerunde 175,00 kr. Afbud 8- mands senere end tirsdag kl. 12.00 før weekendens spillerunde 200,00 kr. Udeblivelse uden afbud til en spillerunde koster et gebyr på 500,00 kr. TILMELDING FOREGÅR PÅ STAEVNER.DK ELLER FORENINGSPORTALEN.DGI.DK D. 3. MARTS ER DER 37 HOLD TILMELDT I ALT.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 drenge/ 5-mands Mixed 8 175 lørdag d. 25. marts 5 0
U8 drenge/ 5-mands Mixed 8 175 lørdag d. 25. marts 3 0
U10 drenge/ 8-mands Mixed 11 200 lørdag d. 25. marts 3 0
U10 drenge/ 8-mands Mixed 11 200 lørdag d. 25. marts 1 0
U10 piger/ 5-mands Mixed 8 175 lørdag d. 25. marts 0 0
U12 piger/ 8-mands Mixed 11 200 lørdag d. 25. marts 1 0
U12 piger/ 8-mands Mixed 11 200 lørdag d. 25. marts 0 0
U9 drenge/ 5-mands Mixed 8 175 søndag d. 26. marts 0 0
U9 drenge/ 5-mands Mixed 8 175 søndag d. 26. marts 0 0
U11 drenge/ 8-mands Mixed 11 200 søndag d. 26. marts 3 0
U11 drenge/ 8-mands Mixed 11 200 søndag d. 26. marts 5 0
U12 drenge/ 8-mands Mixed 11 200 søndag d. 26. marts 1 0
U12 drenge/ 8-mands Mixed 11 200 søndag d. 26. marts 3 0

Signetud teams

U8 drenge/ 5-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 25. marts

Teamname LVL Logo Club
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 drenge/ 5-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 25. marts

Teamname LVL Logo Club
Vipperød B Vipperød BK Logo Vipperød BK
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Benløse IF Benløse IF Logo Benløse IF

U10 drenge/ 8-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 25. marts

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF A Tuse IF Logo Tuse IF
Benløse Benløse IF Logo Benløse IF
Høng GF U10 B Høng GF Logo Høng GF

U10 drenge/ 8-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 25. marts

Teamname LVL Logo Club
Benløse Benløse IF Logo Benløse IF

U10 piger/ 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 25. marts

Teamname LVL Logo Club

U12 piger/ 8-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 25. marts

Teamname LVL Logo Club
B 73, Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U12 piger/ 8-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 25. marts

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge/ 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 26. marts

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge/ 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 26. marts

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge/ 8-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 26. marts

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF B Tuse IF Fodbold
HG Herlufsholm Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B 73 1

U11 drenge/ 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 26. marts

Teamname LVL Logo Club
Kværkeby IF C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Svebølle BI C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
B 73 2
Søholmen 4B C Jystrup IF

U12 drenge/ 8-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 26. marts

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF

U12 drenge/ 8-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 26. marts

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
FC Vikingerne C FC Lejre Logo FC Lejre
Høng Blå C Høng GF Logo Høng GF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
25. - March 26 2017

Organisation
Lynge-Broby IF
Place
Frederiksberg Hallen
Address
Smedeparken 1
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview