Dalby Mølle Pokal 2017

Dalby GF (ved Kolding) inviterer til Dalby Mølle Pokal, som afholdes i forbindelse med Dalby Sommerfest den 9. juni til den 11. juni 2017. Dalby Mølle Pokal er et stævne for alle. Niveau-opdelingen er vejledende og vi forbeholder os retten til at slå puljer sammen i tilfælde af manglende tilmeldinger. Der er medaljer til alle i 3-bold (max. 5 pr. hold) Der er pokaler til nr. 1 og 2 i 5-mands og 8-mands (max. 8 pr. hold og 12 pr. hold) Der er havregryn fra Dalby Mølle til alle deltagere. Spilledagene er ligeledes vejledende - ved mange tilmeldinger kan de ældste rækker flyttes til fredag den. 9. juni. Tilmeldingsfrist den 26. maj 2017. Programmet sendes ud 1. juni 2017 og kan findes på vores hjemmeside.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix Mixed 3 250 lørdag formiddag 9 0
U7 mix Mixed 3 250 søndag formiddag 16 0
U8 drenge Mixed 5 350 søndag 0 0
U8 piger Mixed 5 350 søndag 5 0
U9 drenge Mixed 5 350 lørdag 6 0
U9 piger Mixed 5 350 lørdag 8 0
U10 drenge Mixed 5 350 lørdag 1 0
U8 drenge Mixed 5 350 søndag 37 1
U9 drenge Mixed 5 350 lørdag 2 0
U10 drenge Mixed 5 350 lørdag 2 0
U11 piger Mixed 8 450 Søndag 4 0
U11 piger Mixed 8 450 Søndag 3 0
U11 drenge Mixed 8 450 Søndag 2 0
U11 drenge Mixed 8 450 Søndag 7 0
U12 drenge Mixed 8 450 Lørdag 5 0

Signetud teams

U6 mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bjert 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert 2 B Bjert IF Logo Bjert IF
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
AVGIF 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U7 mix 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
NBSIF-årgang 2010 Hold 1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF-årgang 2010 Hold 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest Boldklub B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
KB 1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 3 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 3 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ødis IF C Ødis IF
NBSIF-årgang 2010 Hold 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Vinding SF Piger B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
VB Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Fredericia ff1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia ff2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U9 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF U9 piger 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U9 piger 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U10 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8 drenge 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
VSF A A
VSF B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bredballe IF A A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Koldin B 1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B 2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B 3 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bjert IF Bjert IF Logo Bjert IF
Løjt 1 B Løjt If U8
Løjt 2 B Løjt If U8
Bredballe IF C2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U9 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 A Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Phønix A

U10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bjert IF U10 B Bjert IF Logo Bjert IF

U11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
BGIF Rød A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
LB Krigerne Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Bgif gul B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Kolding IF U11 A Kolding IF Logo Kolding IF

U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Kolding IF U11 B Kolding IF Logo Kolding IF
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U12 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby/Bjert B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bjert/Dalby B Bjert IF Logo Bjert IF
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - June 11 2017

Organisation
Dalby Gymnastikforening
Place
Dalby Stadion
Address
Dalbyvej 118
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown
Dalby Mølle Pokal 2017 map

Tournament overview