Nordjyske Bank Cup Brønderslev

Nordjyske Bank Cup Brønderslev 2017 12.- 13. august.
Første weekend efter skolestart. Arena Kop & Kande, Gl. Agdrupvej 17-23, 9700 Brønderslev
VELKOMMEN TIL BRØNDERSLEV OG NORDJYSKE BANK CUP
Få sparket den nye sæson i gang på det flotte anlæg i Brønderslev. Brug stævnet som optakt til sæsonen, og er I skiftet fra 3 mands til 5 mands eller fra 5 mands til 8 mands fodbold, så er det en god mulighed for at få prøvet kræfter med en større bane og flere med- og modspillere.


PRAKTISK INFO Stævnet er for både piger og drenge i U6 - U13 og med A og B/C rækker fra U9 - U13. Alle hold spiller minimum 3 kampe hvor alle puljekampe afsluttes med straffesparkskonkurrence, hvor alle spillere på begge hold sparker. Et tiltag, som både spillere og trænere tog godt imod til sidste års Cup. Alle kampe dømmes af frivillige ungdomsspillere og ledere fra BI Fodbold. Kampene spilles efter de gældende regler for DBU Jylland. Der er medaljer til alle spillere i U6-U10 og pokal til 1. og 2. pladsen i alle rækker. I U11-U13 er der pokal og medaljer til 1. og 2. pladsen i alle rækker.

SPILLETIDSPUNKTER
Lørdag d. 12. august
U6 3 mands, mix-rækker
U8 5 mands, drenge og piger
U10 5 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U12 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
Søndag d. 13. august
U7 3 mands, drenge og piger
U9 5 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U11 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U13 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)

Husk at dit hold skifter række efter sommerferien og at tilmelde Jeres hold på det rette niveau, da det giver de bedste kampe samt en god og fair afvikling af Nordjyske Bank Cup. Program forventes klar ca. en uge før stævnet. A- og B/C-rækker kan evt. slås sammen ved for få tilmeldte hold


MAD, DRIKKE OG AKTIVITETER Nordjyske Bank Cup er for hele familien, og udover en masse fodboldspillere glæder vi os til at byde velkommen til forældre og søskende. Der vil være flere gratis aktiviteter på stadion, og der vil være god mulighed for at købe mad og drikkevarer under hele stævnet.


FØLG OS PÅ FACEBOOK
Facebook.com/BiFodboldCup. Her kan du bl.a. finde seneste nyt om stævnet, løbende info om tilmeldte hold samt se kampprogram, når det er klart. Henvendelser kan også foretages på; - BiFodboldCup@gmail.com - tlf. 27 52 90 73 (Robert Nielsen)


TILMELDING OG BETALING Sidste frist for tilmelding er d. 1. august. Betaling ved tilmelding til Spar Nord, konto nr. 9028 4577962621. Angiv klub samt række(r).
3 mands hold, max. 5 spillere, 350 kr. pr. hold
5 mands hold, max. 8 spillere, 500 kr. pr. hold
8 mands hold, max. 11 spillere, 600 kr. pr. hold
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 drenge A Mixed 8 600 9 0
U13 piger B/C Mixed 8 600 4 0
U13 piger A Mixed 8 600 2 0
U11 drenge B/C Mixed 8 600 11 0
U11 drenge A Mixed 8 600 6 0
U11 piger A Mixed 8 600 1 0
U10 drenge B/C Mixed 5 500 13 0
U10 drenge A Mixed 5 500 8 0
U10 piger B/C Mixed 5 500 10 0
U10 piger A Mixed 5 500 1 0
U9 drenge B/C Mixed 5 500 21 0
U9 drenge A Mixed 5 500 5 0
U9 piger A Mixed 5 500 2 0
U7 piger Mixed 3 350 0 0
U6 mix Mixed 3 350 4 0
U13 drenge B/C Mixed 8 600 7 0
U12 drenge B/C Mixed 8 600 13 0
U12 drenge A Mixed 8 600 10 0
U12 piger B/C Mixed 8 600 0 0
U12 piger A Mixed 8 600 1 0
U11 piger B/C Mixed 8 600 1 0
U9 piger B/C Mixed 5 500 2 0
U8 drenge Mixed 5 500 11 0
U8 piger Mixed 5 500 2 0
U7 drenge Mixed 3 350 18 0

Signetud teams

U13 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Svenstrup-Godthåb A Svenstrup-Godthåb
AaB A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
SVIF A SVIF
Aalborg Chang A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U13 piger B/C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Vrå/Børglum IF B Vrå/Børglum IF

U13 piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 2 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
LKB Gistrup 1 A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U11 drenge B/C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev 2 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Skagen ik Skagen IK Logo Skagen IK
Dronninglund IF B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Nørresundby Forenede Boldklubber B NFB
Troldene C Gjøl Gymnastik og Boldklub Logo Gjøl Gymnastik og Boldklub
Chang 2 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Lundergaard IF B Lundergaard IF
Hjallerup B Hjallerup
Bagterp IF B Bagterp IF Logo Bagterp IF

U11 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skagen ik Skagen IK Logo Skagen IK
Nørresundby Forenede Boldklubber A NFB
Strandløverne A Gvl løkken
Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Hjallerup A Hjallerup

U11 piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U10 drenge B/C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Guldklumperne C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Øster Han Herred C Brovst IF Logo Brovst IF
Stenum C stenum
Hjørring IF C Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Svif 1 B Sulsted IF Logo Sulsted IF
Svif 2 C Sulsted IF Logo Sulsted IF
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
BTI 2 C Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
RIF 2 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SHI 3 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

U10 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Defårå A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Hjørring IF A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
BTI 1 A Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
RIF 1 A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Støvring IF A Støvring IF
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

U10 piger B/C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev 3 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Skagen U10 piger B Skagen IK Logo Skagen IK
seje piger C stenum
BTI C Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Vrå B Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Jetsmark IF 1 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark IF 2 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

U10 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge B/C 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 3 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
PVSport81 C Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
Bagterp 1 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp 2 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Asaa/Agersted C Asaa Boldklub
SGIF 1 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 2 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Gjøl C Gjøl Gymnastik og Boldklub Logo Gjøl Gymnastik og Boldklub
SVIF 1 Vestbjerg
SVIF 2 Vestbjerg
Sindal IF B Sindal IF Logo Sindal IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
NFB 1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NFB 2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Lundergaard IUF 1 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Lundergaard IUF 2 C Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Gug BK 2 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U9 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Asaa/Agersted A Asaa Boldklub
SGIF 3 A Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Gug BK 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U9 piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skagen U9 piger B Skagen IK Logo Skagen IK
Brønderslev IF A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIV SIV
BI Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Vodskov IF Vodskov IF Logo Vodskov IF

U13 drenge B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Torbens drenge C stenum
ØVI C Østervrå IF
"De friske fyre" B SIV
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U12 drenge B/C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SGIF2 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SHI 2 C Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
jacobs dream team C stenum
Asaa/Agersted B Asaa Boldklub
Vejgaard 2 C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Bangsbo Freja C Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
BTI 2 C Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Lundergaard IUF C Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Dronninglund B Dronninglund

U12 drenge A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SGIF1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Vejgaard 1 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Bangsbo Freja A Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
BTI 1 A Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
AaB A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
LKB A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U12 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U11 piger B/C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U9 piger B/C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U8 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Vodskov 1 Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov 2 Vodskov IF Logo Vodskov IF
LIUF U8 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Sindal U8 B Sindal IF Logo Sindal IF
Hjørring IF 1 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hjørring IF 2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lundergård U7 Drenge mix B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Lundergård U7 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
SIV SIV
SIV 2 siv
Asaa/Agersted Asaa Boldklub
Asaa/Agersted Asaa Boldklub
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 3 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Jetsmark IF Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
GVL Løkken GVL Løkken
Vodskov IF Vodskov IF Logo Vodskov IF
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
SHI Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
12. - August 13 2017

Organisation
Brønderslev Idrætsforening
Place
Brønderslev Idrætsforening
Address
Gl. Agdrupvej 17-23
Postalcode
9700
City
Brønderslev
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview