Lunderskov Cup


Lunderskov Cup er det perfekte opstarts-stævne efter sommerferien. Brug stævnet til at få holdet spillet sammen, så i er klar til efterårssæsonen. Stævnet er et breddestævne, hvor vi dog ligger vægt på præcision i kampprogrammet og at alle hold for nogle jævnbyrdige træningskampe på nogle gode græsbaner med sorte dommere.


Vi glæder os til at se jer i Lunderskov i 2017.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 (2007)D Mixed 8 950 17 0
U12 (2006)D Mixed 8 950 13 0
U13 (2005)D Mixed 8 950 15 0
U14 (2004)D Mixed 11 950 12 0
U15 (2003)D Mixed 11 950 12 0
U17 (2001)D Mixed 11 950 7 0
U11 (2007)P Mixed 8 950 3 0
U12 (2006)P Mixed 8 950 9 0
U13 (2005)P Mixed 8 950 11 0
U15 (2003)P-8 Mixed 8 950 15 0
U15 (2003)P-11 Mixed 11 950 6 0
U16 (2002)P Mixed 8 950 0 0
U16 (2002)P Mixed 11 950 0 0
U18 (2000)P Mixed 8 950 0 0
U18 (2000)P Mixed 11 950 0 0

Signetud teams

U11 (2007)D 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gladsaxe-Hero U11 hold 1 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Lunderskov Boldklub C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
U11 drengene B Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Kolding IF Kolding IF Logo Kolding IF
EGIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Høje Kolstrup B81 C Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Christiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
OKS Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sommersted if C Sommersted IF Logo Sommersted IF
Egtved IF C Egtved IF Logo Egtved IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF

U12 (2006)D 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB Sønderborg SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hero A A Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Hold B B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Ammitsbøl SG&I 1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl SG&I 2 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 3 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Lunderskov 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF

U13 (2005)D 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jelling 1 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
notmark C Notmark SU Logo Notmark SU
LA Mini Stars C Lysabild SG Logo Lysabild SG
#no name C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
B1903 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
HSUF C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Egtved If B Egtved IF Logo Egtved IF
Egtved IF C Egtved IF Logo Egtved IF
GVI 1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Ind over til en nikker C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U14 (2004)D 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
U14 drengene B Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
HSUF C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Lunderskov 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Forever A Kolding IF Logo Kolding IF
BNS Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Haslev A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SGI/SSK 1 A SGI/SSK
SGI/SSK 2 C SGI/SSK

U15 (2003)D 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EIF/NSG 1 A Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
EIF/NSG 2 C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Ammitsbøl/Egtved 1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl/Egtved 2 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
LA Stars C Lysabild SG Logo Lysabild SG
Gråsten Boldklub C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Otterup U15 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
MFI Drengene A MFI
Ramløse C Ramløse IF Logo Ramløse IF
HornbækSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U17 (2001)D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gladsaxe Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
BBB B
FC Drengerøv Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber

U11 (2007)P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammelev SUF B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
KB Kolding A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U12 (2006)P 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bbl pigerne A Give Fremad Logo Give Fremad
Hammelv SUF C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
#Stolpe ud B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Nbsif A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
IF's tøser C if 92 esbjerg

U13 (2005)P 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl SG&I 1 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hammelev piger C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Ammitsbøl SG&I 2 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
U13 pigerne B Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Lunderskov Boldklub C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Team Sporti Tøserne C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
IF92 C Esbjerg If 92 Fodbold

U15 (2003)P-8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl SG&I C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Girls in Black B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Dybbøl C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Jelling FS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
U15 piger Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
JyllingeFC dreamgirls B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
JyllingeFC powergirls B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
KBK Pigerne B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
EGB Ejby IK Logo Ejby IK
Egtved IF C Egtved IF Logo Egtved IF

U15 (2003)P-11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hammelev C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Vorbasse-Hejnsvig C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U16 (2002)P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 (2002)P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U18 (2000)P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U18 (2000)P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - August 13 2017

Organisation
Lunderskov Boldklub
Place
Lunderskov Boldklub
Address
Reinholdts bakke 49
Postalcode
6640
City
Lunderskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview