Jutlander Bank Cup

Jutlander Bank Cup

den 24 og 25 juni afholder vi igen stævne i DVIF. Vi håber at se lige så mange hold som vi plejer.

stævnet er udbudt som et gratis stævne for.

3 Mands for U-6, U-7, U-7Piger

5 Mands for U-8, U-9, U10Piger

8 Mands for U-10 U-11, U-12, U-13, U-11Piger, U-13Piger

 

Der er medaljer til alle hold til og med U-9

fra U-10 og op medaljer til 1-2-3 pokal til vinderen og gaver

 

der er gratis kaffe og rundstykke mellem 9.30 og 10.30

gratis hoppeborg

 

Lørdag spiller Alle drenge hold

Søndag spiller alle pige hold

 

sidste tilmelding Onsdag den 14 juni

afbud efter sidste tilmelding og udeblivelser koster 300 Per. Hold

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-12 Mixed 11 0 Lørdag 2 0
U-12 Mixed 11 0 Lørdag 1 0
U-11 Piger Mixed 11 0 Søndag 1 0
U-11 Mixed 11 0 Lørdag 4 0
U-11 Mixed 11 0 Lørdag 0 0
U-10 Mixed 11 0 Lørdag 3 0
U-10 Mixed 11 0 Lørdag 0 0
U-9 Mixed 8 0 Lørdag 12 0
U-10 Piger Mixed 8 0 Søndag 1 0
U-8 Mixed 8 0 Lørdag 19 0
U-7 Piger Mixed 6 0 Søndag 6 0
U-7 Mixed 6 0 Lørdag 24 0
U-6 Mixed 6 0 Lørdag 9 0
U-13 Mixed 11 0 Lørdag 2 0
U-13 Mixed 11 0 Lørdag 0 0
U-13 Piger Mixed 11 0 Søndag 3 0

Signetud teams

U-12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Morsø FC 2 Morsø FC

U-12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Morsø FC 1 A Morsø FC

U-11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U-11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VIF83 B Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Farsø Ullits IK B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Farsø B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Aars Aars IK Logo Aars IK

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
If Jarl Arden 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
If Jarl Arden 2 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
ASV C ASV Logo ASV
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK 2 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 C Hobro IK Logo Hobro IK
nørager if B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-8 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Doense/vebbestrup C Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Valsgaard Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
FUIK B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Gug 1 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Rosendal C C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
ASV ASV Logo ASV
Hobro ik årg. 10 C Hobro IK Logo Hobro IK
Helsted B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Gug BK 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 2 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
NIF/rif Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U-7 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Doense/vebbestrup C Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Thea Nr. 2´s Hold C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IF Alliancen 1 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Frem Skørping 1 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Frem Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U-7 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Arden 1 B Jarl Arden
Doense/vebbestrup C Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Farsø Ullits IK 1 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø Ullits IK 2 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø Ullits IK 3 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Rosendal (mix) C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SGIF 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Aalborg freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
HB 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Aalborg freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
aalborg freja 3 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
HB 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VH08 A Hobro IK Logo Hobro IK

U-6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Doense/vebbestrup Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Hobro IK årg 12 - 1 C Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK årg 12 - 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
IF Jarl Arden årgang 2012 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U-13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VH08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
ASV B ASV Logo ASV

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
24. - June 25 2017

Organisation
Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Place
Multiforum
Address
Ndr Truevej 14 D Vebbestrup
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview