VEJEN CUP 2017

Danmarks største årgangsstævne U-13 & U-12

Drenge & Piger

VEJEN CUP 2017

 

Spilleniveau U-13 & U-12 årgang 05 og 06 drenge
A rækken (A) Forbeholdt A hold
B rækken (B) Forbeholdt B hold
Elite række mulighed for U-13
For at fodbolden spilles på Fair præmisser, er det vigtigt at hold tilmeldingen sker til de rigtige rækker.

Spilleniveau U-13 & U-12 årgang 05 og 06 piger
A rækken (A) Forbeholdt A hold                                                              

B rækken (B) Forbeholdt B/C hold
For at fodbolden spilles på Fair præmisser, er det vigtigt at hold tilmeldingen sker til de rigtige rækker.

Turneringsform:
• 8:8 mands turnering for U-13 og U-12 drenge & piger
• Der spilles efter DBU’s regler for 8 mands fodbold
• Stævnet afvikles for U-13 & U-12 hold med A og B status
• Kampstart fredag
• 2 x 15 min

ALT FORGÅR ÉT STED
Kampe
Bespisning
Overnatning
Supporter overnatning

Spillested:
Vejen Idrætscenter er ét af Danmarks største idrætscentre og har de faciliteter, der giver optimale muligheder for afvikling af store fodboldstævner. På alle områder unikke faciliteter for spillere, ledere, forældre og øvrige supporters.

Økonomi:
Holdgebyr Dkr. 900,- (dækker præmier, dommerhonorarer m.v.)
Deltagergebyr pr. spiller/leder: Dkr. 550,- (dækkende overnatning med morgenmad, frokost og middag / lørdag, samt morgenmad og frokost / søndag).
Deltagergebyr pr. spiller Dkr. 100,- (uden overnatning og bespisning men med fri adgang til svømme- og springhal)
Der er fri entre til centrets svømmehal fredag og lørdag aften.

Stævnets hjemmeside: www.tgabel.dk

Stævnets Facebook gruppe: Vejen Cup 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-13 B række Mixed 12 900 Fredag, lørdag, søndag 10 0
U-13 A række Mixed 12 900 Fredag, lørdag, søndag 9 0
U-13 Elite Mixed 12 900 Fredag, lørdag, søndag 6 0
U-12 A række Mixed 12 900 Fredag, lørdag, søndag 10 0
U-12 B række Mixed 12 900 Fredag, lørdag, søndag 9 0
U-13 A række piger Mixed 12 900 Fredag, lørdag, søndag 0 0
U-13 B række piger Mixed 12 900 Fredag, lørdag, søndag 4 0
U-12 A række piger Mixed 12 900 Fredag, lørdag, søndag 2 0
U-12 B række piger Mixed 12 900 Fredag, lørdag, søndag 2 0
U-12 Elite Mixed 12 900 Fredag, lørdag, søndag 2 0

Signetud teams

U-13 B række 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag, søndag

Teamname LVL Logo Club
FFB2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Brøndby IF U13-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Bangsbo Freja C Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Ffi C Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Virup IF C Virup IF Logo Virup IF
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Billund IF C Billund IF Logo Billund IF
Egtved IF B Egtved IF Logo Egtved IF

U-13 A række 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag, søndag

Teamname LVL Logo Club
FFB1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Vejen SF u13 A Vejen SF Logo Vejen SF
Ffi A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Billund IF A Billund IF Logo Billund IF

U-13 Elite 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag, søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF U13-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-12 A række 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag, søndag

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB 1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
HEI 2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Vinding SF I B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF II B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SSIF A A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Brøndby IF U12-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF

U-12 B række 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag, søndag

Teamname LVL Logo Club
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Vorup FB 2 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
VSF U12 B Vejen SF Logo Vejen SF
Brørup GF B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Vejen SF U-11 B Vejen SF Logo Vejen SF
FC Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
SSIF B B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Virup IF C Virup IF Logo Virup IF

U-13 A række piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag, søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 B række piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag, søndag

Teamname LVL Logo Club
Humlebierne B Grimstrup IF
Team VAB U13 B Team VAB Logo Team VAB

U-12 A række piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag, søndag

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF/Give Fremad A A Skibet IF/Give Fremad
Marienlyst Boldklub A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U-12 B række piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag, søndag

Teamname LVL Logo Club
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening

U-12 Elite 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag, søndag

Teamname LVL Logo Club
FTA 2006 A FTA
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
22. - September 24 2017

Organisation
Vejen SF
Place
Vejen Idrætscenter
Address
Petersmindevej 1
Postalcode
6600
City
Vejen
Sport
Soccer
Type
Unknown
VEJEN CUP 2017 map

Tournament overview