Undløse Cup

Hej alle
 
Traditionen tro afholder Undløse Boldklub vores årlige sommerturnering Undløse Cup, i UGE 26 fra onsdag d. 28.juni til lørdag d. 1.juli med Herre-senior kampe alle dage & en større turnering fredag aften med pengepræmier til de to finalister, Old Boys & Girls samt masser af ungdomskampe, og det krydres selvfølgelig med Gadefodbold, der i år er rykket til lørdag, hvor vi om aftenen afholder årets store sommerfest.
 
Vi håber rigtig meget at I vil starte jeres ferie med at bakke op om vores turnering, så vi igen i år kan se en masse glade børn og voksne på banerne i Undløse.
 
Vi søger samtidig klubber udefra, der ønsker at tage kampen op med vores mange senior- & ungdomshold.
 
Vi søger følgende hold:
Fire herresenior-hold på Serie 6-niveau til kampe onsdag & torsdag.
Seks herresenior-hold på Serie 2/3/4-niveau til kampe fredag aften
Et-to-tre damesenior/Old Girls hold til kamp(e) fredag
Et-to Old Boys hold til kamp(e) torsdag 
 
..samt Ungdomshold i årgangene U15, U14, U13, U10 (8 mands & 5 mands), U8 & U6 drenge samt U14 piger spredt ud over alle dagene, med et foreløbigt program der ser ud som følger:

Onsdag:
U10 turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)
U10 turnering på 5 mands (så mange hold som muligt)

Torsdag:
U14/15 turnering på Trænings- & Kampbanen (så mange hold som muligt)
U14 pige turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)
U13 turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)

Lørdag:
U8 & U6 turnering på 5 mands (så mange hold som muligt)
U10 turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)
 
Der vil være medaljer til alle vindende ungdomshold,
 
Vi glæder os meget til at se jer.
 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 drenge 5 mands Mixed 5 0 Onsdag 28.juni (aften) 3 0
U10 drenge 8 mands Mixed 8 Onsdag 28.juni (aften) 1 0
U13 drenge 8 mands Mixed 8 Torsdag 29.juni (aften) 2 0
U14/15 drenge 11 man Mixed 11 Torsdag 29.juni (aften) 4 0
U14 piger 8 mands Mixed 8 Torsdag 29.juni (aften) 0 0
U10 drenge 8 mands Mixed 8 Lørdag 1.juli (formiddag) 0 0
U6/8 drenge 5 mands Mixed 5 Lørdag 1.juli (formiddag) 3 0
Old Boys 11 mands Mixed 11 Torsdag 29.juni (aften) 0 0
Old Girls 8 mands Mixed 8 Fredag 30.juni (aften) 0 0
Senior Serie 6 Mixed 11 Onsdag 28.juni (aften) 0 0
Senior Serie 4/5 Mixed 11 Fredag 30.juni (aften) 0 0
Senior Serie 2/3 Mixed 11 Fredag 30.juni (aften) 0 0

Signetud teams

U10 drenge 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 28.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben i vestegnen B BK YOUNGBOYS
Boldklubben i vestegnen BK YOUNGBOYS

U10 drenge 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 28.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 29.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club

U14/15 drenge 11 man 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 29.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club
FC Skovvejen U14 B
BK YOUNGBOYS Bold i vestegnen
BK YOUNGBOYS Bold i vestegnen
BK YOUNGBOYS Bold i vestegnen

U14 piger 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 29.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1.juli (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U6/8 drenge 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1.juli (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

Old Boys 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 29.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club

Old Girls 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 30.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club

Senior Serie 6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 28.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club

Senior Serie 4/5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 30.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club

Senior Serie 2/3 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 30.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 28 - July 1 2017

Organisation
Undløse Boldklub 1901
Place
Undløse Stadion
Address
Øvej 3, Undløse
Postalcode
4340
City
Tølløse
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview