BK SKJOLD COPENHAGEN 2017

I forbindelse med vores årlige Unicef Cup, hvor der kommer rigtig mange kendte personer som f. eks. musikerlandsholdet, komikerlandsholdet og youtubelandsholdet og mange flere, afholder vi fodboldturnering for årg 2007, 2008 og 2009.

Årg 2007 spiller lørdag og de 2 andre årgange spiller søndag.

Dem fra Årg 2007 bliver inviteret til stævnet. det koster 400kr per hold og der vil være pokaler til 1, 2 og 3 pladsen, samt medaljer til alle børn.

årg 2007 spiller 8 mands og alle hold er garanteret 4 kampe. mere info her følger.

årg 2008 og 2009 spiller 5 mands og alle hold er garanteret 4 kampe. hver kamp vare 12 min og der spilles med løbende ur.

HUSK AT DER IKKE ER KBU STÆVNER I DENNE WEEKEND.

når man tilmelder sig, er man først ganranteret en plads når tilmeldingsgebyret er indbetalt og du har fået en bekræftigelse fra os.

Pengene skal indbetales på: reg.nr 2104 konto.nr 0746908830 husk at mærke det med jeres holdnavn og klub. eks. Real Madrid / BK Skjold

Vi spiller ud fra de sydeuropæiske metoder, hvor der ikke må være forældre på banen. De SKAL være oppe på tribunen. Det er kun tilladt for trænere og holdet, at være på løbebanen lige inden deres kamp starter og på banen, når de spiller.

Det er ikke tilladt, at medbringe mad og drikkevarer på stadion. Det vil være muligt at købe diverse mad og drikkevarer til en rimelig pris. Så kom og støt op om UNICEFs gode formål.

Der vil være gratis indgang om lørdagen til Unicef Cuppen, hvor man kan se de danske kendisser spille fodbold. Der kommer navne som: Nik og Jay, Joey Moe, Sander, Carsten Bang og mange mange flere.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
årg 2008 Mixed 20 400 søndag eftermiddag 5 0
årg 2008 Mixed 20 400 søndag morgen 15 0
årg 2008 Mixed 20 400 søndag middag 7 0
årg 2009 Mixed 40 400 Søndag morgen 21 0
årg 2009 Mixed 40 400 søndag middag 25 0
årg 2009 Mixed 40 400 søndag eftermiddag 10 0

Signetud teams

årg 2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

årg 2008 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold B1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold B2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold B3 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HOLD 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Lundtofte I B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte II B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Hekla United B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HIK 08B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
HIK-1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla Kyoto B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

årg 2008 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag middag

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold C1 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold C2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
TFC grøn C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Gentofte Fodbold Akademi 4 C Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B1908 U10 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HIK 3 Grå C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

årg 2009 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF A Østerbro IF Logo Østerbro IF
GreveHvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fremad Valby A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
GFA A Gentofte Fodbold Akedemi
Farum Tiger A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Fremad Amager B B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager C C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
KB Mads/Simon A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

årg 2009 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Vestamager B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Skjold Sami B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Sami B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B.93 Galacticos 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Galacticos 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skjold - Sune B Skjold
Fremad Valby B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Greve Blå Lyn B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Kometer B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Allerød B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HVS 09 B
FBI B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
B1903 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Gentofte Fodbold Akademi 1 B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi 2 B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi 3 C Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Liverbirds B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
HIK-2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB B2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

årg 2009 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
GreveHvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Valby C C Fremad Valby Logo Fremad Valby
FAVORITTEN C BKF-
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B1903 4 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
SKJOLD SØLV C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 1.09 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - September 10 2017

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
Østerbro stadion
Address
Gunnar Nu Hansen Plads 7
Postalcode
2100
City
København Ø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview