Sportens dag i Svogerslev 2017

 

Svogerslev Boldklub indbyder til et af årets bedste og hyggeligste stævner på engen i Svogerslev. Stævnet bliver afholdt Tværengen 21-23, Svogerslev, 4000 Roskilde.
I Svogerslev Boldklub har vi gode faciliteter og et hyggeligt klubhus og terrasse, hvor vi sælger slik, is, pølser osv. til rimelige priser. Tutten har åben under hele stævnet.

Der kan tilmeldes i følgende rækker:
U5 mix (årg. 2012) 3:3 spilledag lørdag 3. juni 2017
U6 mix (årg. 2011) 3:3 spilledag lørdag 3. juni 2017
U7 Drenge (årg. 2010) 3:3 spilledag søndag 4. juni 2017
U8 Drenge niveau C (årg. 2009) 5:5 spilledag søndag 4. juni 2017
U8 Drenge niveau B (årg. 2009) 5:5 spilledag søndag 4. juni 2017
U9 Drenge niveau C/D (årg. 2008) 5:5 spilledag lørdag 3. juni 2017
U9 Drenge niveau B (årg. 2008) 5:5 spilledag lørdag 3. juni 2017
U9 Drenge niveau A (årg. 2008) 5:5 spilledag lørdag 3. juni 2017
U10 Drenge niveau C (årg. 2007) 5:5 spilledag søndag 4. juni 2017

Præmier:
U5, U6 og U7 – pokaler/statuetter til alle
U8, U9 og U10 - der er pokaler til 1. og 2. pladsen.

Holdgebyr:
3-mands: 300 kr. (max 5 spillere)
5-mands: 350 kr. (max 7 spillere)
Tilmelding:
Tilmelding skal ske senest 1. maj 2017
Tilmeldingsgebyr indbetales på bankkonto: Spar Nord: Reg.nr. 9304 kontonr. 6500040449 med angivelse af holdets navn og ID.
Ved spørgsmål inden stævnet kontakt venligst Rico på tlf. 40262919 eller pr. mail til rico.b.jensen@svogerslev-bk.dk

Vi glæder os til at få nogle hyggelige fodbolddage i forhåbentlig højt solskinsvejr!
De bedste hilsner,
Svogerslev Boldklub
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 (2012) 3:3 Mixed 5 300 Lørdag formiddag 5 0
U6 (2011) 3:3 Mixed 5 300 lørdag formiddag 7 0
U7 (2010) 3:3 Mixed 5 300 Søndag formiddag 9 0
U9 (2008) 5:5 niv.A Mixed 7 350 Lørdag middag 4 0
U9 (2008) 5:5 niv.D Mixed 7 350 Lørdag formiddag 8 0
U10 (2007) 5:5 niv.C Mixed 7 350 Søndag middag 5 0
U8 (2009) 5:5 niv.B Mixed 7 350 Søndag formiddag 8 0
U8 (2009) 5:5 niv.C Mixed 7 350 Søndag formiddag 5 0
U9 (2008) 5:5 niv.B Mixed 7 350 Lørdag formiddag 6 0

Signetud teams

U5 (2012) 3:3 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bjørnene C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Leoparderne C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U6 (2011) 3:3 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tigerne C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Løverne C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
RB1906-1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906-2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
U6-1 Jyllinge Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
U6-2 Jyllinge Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
U6-3 Jyllinge Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club

U7 (2010) 3:3 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
De røde lyn 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
De røde lyn 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
De røde lyn 3 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
RB1906 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Tølløse U7 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tølløse U7 Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Hvalsø C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U9 (2008) 5:5 niv.A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Neymar A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
RB 1906 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Team Nitro A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U9 (2008) 5:5 niv.D 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Messi Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Fk blå FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
TFC Taastrup FC Logo Taastrup FC
RB 1906 - 3 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Gevninge C Gevninge
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF

U10 (2007) 5:5 niv.C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev Rød C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Hvid C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FFB 1 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2 Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U8 (2009) 5:5 niv.B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev hold B B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Roskilde Kfum B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Tune IF 1 B Tune IF Logo Tune IF
FHF Hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Himmelev-Veddelev BK 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvalsø B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Himmelev-Veddelev BK 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U8 (2009) 5:5 niv.C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Gadstrup IF C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Svogerslev hold C C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Hvalsø C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Tune IF 2 C Tune IF Logo Tune IF
FHF Grøn C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U9 (2008) 5:5 niv.B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ronaldo B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HVB United B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
RB 1906 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B Hvalsø
Fløng Hedehusene Fodbold B Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - June 4 2017

Organisation
Svogerslev Boldklub
Place
Svogerslev idrætspark
Address
Tværegen 23
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Unknown
Sportens dag i Svogerslev  2017 map

Tournament overview