VBI Cup

VBI Cup        

Lørdag d. 13 maj      

Vojens BI inviterer igen i år til VBI Cup. I år med udvidelse med både U11 drenge og U10 piger.      

Stævnet er inddelt i puljer således:     

U6 ikke inddelt     

U7 ikke inddelt     

U8 (A, B, C) Ved for få tilmeldte, slås puljer sammen     

U9 (A, B, C) Ved for få tilmeldte, slås puljer sammen     

U10 Piger (B)     

U11 (C)     

Hver hold er garanteret mindst 4 kampe.     

Der er medaljer til alle spillere i alle årgange.     

På stævnepladsen vil der være mulighed for at købe lidt slik, pølser, frugt samt sodavand og kaffe.     

Kampprogram samt praktiske informationer udsendes d. 5 maj.     

Ved betaling, husk at påfører hold id eller klub og årgang.     

Kom og vær med til nogen hyggelige timer i fodboldens tegn.     

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (3-mands) Mixed 6 250 Formiddag 13 0
U7 (3-mands) Mixed 6 250 Formiddag 11 0
U8 (5-mands) A-B-C Mixed 8 300 Formiddag 16 0
U9 (5-mands) A-B-C Mixed 8 300 Eftermiddag 25 0
U10 (5-mands) B Mixed 8 300 Formiddag 2 0
U11 (8 mands) C Mixed 11 350 Eftermiddag 2 0
U10 (5-mands) B Mixed 8 300 Eftermiddag 7 0

Signetud teams

U6 (3-mands) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
VBI U6 Hold 1 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
VBI U6 Hold 2 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Rødekro 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Spangsbjerg IF, U6 A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Toftlund C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Toftlund 2 C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Vojens 3 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U7 (3-mands) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens BI 1 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens BI 2 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens BI 3 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Askov Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Dalby GF Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
SUB Sønderborg SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Ribe BK 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 3 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U8 (5-mands) A-B-C 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Rødekro IF A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
EFB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Vojens 1 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens 2 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
EFB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Broager UI 1 B Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Felsted IF C Felsted IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Christiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U9 (5-mands) A-B-C 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens BI ! A Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens BI 2 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Broager UI B Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 B Broager UI Logo Broager UI
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub C C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Rødekro 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro 3 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Harte C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Felsted IF C Felsted IF
SUB B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
løjt if B Løjt IF Logo Løjt IF
løjt if C Løjt IF Logo Løjt IF
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
allested A allested

U10 (5-mands) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 (8 mands) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 (5-mands) B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HSUF GUL Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
HSUF HVID Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
HSUF BLÅ Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Ødis U10 B Ødis IF
Vejen SF 1 B Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF 2 B Vejen SF Logo Vejen SF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 13 2017

Organisation
Vojens Bold og Idrætsklub
Place
Vojens BI fodboldbaner
Address
Overgårdsvej 5
Postalcode
6500
City
Vojens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview