Fodbold Stævne Højby

Højby S&G danner rammen om et fodbold stævne for den der elsker gode oplevelse sammen med kammeraterne og familie, i samarbejde med vores sponsore.
- D 13/5 3-mands for u5/6 og U7 kl 11
- D 14/5 5-mands for U7* og U8 kl 11
(*nybegynder på 5-mands)

Vi glæder os til at byde jer velkommen på Højby stadion.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/6 3-mands Mixed 5 250 Lørdag 13/5 kl 11.00 16 0
U7 5-mands Mixed 8 350 Søndag 14 /5 kl 11.00 23 0
U8 Mixed 7 350 Søndag 14/5 Kl 11.00 16 0
U7 - 3-mands Mixed 5 250 Lørdag 13/5 kl 11.00 7 0

Signetud teams

U5/6 3-mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13/5 kl 11.00

Teamname LVL Logo Club
SFB U6 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Højby Hold 1 Højby S&G Logo Højby S&G
Højby Hold 2 Højby S&G Logo Højby S&G
Roflsted U6 C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Nr Lyndelse Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Højby Hold 3(M) C Højby S&G Logo Højby S&G

U7 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14 /5 kl 11.00

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Tved BK B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Højby Hold 1 Højby S&G Logo Højby S&G
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Højby hold 2 Højby S&G Logo Højby S&G

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14/5 Kl 11.00

Teamname LVL Logo Club
Blue Vikings 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Blue Vikings 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Allested B Allested U & I Logo Allested U & I
b 67 B.67 Logo B.67
Rolfsted IF Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Kfum C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
KB 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Hold 1 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Hold 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Hårslev/Særslev C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub

U7 - 3-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13/5 kl 11.00

Teamname LVL Logo Club
SFB U7 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Rolfsted U7 C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Dalum IF I Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF II Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF III Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum BK Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - May 14 2017

Organisation
Højby S&G
Place
Højby S&G Anlæg
Address
Nørrelunden 20
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Unknown
Fodbold Stævne Højby map

Tournament overview