SGIF novemberstævne 2017

Fodboldstævne med Konfetti og Pokaler! SGIF inviterer til breddestævne i Ganløse med fokus på at spillerene har det sjovt og at alle bliver fejret og hyldet. Betaling til: 3434-3434623103.
Lø form. U6&U7. Lø eftm U9. Sø. form. U8. Sø. eftm U10

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10-U12 ('08-06) 5:5 Mixed 7 450 Søndag eftermiddag 8 1
U-6 ½-bane(2012) 4:4 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 16 2
U-7 ½-bane(2011) 4:4 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 22 3
U-8 (2010) 5:5 Mixed 7 450 Lørdag eftermiddag 15 2
U-9 (2009) 5:5 Mixed 7 450 Søndag formiddag 17 4
U-10 (2008) 4:4 Mixed 6 450 Søndag eftermiddag 9 0

Signetud teams

U10-U12 ('08-06) 5:5 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
T.O.F. B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
SGIF U12 Piger B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF U12 Piger Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Hvidovre IF U10-U11 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U-6 ½-bane(2012) 4:4 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
TOF U6 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Hekla U6 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Lyngby 4 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Stenløse U6 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse U6 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
B.93 2012 PMC II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
brøndby if B Brøndby IF Logo Brøndby IF
brøndby if C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-7 ½-bane(2011) 4:4 13 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TOF U7 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF Hold 2 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Real B Ålholm If Logo Ålholm If
SGIF Ulrichlinio Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF Larsubio Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
ABT U7 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Stenløse U7 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse U7 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK

U-8 (2010) 5:5 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved hold hvid A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
SGIF U8 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Tårnby FF drengene C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Hornbæk C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Stenløse B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U-9 (2009) 5:5 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
HI 2 C Herlev IF Logo Herlev IF
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
SGIF 1 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 2 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
KB U9 Barcelona B
KB U9 Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TOF Team Rustik 1 B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF Team Rustik 2 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-10 (2008) 4:4 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B.93 2012 Team C C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GFA U10 B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B.93 2008 Team C II C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
TFC sort C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC Grøn C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - November 5 2017

Organisation
Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Place
Ganløsehallen
Address
Vestergade 5, Ganløse
Postalcode
3660
City
Stenløse
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview