Bramdrupdam Cup 2017

Fokus er på den sportslige afvikling! Det betyder blandt andet niveau inddelte puljer, slutspil og finaler. 8-mands kampe vil som udgangspunkt blive dømt af uddannede dommere mens der i 5-mands som udgangspunkt minimum dømmes af uddannede DBU-kampledere. Der er højest plads til 12 hold pr. niveau, så det er "først til mølle". I alle rækker, er der plads til 2 udskiftere !!! Hold er åbenlyst og/eller bevist har tilmeldt sig et ikke sportsligt relevant niveau vil i yderste konsekvens blive bortvist. Tilmelding er først endelig, når betaling er modtaget. Der er selvfølgelig pokaler til podiepladserne samt erindringspræmier i 3-bold. Ved manglende tilmelding forbeholder vi os ret til at slå puljer sammen. For en god ordens skyld, skal vi gøre opmærksom på, at man kun er spilleberettiget på ét hold i løbet af dagen. Venligst notere farve på spilletrøje ved tilmelding. Alle hold bedes henvende sig ved stævne kontoret senest 20 før første kamp. Vi glæder os til at se jer. Sportslige hilsner BGIF

NB: U8 Drenge C - Plads til max 10 hold !!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Drenge A Mixed 5 450 Søndag 4 0
U9 Piger B Mixed 5 450 Lørdag 6 0
U9 Drenge A Mixed 5 450 Lørdag 12 0
U8 Drenge A - LUKKET Mixed 5 450 Søndag 12 0
U8 Drenge B- LUKKET Mixed 5 450 Søndag 17 0
U7 Mixed 3 350 Lørdag 30 0
U12 Piger C Mixed 8 600 Lørdag 1 0
U12 Piger B Mixed 8 600 Lørdag 3 0
U12 Piger A Mixed 8 600 Lørdag 0 0
U12 Drenge B Mixed 8 600 Søndag 6 0
U12 Drenge A Mixed 8 600 Søndag 1 0
U11 Piger C Mixed 8 600 Søndag 0 0
U11 Piger A Mixed 8 600 Søndag 0 0
U11 Drenge C Mixed 8 600 Lørdag 3 0
U11 Drenge B Mixed 8 600 Lørdag 8 0
U10 Piger B Mixed 5 450 Lørdag 1 0
U10 Piger A Mixed 5 450 Lørdag 1 0
U10 Drenge B Mixed 5 450 Søndag 6 0
Oldboys - Herrer Mixed 8 100 Fredag 2 0
U5 Mixed 3 350 Lørdag 2 0
U12 Drenge C Mixed 8 600 Søndag 3 0
U11 Piger B Mixed 8 600 Søndag 0 0
U11 Drenge A Mixed 8 600 Lørdag 4 0
U10 Piger C Mixed 5 450 Lørdag 0 0
U10 Drenge C Mixed 5 450 Søndag 11 0
U9 Piger C Mixed 5 450 Lørdag 1 0
U9 Piger A Mixed 5 450 Lørdag 0 0
U9 Drenge C Mixed 5 450 Lørdag 6 0
U9 Drenge B - LUKKET Mixed 5 450 Lørdag 13 0
U8 Drenge C - LUKKET Mixed 5 450 Søndag 12 0
U6 Mixed 3 350 Lørdag 11 0
U8 Piger B Mixed 5 450 Lørdag 2 0
U8 Piger A Mixed 5 450 Lørdag 0 0
U8 Piger C Mixed 5 450 Lørdag 1 0
U11 Piger A/B Mixed 8 600 Søndag 5 0
U11 Piger B/C Mixed 8 600 Søndag 3 0

Signetud teams

U10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sole-Engum A Sole-Engum
NBSIF A A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U9 Piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U9 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Broager UI U9 A Broager UI Logo Broager UI
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Bjert IF A Bjert IF Logo Bjert IF
Efb 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Phønix A
Odense Boldklub A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ubberud IF 1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF
HPTI Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U8 Drenge A - LUKKET 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
EFB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Starup A Starup UIF Logo Starup UIF
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
VSF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ry Fodbold 1 A Ry fodbold Logo Ry fodbold
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
KIF A Kolding IF Logo Kolding IF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U8 Drenge B- LUKKET 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sport24 B
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FfF 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Broager UI 1 B Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 B Broager UI Logo Broager UI
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
KB 2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U7 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fredericiaff 1 Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericiaff 1 Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericiaff 2 Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
NBSIF C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest Boldklub 1 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest Boldklub 2 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest Boldklub 3 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
EfB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Ribe BK 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
EfB 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Horsens KFUM Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
BGIF Rød B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF Gul B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF Grøn B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB 1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 3 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 4 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
KIF Kolding IF Logo Kolding IF
Ødis IF C Ødis IF

U12 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hammelev piger B HSUF
Hedensted if B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Rødding B Rødding IF

U12 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Dalby/Bjert B Bjert IF Logo Bjert IF
Fredericia FF B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

U12 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U11 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Kolding IF (B) B Kolding IF Logo Kolding IF
FC kolding Nord B fc kolding nord U10
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U10 Piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U10 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB Kolding A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U10 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fredericia KFUM 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
KIF B Kauslunde IF Logo Kauslunde IF
NBSIF B B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
FC kolding nord orange B fc kolding nord U10
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

Oldboys - Herrer 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Kongerne B
Kongerne B

U5 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Haderslev

U12 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BGIF2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby/Bjert C Bjert IF Logo Bjert IF
Fredericia FF U12 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BGIF 3 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding IF (A) A Kolding IF Logo Kolding IF

U10 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fredericia KFUM 1 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
KB1 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Farstrup comfort C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
FC kolding Nord sort C fc kolding nord U10
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Sole-Engum 2 C
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Ødis IF C Ødis IF

U9 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U9 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Ubberud IF 3 C Ubberud IF Logo Ubberud IF

U9 Drenge B - LUKKET 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Broager UI U9 B Broager UI Logo Broager UI
Vejle Boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Sønderris SK B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Efb 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Ubberud IF 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Starup U9 B Starup UIF Logo Starup UIF
KB1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U8 Drenge C - LUKKET 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FfF 2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
KB 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
EFB 2 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
LB [Lunderskov Boldklub] C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Tønder SF B Tønder SF Logo Tønder SF
KB 4 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
Ry fodbold 2 C Ry fodbold Logo Ry fodbold
Sanderum C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U6 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Boldklub Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NBSIF1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Harte drengene C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Varde if Varde IF Logo Varde IF
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U8 Piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Knud Gade Vejle B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub

U8 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U11 Piger A/B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
LB Krigerne A Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Dalby GF 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U11 Piger B/C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Øster Starup/Vester Nebel IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - May 28 2017

Organisation
Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Place
Bramdrupdam sports- og møde center
Address
Bramdrupskovvej 110
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview