Maliq Sommer Cup 2017

MALIQ SOMMER CUP 2017

Lørdag d. 3. juni 2017

Traditionen tro afholder BUI Broager MALIQ SOMMER CUP på Broager Idrætscenter.
Stævnet afvikles for piger og drenge U6-U13, U9-U13 drenge opdeles i B og C rækker. Hvert hold er garanteret min. 3 kampe. Vi opfordrer til at stille med jævnbyrdige hold i de aldersgrupper, hvor der ikke er opdelt i B- og C-rækker.

Retningsliner
U6 - U9: Pokal og sidepræmie til alle deltagere.
U10 - U13: Spiller pokal til 1. og 2. placering.

Deltagergebyr

pr. hold - 3-mands: 200 kr. - 5-mands: 350 kr. - 8-mands: 500 kr.

Tilmeldingen er endelig, når betalingen er modtaget på vores konto 9797-8830021443.

Husk tydelig markering af staevner.dk ID (6-cifre nummer, se 'mine tilmeldinger'), klub og hold ved indbetaling. Evt. spørgsmål til Heidi Hagensen Petersen på email maliccup.buifodbold@gmail.com eller 22 41 87 20

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Mixed 8 500 1 0
U12 Mixed 8 500 0 0
U12 Mixed 8 500 0 0
U10 Mixed 5 350 5 0
U9 Mixed 5 350 6 0
U9 Mixed 5 350 6 0
U11 Mixed 8 500 0 0
U11 Mixed 8 500 5 0
U11 Mixed 8 500 6 0
U10 Mixed 5 350 7 0
U10 Mixed 5 350 8 0
U9 Mixed 5 350 3 0
U8 Mixed 5 350 14 0
U7 Mixed 3 200 17 0
U6 Mixed 3 200 12 0
U8 Mixed 5 350 0 0
U13 Mixed 8 500 0 0
U13 Mixed 8 500 0 0
U13 Mixed 8 500 0 0

Signetud teams

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Fremad A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
BUI 1 B Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Eui B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Midtals C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
SUB1 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Gb C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Lysabild C Lysabild SG Logo Lysabild SG
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BUI 1 B Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
SUB2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Gb A Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Felsted if C Felsted if
SUB 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
De seje BUI drenge C Broager UI Logo Broager UI
Lysabild SG C Lysabild SG Logo Lysabild SG
TSF C Tønder SF Logo Tønder SF

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
SUB U10 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
De seje BUI drenge B Broager UI Logo Broager UI

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BUI 1 B Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Dybbøl U10 Piger (1) A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U10 Piger (2) A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten 1 B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Gråsten 2 C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Sønderborg Fremad 1 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dybbøl C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BUI 3 C Broager UI Logo Broager UI
SUB Sønderborg C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
U10 LSG C Lysabild SG Logo Lysabild SG

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GB U9 Piger B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Fremad Seje Piger Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Egen UI C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Lysabild SG C Lysabild SG Logo Lysabild SG
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Nordals 1 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Nordals 2 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Broager 1 B Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 B Broager UI Logo Broager UI
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Graasten 1 B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Graasten 2 C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U7 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørup UI 1 B Hørup UI
Hørup UI 2 B Hørup UI
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 4 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 5 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Broager UI 1 Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 3 Broager UI Logo Broager UI
EUI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
BNS 1 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Midtals Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro if Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Broager UI 1 Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 3 Broager UI Logo Broager UI
EUI 1 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
EUI 2 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild SG Lysabild SG Logo Lysabild SG
HUI C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Rødekro 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
June 3 2017

Organisation
Broager UI
Place
Broager Idrætscenter
Address
Nejs Møllevej
Postalcode
6310
City
Broager
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview