SUNCHARTER Landsby-cup 2017

SUNCHARTER Landsby-cup`en er et 3, 5 og 8-mands stævne for de yngste fodboldspillere uanset styrke og afvikles over to dage. De enkelte årgange afvikles samme dag. I 2016 deltog der ca. 1.500 fodboldspillere fordelt på 195 hold fra 40 klubber. JBU´s turnering er på dette tidspunkt slut, så mange hold/klubber bruger stævnet til at ønske hinanden en rigtig god sommerferie. Lørdag d. 24.06.17 U7 drenge (årg. 10), 3-mands U7 piger (årg. 10), 3-mands U11 drenge (årg. 06), 8-mands U11 piger (årg. 06), 8-mands U12 drenge (årg. 05), 8-mands U12 piger (årg. 05), 8-mands U13 drenge (årg. 04), 8-mands U13 piger (årg. 04), 8-mands Søndag d. 25.06.16: U5 drenge/U5/U6 piger Mix (årg. 12/11), 3-mands U6 drenge (årg.11), 3-mands U8 drenge (årg. 09), 5-mands U8 piger (årg. 09), 5-mands U9 drenge (årg. 08), 5-mands U9 piger (årg. 08), 5-mands U10 drenge (årg. 07), niveau A, 5-mands U10 drenge (årg. 07), niveau B, 5-mands U10 piger (årg. 07), 5-mands Gebyr: 300 kr. for 3-mands og 400 kr. for 5-mands og 450 kr. for 8-mands, skal betales på bankkonto nr. 9226 4582218302 ved bekræftelse af tilmelding. Alle tilmeldinger vil via mail modtage kvittering for tilmeldingen. BEMÆRK, at det kun er tilmeldinger foretaget på stævne.dk der kan ses på denne side. For at se fuldstændig opdatering af tilmeldte hold henvises til www.vfb-sport.dk Yderligere oplysninger på www.vfb-sport.dk eller landsbycup@gmail.com eller Jeppe Bülow Sørensen 60496769
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 5 400 17 0
U8 Mixed 5 400 4 0
U8 Mixed 5 400 14 0
U7 Mixed 3 300 6 0
U7 Mixed 3 300 12 0
U12 Mixed 8 450 0 0
U11 Mixed 8 450 3 0
U12 Mixed 8 450 5 1
U11 Mixed 8 450 2 0
U10 Mixed 5 400 4 0
U10 Mixed 5 400 2 0
U6 Mixed 3 300 8 0
U5/U6 Mixed 3 300 7 0
U13 Mixed 8 450 0 0
U13 Mixed 8 450 0 0
U10 Mixed 5 400 4 0
U9 Mixed 5 400 6 0
U11 Mixed 8 450 3 0

Signetud teams

U9 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Krigerne B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
SIF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Hadsund U9 Drenge B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
RIF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF 2 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Chang B B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang C C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 3 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
SSB1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup IF Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
U/8-piger C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
HB Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB 1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
BI 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
RKG 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
PVSport81 PVSport
Terndrup IF A Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
RKG 3 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Chang 1 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
KB 81 Aalborg C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Terndrup IF Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
SSB1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB3 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG Klarup 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 1 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
VFB B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
ssb2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup 1 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup IF 2 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
LKB Gistrup 1 C LKB GIstrup
LKB Gistrup 2 C LKB Gistrup
LKB Gistrup 3 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vh08 C Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
SSB U11 piger - verdens sejeste piger C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U12 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HB/ASV B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Aalborg Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frem Skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Terndrup/Arden 1 A Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 3 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup IF Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
SSB1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB3 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Gug 1 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
LKB1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U5/U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
U5 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
LKB LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFB B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
LKB Gistrup 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB 1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
LKB B LKB Gistrup
Støvring A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup/Arden 2 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
24. - June 25 2017

Organisation
Vaarst Fjellerad BK
Place
Vaarst Stadion
Address
Vaarstvej 173
Postalcode
9260
City
Gistrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
SUNCHARTER Landsby-cup 2017 map

Tournament overview