Gladsaxe / CC Sportswear Cup

 INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING


CC Sportswear - Bagsværd Hovedgade 79 - 2880 Bagsværd - Tlf.: 4444 0734

VB 1968 afvikler Gladsaxe / CC Sportswear Cup fra fredag den 17. november til søndag den 19. november 2017 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne U7/13 drenge. Piger er også velkomne.

Rækkerne U7/11 drenge afvikles på niveau AB og BC, dog er U9 splittet op i både A og B. Rækkerne U12/13 drenge på niveau BC. Alle rækkerne afvikles på en håndboldbane som 5-mands (U7/9) og 4-mands (U10/13). Man må tage to reserver med. Niveau C er for nystartede eller som bare har væsentlig mere fodboldglæde end de har fodboldforståelse.

Max. antal hold er 16 i hver række. Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Det tilstræbes at nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. VB 1968 stiller med egne dommere. Pokaler til 1., 2. og 3. pladsen i alle rækker og desuden pokaler til ALLE i U7 rækkerne. Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest mandag den 13. november 2017

Tilmeldingsgebyr (400,- pr. hold),
som indsættes på reg./konto nr.: 1551-11379036 eller MobilePay: 61721968 (ingen opkald)

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Turneringsansvarlig: Yousef Fazal, email: fazalyousef@hotmail.com
Tilmelding og betaling: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U09 B (2009) Mixed 7 400 Lørdag frokost 12 0
U07 AB (2011) Mixed 7 400 Søndag morgen 8 0
U12 BC (2006) Mixed 6 400 Fredag aftensmad 11 0
U13 BC (2005) Mixed 6 400 Fredag aften 1 1
U11 BC (2007) Mixed 6 400 Søndag aftensmad 0 0
U10 BC (2008) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 11 0
U09 BC (2009) Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 8 0
U08 BC (2010) Mixed 7 400 Søndag frokost 6 0
U07 C (2011) Mixed 7 400 Søndag formiddag 8 0
U11 AB (2007) Mixed 6 400 Lørdag aften 1 0
U10 AB (2008) Mixed 6 400 Lørdag aftensmad 5 0
U09 A (2009) Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 6 0
U08 A (2010) Mixed 7 400 Lørdag morgen 6 0
U00 (FEJL) Mixed 0 0
U08 B (2010) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 16 0

Signetud teams

U09 B (2009) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag frokost

Teamname LVL Logo Club
KB U9 Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Ejby IF 1968 C Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
BSF1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev U9 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U07 AB (2011) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør BK Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U12 BC (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
Team HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93-Hold1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93-Hold2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Messi
SIF Blå Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Team Kulek
Holbæks blå hajer B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U13 BC (2005) 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U11 BC (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aftensmad

Teamname LVL Logo Club

U10 BC (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Valby Boldklub Proffs C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Valby Boldklubs Helte C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
VB Drengene B Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
B.93 2008 Claus C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
CIK C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK

U09 BC (2009) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AB 3 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
JB1 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
KB Bayern Munchen B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Måløv B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U08 BC (2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
Bk Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Greves hold blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB Rød 10 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U07 C (2011) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
TOF U7 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF Hold 2 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Ålholm IF C Ålholm If Logo Ålholm If
Barca C Ålholm If Logo Ålholm If

U11 AB (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U10 AB (2008) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
Valby Boldklubs Rødder B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Valby Boldklubs Spidser B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U09 A (2009) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 2 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HVS 09 A
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U08 A (2010) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Bk Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB2010D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BS72 1 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
a-fa.dk A amager-fodboldakademi
KB U8B1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Blå A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U08 B (2010) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
AB's U8 drenge B
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB 4 (B) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BS72 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
KB U8B2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sort B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Helsinge Fodbold B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Farum Boldklub B1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub B2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Stenløse B Stenløse BK Logo Stenløse BK
a-fa amager-fodboldakademi

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - November 19 2017

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gladsaxe / CC Sportswear Cup map

Tournament overview