Brolagt Pinsecup 2017

Pinsecup - Brolagt 2017

Se program på www.procup.se/cup/30606.htm

Den 2-3-4 Juni 2017
På Dianalund IF fodboldbaner.
Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening (DFUS) har hermed fornøjelse at invitere jer til den 12 udgave af Brolagt Pinsecup.
Husk at rækkerne bliver færdigspillet samme dag... altså skal i ikke bruge hele pinsen på fodboldbanerne.
Der spilles i følgende rækker på følgende dage:

5-Mands (max 8 spillere)
U7 Mixede drenge/piger (årg2010) spilledag: lørdag d. 3 juni
U8 Drenge (årg2009) spilledag: Søndag d. 4 juni
U9 Drenge (årg2008) B/C spilledag: Søndag d. 4 juni

U10 Piger (årg2007) spillerdag: Lørdag d. 3 juni
DET ER VIGTIGT AT I SKRIVER PÅ HVAD NIVEAU JERES 5-MANDS HOLD SPILLER PÅ (A-B eller C)

8-Mands (Max 11 spillere)
U12/U13 Piger (årg2005/04) B/C spilledag: Lørdag d. 3 juni
U13/U14 Piger (årg2004/03) B/C spilledag: Søndag d. 4 juni

U10 Drenge (årg2007) B/C spilledag: Søndag d. 4 juni
U11 Drenge (årg2006) B/C spilledag: Lørdag d. 3 juni

Dame Senior/Old Girls (16 til 99 år) spilledag: Fredag d. 2 juni fra kl. 17.30
Old Boys (32 til 99 år) spilledag: Fredag d. 2 juni fra kl. 17.30
HVIS MAN ER ET A HOLD ER DET TILLADT AT TILMELDE SIG I B/C I ÅRGANGEN OVER

Vi garanterer minimum 4 kampe pr hold.

I KAN FÅ TILSENDT EN INVITATION PR MAIL HVIS I SKRIVER TIL dfus4293@gmail.com ELLER EN SMS MED JERES MAIL TIL TLF 23 48 27 95


Holdgebyr..Ungdommen:
5-Mands.....425 kr
8-Mands.....475 kr

Holdgerbyr:
Dame Senior og Old Boys er 0 kr.

Holdgebyret indsættes på Regnr.: 2301 Kontonr.: 0757995581 (Husk årgang og Klubnavn)
Husk du er ikke tilmeldt før vi har registreret din betaling.
Tilmelding på www.procup.se/cup/30606.htm
Evt. spørgsmål kan rettes til Gitte Kruuse Larsen på tlf. 23 48 27 95

Præmier:
U6-U7-U8 drenge samt U8/U9 piger er der flotte pokaler til alle deltagere uanset placering.
I alle øvrige ungdomsrækker er der store flotte pokaler til alle spillere der bliver nr. 1-2 eller 3
Da vi ved at i Dame Senior, Old Boys og Veteran ikke har plads til flere pokaler i skabet får i kun en til holdet.... til gengæld er der en flot hemmelig præmie til nr. 1-2 og 3.....

Vi gælder os til at se jer til dette fantastiske stævne i Pinsen.
Vel mødt DFUS

Stævneansvarlig Gitte Kruuse Larsen 23 48 27 95

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge 5 - mands Mixed 8 425 Lørdag d. 3 juni 2 0
U7 Drenge 5 - mands Mixed 8 425 Lørdag d. 3 juni 10 0
U8 Drenge 5 - mands Mixed 8 425 Søndag d. 4 juni 7 0
U9 Drenge 5 - mands Mixed 8 425 Søndag d. 4 juni 9 0
U10 Drenge 5 - mands Mixed 8 425 Mandag d. 5 juni 4 0
U8/9 Piger 5-mands Mixed 8 425 Lørdag d. 3 juni 1 0
U12/13 Piger 8-mands Mixed 11 475 Lørdag d. 3 juni 3 0
U13/14 Piger 8-mands Mixed 11 475 Søndag den. 4 juni 4 0
U10 Drenge 8 - mands Mixed 11 475 Søndag d. 4 juni 7 0
U11 Drenge 8 - mands Mixed 11 475 Lørdag d. 3 juni 11 0
U12 Drenge 8 - mands Mixed 11 475 Søndag d. 4. juni 2 0
U13/14 Drenge 8 man Mixed 11 475 Mandag d. 5. juni 0 0
U15 Drenge 8 - mands Mixed 11 475 Søndag d. 4 juni 1 0
Dame Se/Old G 8-mand Mixed 11 0 Fredag d.2 juni fra 17.30 3 0
Old Boys 8 - mands Mixed 11 0 Fredag d.2 juni fra 17.30 5 0
Veteran 8 - mands Mixed 11 600 Fredag d.2 juni fra 17.30 0 0
U16/17 Drenge 11-man Mixed 14 525 Mandag d. 5 juni 1 0
U10 Piger 5 - mands Mixed 8 425 Lørdag d. 3 juni 5 0

Signetud teams

U6 Drenge 5 - mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3 juni

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 5 - mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3 juni

Teamname LVL Logo Club
Dianalunds Løver B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalunds Unge Løver B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Ringsted IF 1 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF
Asnæs Boldklub C Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
Dianalunds Tigre B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Herfølge Blå A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge Gul B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U8 Drenge 5 - mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4 juni

Teamname LVL Logo Club
Dianalund 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Ugerløse city B Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
Sorø Freja U8 X B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja U8 Y C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
B73 Slagelse 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U9 Drenge 5 - mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4 juni

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Ringsted IF - HVID B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Svendborg B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Evif C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Ringsted 1 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF - BLÅ C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Lynge Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U10 Drenge 5 - mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 5 juni

Teamname LVL Logo Club

U8/9 Piger 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3 juni

Teamname LVL Logo Club

U12/13 Piger 8-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3 juni

Teamname LVL Logo Club
Kr. Helsinge B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
U11-12-13 piger Dianalund IF Logo Dianalund IF
B73 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U13/14 Piger 8-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den. 4 juni

Teamname LVL Logo Club
Dianalund B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF D B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Stenlille B Stenlille

U10 Drenge 8 - mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4 juni

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Ringsted 1 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Sorø Freja U10 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Høng B Høng GF Logo Høng GF
Store Merløse St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
AGF Blå B AGF Charlottenlund
Præstø FC B Præstø IF Logo Præstø IF

U11 Drenge 8 - mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3 juni

Teamname LVL Logo Club
Team Hugorm B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Fc Kobra C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Suså blå C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså gul B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Lübeck B SV. Fortuna-St.Jürgen Lübeck e.V. Logo SV. Fortuna-St.Jürgen Lübeck e.V.
FC Præstø C Præstø IF Logo Præstø IF
Team AS 1 C
Team AS 2 B
Store Merløse B St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
HG´s drenge C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U12 Drenge 8 - mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4. juni

Teamname LVL Logo Club

U13/14 Drenge 8 man 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 5. juni

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 8 - mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 4 juni

Teamname LVL Logo Club

Dame Se/Old G 8-mand 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d.2 juni fra 17.30

Teamname LVL Logo Club
FC Odense B FC Odense Logo FC Odense
Dianalund C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Undløse Boldklub af 1901 C Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

Old Boys 8 - mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d.2 juni fra 17.30

Teamname LVL Logo Club
Dianalund 1 Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund 2 Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund Oldstars C
årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening

Veteran 8 - mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d.2 juni fra 17.30

Teamname LVL Logo Club

U16/17 Drenge 11-man 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 5 juni

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 5 - mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 3 juni

Teamname LVL Logo Club
U10 piger Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 1 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
B73 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 Slagelse 2 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Boeslunde United B Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - June 4 2017

Organisation
Dianalund IF
Place
Dianalund IF
Address
Sømosevej 48
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview