SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017

SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup

Søndag d. 20. august 2017

Lukket for tilmeldinger!

Breddestævne - Med rækker for følgende hold:

2011 mix     (U7) 3-mands  niveau B/C - 2 puljer, Puljer fyldt

2010  mix    (U8) 5-mands  niveau B/C - 2 puljer, Puljer fyldt

2009 drenge  (U9) 5-mands  niveau B/C - 3 puljer, Puljer fyldt

2008 drenge (U10) 5-mands  niveau B/C - 2 puljer, Venteliste

08/07/06 pi.(U10) 5-mands  niveau B/C - 1 pulje,  Venteliste

2006 drenge (U12) 8-mands  niveau B/C - 2 puljer, Puljer fyldt

2005 piger  (U13) 8-mands  niveau  C  - 1 pulje,  Venteliste

2005 drenge (U13) 8-mands  niveau B/C - 1 pulje,  Pulje fyldt


Antal puljer pr. årgang er estimeret. Afhænger af antal tilmeldinger og baneplads.

      (Som udgangspunkt vil der blive 4 hold i hver pulje)


Respekter venligst niveauerne i rækkerne ved tilmelding af hold, således at alle hold kan spille nogle gode og jævnbyrdige kampe.

Niveau B bør nogenlunde tilsvare DBU Sjællands række 2-3, og niveau C bør tilsvare rk. 3-4.

Det vil løbende fremgå af ovenstående liste hvor der er få ledige pladser & hvis puljer er lukket for tilmelding. (Med forbehold for indkomne tilmeldinger siden sidste opdatering).

Kun bekræftede (betalte) tilmeldinger fremgår af "Deltagende hold og venteliste" oversigten på staevner.dk - Der kan således sagtens være flere tilmeldte hold end listen viser.

Om stævnet

Alle puljer vil som udgangspunkt bestå af 4 hold, som spiller alle mod alle, med 3 kampe til hvert hold. Kort ventetid (1 kamps pause) mellem egne kampe. Enkelte afvigelser kan forekomme.

Spilletider for 4 holds puljer:

3-mands hold spiller  2x7  min.
5-mands hold spiller  2x10 min.
8-mands hold spiller  2x12 min.

Enkelte puljer med 3 eller 5 hold kan forekomme, og vil have flere kampe med kortere spilletid.

Bemærk:

Årgang 08 piger er slået sammen med Havdrups '07/06 nybegynder piger, efter aftale med de tilmeldte/deltagende hold.

Det tilstræbes at alle kommer i pulje med hold på samme niveau. Det kan dog forekomme at niv. B og C hold bliver blandet, afhængigt af antal tilmeldinger. Eventuelle Årgangssammenlægninger/rokeringer foretages efter aftale med de deltagende hold.

Gebyrer:

3-mands hold: kr.: 350,- pr. hold.
5-mands hold: kr.: 425,- pr. hold.
8-mands hold: kr.: 500,- pr. hold.


Holdgebyr indbetales på konto nr.: 1551-0010028523, senest 5 dage efter tilmelding. Tilmelding er først gældende betaling er modtaget og bekræftelse er fremsendt.
Angiv venligst Årgang og Hold Id ved betaling.
Der kan også betales via Mobile Pay på: 71 77 83 51

Holdstørrelser (max antal - se også nedenstående):
3-mands -  5 spillere.
5-mands -  7 spillere.
8-mands - 10 spillere.

Holdstørrelser er valgt til højst 2 udskiftere, da vi anbefaler, at så mange spillere som muligt, skal spille mest muligt fodbold.

Det er selvfølgelig ikke en regel, der ikke kan afviges fra, da det ikke skal gøre at nogen spillere ikke kan komme med til stævnet. Så kontakt os lige hvis i kommer med flere end to udskiftere.

Ligeledes er det tilladt for en spiller at deltage på flere hold, hvis det gør at man derved kan stille hold.

Tilmeldingsfrist til stævnet: Når puljerne er fyldt ud. Vil fremgå øverst.

Præmier:

Der er præmier til ALLE deltagende spillere. (Flot fodboldstatuette)

Samt en stor pokal til puljevinder holdene i 8-mands.

Samaritter:
Der vil under stævnet være samarittervagt fra Dansk Røde Kors til stede.

Boder:

Der vil være opstillet boder hvor man bl.a. kan købe div. mad og drikkevarer.

Spillested: Havdrup Fodboldbaner, Skolevej 62, 4622 Havdrup

Regler:   Foruden nævnte særregler for stævnet, spilles der efter DBU Sjællands fodboldregler i de forskellige spilleformer.

Dommere: Der er dommere/kampledere til alle kampe.

Spørgsmål kan rettes til stævnearrangør via email: michael03@hgi-fodbold.dk eller tlf.: 25 38 34 95

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
2006 U12 dr 8-mands Mixed 10 500 11 0
x Mixed 0 0
2005 U13 dr. 8-mands Mixed 10 500 5 0
x Mixed 6 0
2011 U7 mix 3-mands Mixed 5 350 9 0
2010 U8 mix 5-mands Mixed 7 425 11 0
2009 U9 mix 5-mands Mixed 7 425 15 0
2008 U10 Dr. 5-mands Mixed 7 425 10 0
08/07/06 pi 5-mands Mixed 7 425 7 0
x Mixed 0 1 0
x Mixed 0 0 0
2005 U13 pi 8-mands Mixed 10 500 4 0

Signetud teams

2006 U12 dr 8-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Faxekondi Drengene C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Holbæk C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Bk Olympic B Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bjæverskov IF - Orange B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

x 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

2005 U13 dr. 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bagsværd 1 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bagsværd 2 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Havdrup 05 C Havdrup GI Logo Havdrup GI

x 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

2011 U7 mix 3-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
ToF Team Rustik Mini C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Havdrup Fodbold 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup Fodbold 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF

2010 U8 mix 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Svogerslev 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Tune IF 1 C Tune IF Logo Tune IF
Tune IF 2 C Tune IF Logo Tune IF
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

2009 U9 mix 5-mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
TOF Team Rustik 1 B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF Team Rustik 2 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Havdrup 3 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Greve Blå Lyn Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Kometer Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Vemmelev Fodbold B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
FC Lejre 1 B FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 2 B FC Lejre Logo FC Lejre

2008 U10 Dr. 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Evif C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Sengeløse Rødderne B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HG Q - auto B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Speak Media B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Næstved El Service C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Dansk Montage og Sikring C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Tuse IF C Tuse IF Logo Tuse IF
Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

08/07/06 pi 5-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 STRØBY FODBOLD C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Havdrup Lyserød B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 1 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI

x 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

x 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

2005 U13 pi 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 STRØBY FODBOLD C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Brians piger C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
DMI C Dmi

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 20 2017

Organisation
Havdrup GI
Place
Havdrup GI Fodbold / Banerne i Havdrup
Address
Skolevej 62
Postalcode
4622
City
Havdrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 map

Tournament overview