Kløverby Cup

STÆVNET ER UDSOLGT! DER ER MULIGHED FOR AT KOMME PÅ VENTELISTEN. SKRIV EN MAIL TIL PETER.KRISTENSEN@DGI.DK

Laven-Linå og DGI Midtjylland inviterer til stort B&U-stævne på Linå stadion. Sidste år deltog 114 hold ved stævnet, som bl.a. byder på:
• Gratis is til alle spillere (øl/sodavand til holdledere)
• Præmier til nr. 1 og 2 i alle rækker

5-mands rækker - drenge og piger:

U7 drenge eller piger (0. klasse)
U8 drenge eller piger (1. klasse)
U9 drenge eller piger (2. klasse)
U10 drenge eller piger (3. klasse)

8-mands rækker - drenge og piger:
U10 piger eller drenge  (3.klasse)
U11 piger eller drenge  (4. klasse)
U12 piger eller drenge (5. klasse)
U13 piger eller drenge  (6.klasse)

NB! Vær opmærksom på at holdet skal tilmeldes den række, hvori de skal spille efter sommerferien.

Niveauinddeling A,B og C-niveau:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A,B eller C-niveau.
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger i de forskellige årgange.

Kampe/dommere:
De indledende puljer forventes afviklet inden for max 3 timer.
Minimum 4 kampe af 2x9min til alle hold. Laven/Linå IF stiller med dommere til alle kampene.

Stævneprogrammet:
Udsendes senest mandag 28. august. Her følger yderligere info om stævneafviklingen samt regler.

Betaling og tilmelding:
Jeres tilmelding via staevner.dk bliver registreret men endelig tilmelding og betaling skal foregå via dette link:

Online stævnebetaling
I bliver ikke dobbeltregistreret selvom i tilmelder jer begge steder.
Holdgebyret refunderes ikke ved afbud efter tilmeldingsfristen.

Spørgsmål rettes til:
DGI Midtjylland:

Peter Kristensen
peter.kristensen@dgi.dk
Telefon: 79404357 / 21562181

Laven-Linå IF:

Jane Kortum - 23380107

VI GLÆDER OS TIL AT BYDE JER VELKOMMEN TIL KLØVERBY CUP 2017.

 


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 pi. Mixed 5 450 Tidsrum 9-17 9 0
U9 dr. Mixed 5 450 Tidsrum 9-17 26 4
U8 pi. Mixed 5 450 Tidsrum 9-17 1 1
U8 dr. Mixed 5 450 Tidsrum 9-17 23 1
U7 dr. 5-m Mixed 5 450 Tidsrum 9-17 11 0
U11 pi. Mixed 8 550 Tidsrum 9-17 5 0
U11 dr. Mixed 8 550 Tidsrum 9-17 8 0
U10 pi. 8-m Mixed 8 550 Tidsrum 9-17 0 0
U10 pi. 5-m Mixed 5 450 Tidsrum 9-17 5 0
U10 dr. 8-m Mixed 8 550 Tidsrum 9-17 3 0
U10 dr. 5-m Mixed 5 450 Tidsrum 9-17 11 3
U13 pi. Mixed 8 550 Tidsrum 9-17 4 0
U13 dr. Mixed 8 550 Tidsrum 9-17 10 0
U12 pi. Mixed 8 550 Tidsrum 9-17 1 0
U12 dr. Mixed 8 550 Tidsrum 9-17 11 0
U7 pi. 5-m Mixed 5 450 Tidsrum 9-17 0 0

Signetud teams

U9 pi. 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
SSIF - 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SSIF - 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sorring-Toustrup IF C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
RUIF U9 Piger C Resenbro UIF
Virklund B C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Ry 1 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry 2 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF

U9 dr. 20 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gødvad 1 A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad 3 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Aarhus Fremad U9 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
RUIF U9 Resenbro UIF
LIF 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
LIF 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Aarhus Fremad 2 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
GFG Voel C GFG Voel
GFG Voel C GFG Voel
SSIF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SSIF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SSIF 3 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Stautrup IF B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup IF C Stautrup IF Logo Stautrup IF
Virklund Boldklub Y B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Virklund Boldklub X C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF

U8 pi. 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club

U8 dr. 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
Sorring-Toustrup IF A Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Sorring-Toustrup IF C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Silkeborg KFUM A Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
RUIF U8 C Resenbro UIF
Ninja Turtles A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
FC United B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gulddrengene C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
MH2010 A Mejdal-Halgård
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
RUIF U8 C Resenbro UIF
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hadsten SK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
ØBG Buskelund 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
Virklund B C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Virklund B C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF

U7 dr. 5-m 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG Balle 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
GFG Voel C GFG Voel
GFG Voel C GFG Voel
AGF Århus GF Logo Århus GF
Ikast KFUM 1 A
Ikast KFUM 2 B

U11 pi. 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
Sorring-Toustrup IF B Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Sejs-Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U11 dr. 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
Sorring/Voel Boldklub C Gfg Voel
RUIF U11 C Resenbro UIF
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs-Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U10 pi. 8-m 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club

U10 pi. 5-m 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
Tøserne1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Tøserne2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sorring-Toustrup IF C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF

U10 dr. 8-m 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
Vinderslev IF C Vinderslev IF
Gl. Rye C Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF

U10 dr. 5-m 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
STIF 1 B Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
STIF 2 C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
RUIF U10 B Resenbro UIF
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Voel A A gfg voel
Voel C C gfg voel
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF

U13 pi. 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
FC Horsens Superstars B FC Horsens Logo FC Horsens
ØBG B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U13 dr. 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Mariehøj IF B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
HerningFremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
HA85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Gødvad GIF C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF

U12 pi. 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
Lyseng U12 Piger A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U12 dr. 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club
Gl. Rye If B Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
RUIF U12 B Resenbro UIF
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Fuglebakken C. C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Fuglebakken B. B Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Gl. Rye if C Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF

U7 pi. 5-m 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidsrum 9-17

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 3 2017

Organisation
Laven-Linå Idrætsforening
Place
Linå Stadion
Address
Linåtoften 20
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Kløverby Cup map

Tournament overview