BJERT CUP

 

Bjert IF inviterer til sensommerens hyggeligste fodboldstævne.
Der er præmier til alle hold i U5/u6 og U7 mix samt til finalisterne i øvrige rækker.
Udover fodboldstævnet er der masser af andre aktiviteter som eksempelvis: Tøm en gavebod, kræmmermarked, straffesparkskonkurrencer... Vi ses! Hilsen Bjert IF

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9/2009 piger Mixed 5 395 5 0
U8/2010 piger Mixed 5 395 0 0
U10/2008 drenge Mixed 5 395 2 0
U10/2008 drenge Mixed 5 395 1 0
U10/2008 drenge Mixed 5 395 3 0
U9/2009 drenge Mixed 5 395 3 0
U9/2009 drenge Mixed 5 395 9 0
U9/2009 drenge Mixed 5 395 3 0
U8/2010 drenge Mixed 5 395 5 0
U8/2010 drenge Mixed 5 395 0 0
U8/2010 drenge Mixed 5 395 1 0
U7/2011 piger/drenge Mixed 3 275 8 1
U6/2012 piger/drenge Mixed 3 275 5 0
U10/2008 piger Mixed 5 395 4 0
U10/2008 piger Mixed 5 395 4 0
U9/2009 piger Mixed 5 395 0 0
U5/2013 piger/drenge Mixed 3 275 2 0
U8/2010 piger Mixed 5 395 0 0

Signetud teams

U9/2009 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF U9 piger B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U8/2010 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10/2008 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF 2 C Bjert IF Logo Bjert IF

U10/2008 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Seest 1 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U10/2008 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Bjert IF 1 A Bjert IF Logo Bjert IF
Seest 2 A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U9/2009 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Wiesharde 2 C FC Wiesharde
OB U9. C C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U9/2009 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
FC Wiesharde F1 B FC Wiesharde
Vonsild FK 1 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
EIS Thunder B

U9/2009 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DGF Flensburg A DGF Flensburg
OB U9. A A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ribe BK A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U8/2010 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sjølund IF 1 C Sjølund IF
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
Harte IF C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Ribe BK C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U8/2010 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8/2010 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U7/2011 piger/drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U6/2012 piger/drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U10/2008 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF U10 piger (1) B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U10 piger (2) B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Harte G&IF U10 B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U10/2008 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub
Bjert IF 1 C Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert IF 2 C Bjert IF Logo Bjert IF
NBSIF 1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U9/2009 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5/2013 piger/drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB1 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U8/2010 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 9 2017

Organisation
Bjert IF
Place
Bjert stadion
Address
Engløkke 2
Postalcode
6091
City
Bjert
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview