LSF - Sydbank Sølv Cup

LSF afholder SYDBANK Sølv Cup Indendørs stævne for de yngste. U6 til U10.

Påsatte dommere til alle kampene 

  • Drenge U6 og U7 hvor der spilles på et niveau.
  • Drenge U8, U9 og U10 er målrettet niveau C/D spillere.
  • Piger U7, U8 og U9 niveau B/C.

U6 og U7: 3 mands på halv bane. Max 5 spillere pr. hold og målmanden må IKKE tage med hænder. Der spilles uden resultatnotering og slutspil.

U8, U9 og U10: 5 mands på hel bane. Max 8 spillere pr. hold.

Der spilles efter SBU´s regler
 

POKALER TIL ALLE OG PRÆMIEOVERRÆKKELSE MED KONFETTI.

Kampene afvikles i Ledøje Smørum idrætscenter. Flodvej 62, 2765 Smørum.

Sidste tilmelding er 4/11-2017

Dato:
Lørdag d. 18/11 - 2017

Pris:
U6/U7 = 350,-
U8/U9/U10 = 400,-

Tilmelding:
Via Staevner.dk eller direkte staevne@lsf.dk

Betaling skal ske til: Sydbank på konto
6814 1102589.
Tilmeldingen er først gældende ved betaling af deltagergebyr.
Husk at oplyse Klub, Årgang, og hold navn på indbetalingen.

Spørgsmål vedr. stævnet: staevne@lsf.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - piger Mixed 5 350 Lørdag 7 1
U8 - piger Mixed 8 400 Lørdag 7 1
U9 - piger Mixed 8 400 Lørdag 6 1
U6 - drenge Mixed 5 350 Lørdag 10 2
U7 - drenge Mixed 5 350 Lørdag 24 0
U8 - drenge Mixed 8 400 Lørdag 6 0
U9 - drenge Mixed 8 400 Lørdag 12 0
U10 - drenge Mixed 8 400 Lørdag 10 0

Signetud teams

U7 - piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Kastrup pige hold Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndbyernes IF 1 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hekla pigerne C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U8 - piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Sengeløse U8 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
kastrup piger C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B.93 Små støvler (U8/U7) Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tårnbytøserne B Tårnby FF Logo Tårnby FF

U9 - piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Sengeløse U9 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Greve C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U6 - drenge 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ishøj IF Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
KB Q3 - hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 - blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B93 Dogan Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U7 - drenge 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hareskov Høgene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Musvågerne C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Ravnene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF - Grævlinge C Hareskov IF Logo Hareskov IF
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndbyernes IF 1 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF 2 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF 3 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Hareskov Ørnene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
VSB 1 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 3 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Lsf 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
SAT SAT
Vallensbæk IF 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Dalby IF C Dalby Idrætsforening af 1901 Logo Dalby Idrætsforening af 1901
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI

U8 - drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lsf 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Karlslunde IF 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Ishøj IF 1 ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Ishøj IF 2 ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Kastrup Boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U9 - drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Greve Blå Lyn Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Kometer Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ishæj IF 1 Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Ishøj IF 2 Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Ishøj IF 3 Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
AB Tårnby Øst C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U10 - drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
LSF-C1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF-C2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF-B1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
November 18 2017

Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum Hallen
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
City
Smørum
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview