McDonalds Paderup Cup 2017

 Kristrup Boldklub inviterer i samarbejde med McDonalds, Paderup til cup for drenge og piger - U6 til og med U13.


I samarbejde med McDonalds i Paderup inviterer Kristrup Boldklub til fodboldstævne for alle drenge og piger fra U6 - U13.
Stævnet afvikles lørdag den 19. august 2017 på banerne ved Tirsdalens skole.
Vi spiller 15 min. pr. kamp i 8-mands.
Vi spiller 12 min. pr. kamp i 5 mands.
Vi spiller 8 min. pr. kamp i 3 mands.
Vi tilstræber 4 kampe pr. hold.
Vi tilstræber, at 8-mandspuljerne afvikles på maks. 3,5 timer, 5- og 3-mandspuljer på maks. 2,5 timer.
Sidste tilmelding: 5. aug. 2016
Program sendes ud til den registrede mail senest lørdag den 12. august 2017
Tilmeldingsgebyr:

8-mands: 450,00 kr.
5-mands: 375,00 kr.
3-mands: 300,00 kr.
Gebyret indbetales på: 9333 0006914810
Først til mølle er gældende, tilmelding er endelig når tilmeldingsgebyr er betalt. Der er plads til 8 hold i hver række, undtaget dog U6 og U7, hvor der ikke er begrænsninger.
Hvis der er spørgsmål, så kontakt stævneleder:

Jacob Velling
40197497
Kb1908.bornecup@gmail.com
Vel mødt til en dag med glade, fodboldspillende børn!
Fodbold - leg, glæde, kammeratskab og oplevelser
Med fodboldhilsner

KB1908

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 B drenge Mixed 11 450 8 0
U9 A drenge Mixed 8 375 6 0
U6 piger Mixed 6 300 1 0
U13 C drenge Mixed 11 450 3 0
U12 C drenge Mixed 11 450 3 0
U11 C drenge Mixed 11 450 7 0
U10 C drenge Mixed 8 375 8 0
U8 C drenge Mixed 8 375 9 0
U9 C drenge Mixed 8 375 6 0
U12 A drenge Mixed 11 450 0 0
U11 A drenge Mixed 11 450 7 0
U10 B drenge Mixed 8 375 8 0
U10 A drenge Mixed 8 375 6 0
U9 B drenge Mixed 8 375 6 0
U8 B drenge Mixed 8 375 10 0
U8 A drenge Mixed 8 375 7 0
U7 drenge(mix) Mixed 6 300 19 0
U12 B drenge Mixed 11 450 7 0
U13 B drenge Mixed 11 450 2 0
U13 A drenge Mixed 11 450 0 0
U6 drenge(mix) Mixed 6 300 8 0
U7 piger Mixed 6 300 0 0
U8 piger Mixed 8 375 0 0
U9 piger Mixed 8 375 5 0
U10 piger Mixed 8 375 7 0
U11 piger Mixed 11 450 5 0
U12 piger Mixed 11 450 5 0
U13 piger Mixed 11 450 1 0

Signetud teams

U11 B drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB/Romalt B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Helsted Fremad IF (B) B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Virup IF 1 B Virup IF Logo Virup IF

U9 A drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Ifa 1 IF Alliancen Logo IF Alliancen

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 C drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 C drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Vorup fb2 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Sif Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U11 C drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF (C) C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
NBK/AIF C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Bjerregrav Boldklub C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub

U10 C drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
TMIF 1 C Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
TMIF 2 C Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSF C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF
Grenaa C Grenaa IF Logo Grenaa IF

U8 C drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hadsten SK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Romalt IF U8 drenge A C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF U8 drenge B C Romalt IF Logo Romalt IF
VFB U8 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
DB Fodbold C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Sif-Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Alliancen 1 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen

U9 C drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå IK 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Ifa2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen

U12 A drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 A drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB/Romalt A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad IF (A) A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
NBK/AIF 2 A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U10 B drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
KB B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Grenaa B Grenaa IF Logo Grenaa IF
VFB 2 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U10 A drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
VFB 1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Rougsø FF A Rougsø FF Logo Rougsø FF

U9 B drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Real Madrid B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
KB B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U8 B drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSF 1 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HSF 2 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Ommersyssel if B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Sif-Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Helsted Fremad IF B B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U8 A drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hadsten SK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VFB U8 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
DB Fodbold 2 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted Fremad IF A A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IF Alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U7 drenge(mix) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 3 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
SSIF U7 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Vorup FB 1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
VORUP FB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
IF Alliancen pige 1 IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen pige 2 IF Alliancen Logo IF Alliancen
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 4 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSF 1 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HSF1 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Alliancen 1 IF Alliancen Logo IF Alliancen
Alliancen 2 IF Alliancen Logo IF Alliancen

U12 B drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Vorup fb 1 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Sif assentoft B
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U13 B drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 A drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge(mix) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 3 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Vorup FB 1 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
OIF U6 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Doense/vebbestrup C Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Helsted 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Grøn Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Blå Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Romalt IF U9 Romalt IF Logo Romalt IF
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Blå Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Grøn Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
SIF U10 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Romalt IF U10 Romalt IF Logo Romalt IF
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIF U11 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Romalt IF U11 Romalt IF Logo Romalt IF
Ravnsbjerg Pigerne B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U12 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
PFU05 C PFU05 Logo PFU05
SIF U12 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 19 2017

Organisation
Kristrup Boldklub
Place
Tirsdalens Skole
Address
Rs. Hougårdsvej 50
Postalcode
8960
City
Randers SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview