Safari Fodbold Cup 2017

Stævnet henvender sig i høj grad til de hold, der spiller 3-, 5- og 8-mandsfodbold – både drenge og piger. Safari Fodbold Cup er for børnehold i årgangene U5 til U12.


Afviklingsform
De tilmeldte hold vil blive inddelt i puljer, hvor hvert hold som udgangspunkt spiller 3 kampe fra ca. kl. 09.00 ved klubberne omkring Givskud zoo. Efter afvikling af kampene i puljerne begiver alle deltagerne sig ca. kl. 13.00 til Givskud Zoo.
Ved Jyske 3-bold bliver der spillet på baner lige uden for Givskud Zoo.

Overrækkelse af deltagermedaljer
Der er medaljer til alle spillere i de rækker, som er nævnt nedenfor. Holdene skal være til stede ved scenen i Givskud Zoo.

Priser – holdgebyr samt indgangsbilletter
3-mandshold: 75 kr. pr. hold + 70 kr. pr. spiller
5-mandshold: 165 kr. pr. hold + 70 kr. pr. spiller
8-mandshold: 165 kr. pr. hold + 70 kr. pr. spiller
Trænere/leder: 125 kr. pr. person


Klubben betaler holdgebyr, og derudover kan klubben selv bestille det antal spiller/trænerbilletter på spillestedet, det enkelte hold har behov for.
Bestillingsseddel til billetterne bliver medsendt programmet. Klubben skal derefter aflevere bestillingssedlen til DBU Jyllands repræsentant på spillestedet, hvor man vil få udleveret billetterne til Givskud Zoo.

Holdgebyr og spiller- og træner-/lederbilletter bliver opkrævet på klubbens månedsfaktura.


På spillestederne kan forældre, søskende og andre købe billetter til Givskud Zoo til en pris af 125 kr. pr. person for voksne og 70 kr. for børn fra 3-11 år. Normalprisen ved indgangen til Givskud Zoo er 190 kr. pr. voksen (online bestilling 175,00) og 100 kr. for børn fra 3-11 år (online bestilling 95,00) – husk derfor at købe billetter på spillestederne.

Husk, at gyldigt sæsonkort til Givskud Zoo kan benyttes.


Spørgsmål kan rettes til DBU Jylland Region 3: tlf.: 8939 9930
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Drenge 5M Mixed 5 165 0 0
U12 Piger 5M Mixed 5 165 1 0
U12 Piger 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Piger 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Piger 8M Mixed 8 165 1 0
U11 Piger 5M Mixed 5 165 3 0
U11 Piger 8M Mixed 8 165 4 0
U11 Piger 8M Mixed 8 165 0 0
U10 Piger 5M Mixed 5 165 5 0
U10 Piger 5M Mixed 5 165 0 0
U9 Piger 5M Mixed 5 165 3 0
U9 Piger 5M Mixed 5 165 1 0
U8 Piger 5M Mixed 5 165 0 0
U8 Piger 5M Mixed 5 165 0 0
U7 Piger 3M Mixed 3 75 2 0
U6 Piger 3M Mixed 3 75 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U11 Drenge 5M Mixed 5 165 1 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 1 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 1 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 3 0
U10 Drenge 5M Mixed 5 165 2 0
U10 Drenge 5M Mixed 5 165 7 0
U10 Drenge 5M Mixed 5 165 2 0
U9 Drenge 5M Mixed 5 165 8 0
U9 Drenge 5M Mixed 5 165 14 0
U9 Drenge 5M Mixed 5 165 2 0
U8 Drenge 5M Mixed 5 165 2 0
U8 Drenge 5M Mixed 5 165 8 0
U8 Drenge 5M Mixed 5 165 4 0
U7 Drenge 3M Mixed 3 75 27 0
U6 Drenge 3M Mixed 3 75 2 0
U5 Drenge 3M Mixed 3 75 1 0

Signetud teams

U12 Drenge 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja

U12 Piger 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U11 Piger 5M 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC GOG C FC GOG Logo FC GOG
IF Centrum C IF Centrum
Ulve pigerne C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub

U11 Piger 8M 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IFA pigerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Jelling fs B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
FC FRI B Nr. Felding GIF Logo Nr. Felding GIF

U11 Piger 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 5M 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stilling IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Jelling FS U10 girls B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
FC FRI B Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening

U10 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 5M 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF Piger 1 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF Piger 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
IF Centrum C IF Centrum

U9 Piger 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC GOG B FC GOG Logo FC GOG

U8 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 3M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Askov Malt piger U7 C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
De seje fodboldpiger B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U6 Piger 3M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 8M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC GOG B FC GOG Logo FC GOG

U11 Drenge 8M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby gf B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U11 Drenge 8M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Knæhøj karse Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U10 Drenge 5M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sabro IF C tst/Sabro Logo tst/Sabro
Kammer C Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne

U10 Drenge 5M 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Odder IGF 1 B Odder IGF Logo Odder IGF
Skødstrup if - 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup if - 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
IF Centrum B IF Centrum
AGF B Århus GF Logo Århus GF

U10 Drenge 5M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Isenvad FK C Isenvad FK
Sabro IF C Sabro IF Logo Sabro IF

U9 Drenge 5M 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Odder - blå C Odder IGF Logo Odder IGF
Tarp C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Erritsø GIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BMI C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI 1 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hatting-torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 Drenge 5M 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørre Nebel IF B Nørre Nebel Idrætsforening Logo Nørre Nebel Idrætsforening
Odder - orange B Odder IGF Logo Odder IGF
Tarp B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Vejle B B Vejle B
Kammer B Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Hatting-torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 Drenge 5M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hou og Omegns IF C Hou og Omegns IF
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U8 Drenge 5M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 C Hobro IK Logo Hobro IK
Hatting / Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 Drenge 5M 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jelling B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Bredballe IF B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Tvingstrup IF C Tvingstrup IF
Virklund B C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
JBS C JBS
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Varde if B Varde IF Logo Varde IF

U8 Drenge 5M 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Hobro IK 2 A Hobro IK Logo Hobro IK
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC GOG C FC GOG Logo FC GOG

U7 Drenge 3M 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Jelling fs 1 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs 2 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
ACFC A.C.F.C.
Romalt If B Romalt IF Logo Romalt IF
Horsens Freja Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja Horsens Freja Logo Horsens Freja
Romalt IF Romalt IF Logo Romalt IF
Sprinterne A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Krudtuglerne A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lopperne A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vinding SF 1 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 3 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 4 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hatting-Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
IF Centrum 1 C IF Centrum
IF Centrum 2 C IF Centrum
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Ry 1 A Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry 2 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Dalby GF1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U6 Drenge 3M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Askov/Malt C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U5 Drenge 3M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lemming IF U5 C Lemming IF Logo Lemming IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 24 2017

Organisation
No Club
Place
Klubber nær Givskud Zoo
Postalcode
7323
City
Givskud
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview