Sanderum Cup B/C stævne

 Alle aldre spiller i 2 timer og 30 minutter. 

Der er lige mange kampe til alle hold, og matchning er i fokus. Efter de indledende puljer deles alle hold op i nye puljer, med udgangspunkt i resultaterne fra første runde.

Når puljerne er færdigspillet, vil der være præmieoverrækkelse og frugt til alle hold.

Vi spiller i følgende tidsrum;

Lørdag 2. december

0800-1030 U8

1030-1300 U5/U6/U7

1300-1530 U9

1530-1800 U10

Søndag 3. december

0800-1030 U11

1030-1300 U12

1300-1530 U13

1530-1800 U10/U11 og U12/13 piger

Velmødt

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5-6-7 mix Mixed 5 100 Lørdag 2/12 kl. 1030-1300 16 0
U8 drenge Mixed 7 220 Lørdag 2/12 kl. 0800-1030 10 0
U9 drenge Mixed 7 220 Lørdag 2/12 kl. 1300-1530 12 0
U10 drenge Mixed 6 220 Lørdag 2/12 kl. 1530-1800 11 0
U11 drenge Mixed 6 220 Søndag 3/12 kl. 0800-1030 22 0
U12 drenge Mixed 6 220 Søndag 3/12 kl. 1030-1300 26 0
U13 drenge Mixed 6 220 Søndag 3/12 kl. 1300-1530 18 0
U10/11 piger Mixed 6 220 Søndag 3/12 kl. 1530-1800 14 0
U12/13 piger Mixed 6 220 Søndag 3/12 kl. 1530-1800 6 0

Signetud teams

U5-6-7 mix 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/12 kl. 1030-1300

Teamname LVL Logo Club
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Erritsø u6 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø u7 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø u7 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø u7 3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dalum 1 U7 B Dalum 1 U7
Dalum 2 U7 B Dalum 2 U7
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum U6 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum U6 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U8 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/12 kl. 0800-1030

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
BBB B
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U9 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/12 kl. 1300-1530

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Rolfsted IF B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Søhus Stige BK C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U10 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 2/12 kl. 1530-1800

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 4 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Søhus Stige Boldklub B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Langeskov 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Vojens BI B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U11 drenge 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/12 kl. 0800-1030

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF B
Silkeborg IF 2 B
Højby C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
OKS Rød B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS blå C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 4 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum Rød B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Sort C Dalum IF Logo Dalum IF
Skeby GF 1 C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Skeby GF 2 C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Erritsø GIF B B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF C C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U12 drenge 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/12 kl. 1030-1300

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
B.67 Odense B B.67 Logo B.67
tpi-1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
tpi-2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI - 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Nr. Lyndelse Drengene C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Nr. Lyndelse Drengene 2 C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Legenderne B Dalum IF Logo Dalum IF
Legenderne 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SKR17 1 B KRFK/Skeby GF
SKR17 2 B KRFK/Skeby GF
SFB 2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 3 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
DLO Rengøringsservice B Team DLO-Rengøring
Erritsø b B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø b1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø C1 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U13 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/12 kl. 1300-1530

Teamname LVL Logo Club
EGB B Ejby IK Logo Ejby IK
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
THE BULLDOGS C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
The hotdogs C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
The Kings B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
SKR17 B KRFK/Skeby GF
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
OB & ik Stribet C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Bk.Syd1 B BK. Sydlangeland
BK.Syd 2 C BK. Sydlangeland

U10/11 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/12 kl. 1530-1800

Teamname LVL Logo Club
VSF-1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Årslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
VSF-2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Søhus Stige 1 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
VSF-3 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Skeby GF C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Egebjerg Fodbold X C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold Y C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold Y C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U12/13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 3/12 kl. 1530-1800

Teamname LVL Logo Club
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Tarup/Paarup IF (3) B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tarup/Paarup IF (4) C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
KRFK KRFK Logo KRFK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - December 3 2017

Organisation
Sanderum Boldklub
Place
FKS-Hallen
Address
Tranehøjen 5
Postalcode
5250
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview