Select Grænsecup 2017

For 19. gang afholdes Select Grænsecup. Kombiner Julehandlen med en god gang fodbold. Der er mulighed for at møde Tyske hold og evt. skabe gode kontakter til fremtiden. Der er plads til 230 hold. Vent dog ikke for lang tid med tilmeldingen, da de enkelte rækker lukkes så snart de er fyldt op. Dette kan også ske selv om fristen ikke er udløbet. U6 - U7 spiller 3:3 på 1/3 bane. U8 spiller 4:4 på hel bane. Garanti for Minimum 5 kampe a 7 minutter. Prisen for U6 - U7 er DKK 250,00 pr hold. U8 - U15 DKK 300,00 spiller 4:4. Garanti for Minimum 4 Kampe a 9 minutter. Gebyret betales på Sydbank Konto 8065-1096812 eller mobilpay 29399227 med angivelse af Holdnavn samt Årgang. Glæder os til at se jer. Spørgsmål kan rettes til Hep 61613359 eller på email graensecup@gmail.com
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2012) Mixed 5 250 Lørdag 7 0
U7 (2011) Mixed 5 250 Lørdag 25 0
U8 (2010) Mixed 7 300 Lørdag 18 0
U9 A (2009) Mixed 7 300 Lørdag 11 1
U9 B (2009) Mixed 7 300 Lørdag 17 1
U9 C (2009) Mixed 7 300 Lørdag 10 0
U10 A (2008) Mixed 7 300 Søndag 9 0
U10 B (2008) Mixed 7 300 Søndag 12 0
U10 C (2008) Mixed 7 300 Søndag 12 1
U11 A (2007) Mixed 7 300 Søndag 9 0
U11 B (2007) Mixed 7 300 Søndag 11 0
U11 C (2007) Mixed 7 300 Søndag 8 0
U12 A (2006) Mixed 7 300 Lørdag 4 0
U12 B (2006) Mixed 7 300 Lørdag 9 0
U12 C (2006) Mixed 7 300 Lørdag 10 0
U13 A (2005) Mixed 7 300 Lørdag Aften 1 0
U13 B (2005) Mixed 7 300 Lørdag Aften 8 0
U13 C (2005) Mixed 7 300 Lørdag Aften 5 0
U15 A (2003+2004) Mixed 7 300 Fredag Aften 1 0
U15 B (2003+2004) Mixed 7 300 Fredag Aften 6 0
U15 C (2003+2004) Mixed 7 300 Fredag Aften 8 0
U11P A (2007+2008) Mixed 7 300 Søndag 0 0
U11P B (2007+2008) Mixed 7 300 Søndag 8 0
U13P A (2005+2006) Mixed 7 300 Søndag 7 0
U13P B (2005+2006) Mixed 7 300 Søndag 8 0
U15P A (2003+2004) Mixed 7 300 Fredag eller Søndag Aften 0 0
U15P B (2003+2004) Mixed 7 300 Fredag Aften 9 0

Signetud teams

U6 (2012) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TSB Flensburg B TSB Flensburg
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
Starup UIF 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup IIF 3 Starup UIF Logo Starup UIF
Sommersted if C Sommersted IF Logo Sommersted IF

U7 (2011) 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SG Fortuna Wellsee 1 SG Fortuna Wellsee
SG Fortuna Wellsee 2 SG Fortuna Wellsee
SC Weiche Flensburg 08 1 SC Weiche Flensburg 08
Øster Højst Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF
TSB Flensburg B TSB Flensburg
SG Fortuna Wellsee 3 SG Fortuna Wellsee
Lysabild Lysabild SG Logo Lysabild SG
HFK1 B Haderslev FK
HFK 2 Haderslev FK
HFK 3 Haderslev FK
DGF Flensborg DGF
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Broager UI 1 C Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 C Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 3 Broager UI Logo Broager UI
Starup UIF 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SC Weiche Flensburg 08 2 SC Weiche Flensburg 08

U8 (2010) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Wiesharde A FC Wiesharde
TSB Flensburg F2 B TSB Flensburg
TSB Flensburg F3 C TSB Flensburg
Bov IF BOV IF Logo BOV IF
Esbjerg FB 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg FB 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Midtals A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Dybbøl IU 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl IU 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl IU 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl IU 4 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Heider SV Heider SV
HKUF HKUF

U9 A (2009) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TSV Bordesholm 1 A TSV Bordesholm
Aabenraa BK 1 A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Starup A Starup UIF Logo Starup UIF
Haderslev FK 1 A HFK
Haderslev FK 2 A HFK
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
DGF Flensborg 1 A DGF Flensborg

U9 B (2009) 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
1. FC Quickborn B 1. FC Quickborn
Aabenraa BK 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
TSB Flensburg B TSB Flensburg
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
Haderslev FK 3 B HFK
Gråsten B2 B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Egen UI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Broager UI 1 B Broager UI Logo Broager UI

U9 C (2009) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TSV Bordesholm 2 C TSV Bordesholm
Erritsø GIF 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Starup C Starup UIF Logo Starup UIF
Haderslev FK 4 C HFK
Haderslev FK 5 C HFK
Erritsø GIF 4 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Gråsten B1 C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
DGF Flensborg 2 C DGF Flensborg

U10 A (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Heider SV 1 A Heider SV
Heider SV 2 A Heider SV
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SUB1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
1. FC Quickborn A 1. FC Quickborn
Nr Bjert A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 B (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
1. FC Quickborn B 1. FC Quickborn
Heider SV 3 B Heider SV
TSB Flensburg B TSB Flensburg
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Hørup U 10 drenge B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hellevad IF B Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U10 C (2008) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Felsted IF C Felsted IF
Sommersted IF C Sommersted IF Logo Sommersted IF
VBIF C VBIF
1. FC Quickborn 1 C 1. FC Quickborn
1. FC Quickborn 2 C 1. FC Quickborn
Midtals 1 C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals 2 C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens

U11 A (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bov IF/ipnordic A BOV IF Logo BOV IF
Sønderborg Fremad A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
SUB Sønderborg 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabenraa BK A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Østerhøjst UIF A Østerhøjst UIF
Tønder SF 1 A Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF 2 A Tønder SF Logo Tønder SF

U11 B (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Rot-Weiss Niebüll B Rot-Weiss Niebüll
Bov IF/ipnordic B BOV IF Logo BOV IF
Dybbøl IU 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
sønderborg fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
TSV Bordesholm B TSV Bordesholm
Team Restudy B
SUB Sønderborg B1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Møgeltønder B Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening

U11 C (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bov IF/ipnordic drenge C BOV IF Logo BOV IF
Bov IF/ipnordic boys C BOV IF Logo BOV IF
Dybbøl IU 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
VBIF C VBIF
Sønderborg Fremad C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
1. FC Quickborn C 1. FC Quickborn
SUB Sønderborg C1 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
sønderborg fremad C2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U12 A (2006) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Suchsdorfer SV 1 A Suchsdorfer SV
Morud IF 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Sportmaster Vejle A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U12 B (2006) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Suchsdorfer SV 2 B Suchsdorfer SV
SG Fr.stadt-Seeth/Drage B SG Fr.Stadt-Seeth/Drage
B.67 Odense B B.67 Logo B.67
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Morud IF 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U12 C (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
1. FC Quickborn C 1. FC Quickborn
Bov IF 2 C BOV IF Logo BOV IF
Haderslev FK C HFK
Rødekro IF 1 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Broager UI 1 C Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 C Broager UI Logo Broager UI
Egen UI C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U13 A (2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Aften

Teamname LVL Logo Club

U13 B (2005) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Aften

Teamname LVL Logo Club
RM Feminino B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
SG Fr.Stadt-Seeth/Drage B SG Fr.Stadt-Seeth/Drage
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Sub sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TSV Nord Harrislee 1 B TSV Nord Harrislee
TSV Nord Harrislee 2 B TSV Nord Harrislee
SG Boostedt-Grossenaspe 1 B SG Boostedt

U13 C (2005) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Aften

Teamname LVL Logo Club
1. FC Quickborn C 1. FC Quickborn
Bov IF 3 C BOV IF Logo BOV IF
Sub sønderborg C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SG Boostedt-Grossenaspe 2 C SG Boostedt
Højer/Tønder C Højer/Tønder

U15 A (2003+2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club

U15 B (2003+2004) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Suchsdorfer SV 1 B Suchsdorfer SV
Løgum IF 1 B Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum IF 2 B Løgum IF Logo Løgum IF
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U15 C (2003+2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg FB C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bov IF 2 C BOV IF Logo BOV IF
Suchsdorfer SV 2 C Suchsdorfer SV
Løgum IF 3 C Løgum IF Logo Løgum IF
Rødekro IF C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Rødekro IF 3 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U11P A (2007+2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11P B (2007+2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl piger 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
TUS Felde 1 B TUS Felde
TUS Felde 2 B TUS Felde
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Gråsten Boldklub B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U13P A (2005+2006) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
RM Feminino A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
Vinding Girl Power A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TuS Nortorf TuS Nortorf
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
TUS Felde 1 A TUS Felde

U13P B (2005+2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Christian Timm Schule 1 B Christian Timm Schule
Christian Timm Schule 2 B Christian Timm Schule
FC Kolding Nord B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Kolding Nord 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
TUS Felde 2 B TUS Felde
TUS Felde 3 B TUS Felde
Gråsten B B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U15P A (2003+2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Søndag Aften

Teamname LVL Logo Club

U15P B (2003+2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
HFK C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
TSB Flensburg B TSB Flensburg
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl IU TP 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl IU TP 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sønderris SK B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - November 19 2017

Organisation
BOV IF
Place
Grænsehallerne
Address
Harkærvej 3
Postalcode
DK-6330
City
Padborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Select Grænsecup 2017 map

Tournament overview