VÆRLØSE CUP 2019

Værløse Boldklub har i samarbejde med Sportigan i Værløse hermed fornøjelsen for 16. gang at invitere til VÆRLØSE CUP.
Stævnet afvikles i Farum Arena, hal 1 + 2, Stavnsholtvej 41, 3520 Farum.

STÆVNET AFVIKLES I FØLGENDE ÅRGANGE
LØRDAG D. 12. JANUAR 2019 KL. 09.00-19.00

U10 (Miniput) årg. 2009A (Ledige pladser) & 2009B (Ledige pladser)
max. 7 spillere, 4-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

 

U9 (Miniput) årg. 2010A (Ledige pladser) & 2010B (Ledige pladser)

max. 7 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U8 (Mikroput) årg. 2011A (Ledige pladser) & 2011B (Ledige pladser)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U7 (Mikroput) årg. 2012A (Ledige pladser) & 2012B (Ledige pladser)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U6/5 (Poder) årg. 2013/2014 (Ledige pladser)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 8 hold


Da der er begrænset antal pladser er det efter først til mølle princippet.

Bemærk:
Dette er et bredde-stævne A-rækkerne er forbeholdt udendørssæsonens række 2 hold, mens B-rækkerne er forbeholdt række 3/4 hold.

Spilletid:
7 min. pr. kamp. Alle hold er garanteret min. 3 kampe.

Turneringsreglement:
Vi spiller efter DGI Turneringsreglement for Indefodbold, U-9 og yngre målmand.

Med den undtagelse at U7 og U6/5, også spiller på fuld håndboldbane, samt håndboldmål med sænket overligger ligesom U8 og U9.

Hvad får hver enkelt deltager?:
Der er personlige præmier til 1 og 2. plads i såvel A- som B-rækken samt medaljer til samtlige hold i årgang 2012 & 2013/14.

Deltagergebyr:
Stævnegebyr kr. 500, pr. hold  U10 til U7, samt kr. 400, pr. hold U6/5.
Betaling skal ske via netbank til konto nr: 3543-3169177791 Hurtigst muligt efter tilmelding, holdet bliver ikke tilmeldt stævnet, hvis stævnegebyret ikke er betalt. Husk: Id nummer på hold fra staevner.dk Klubnavn, holdnavn, kontaktperson og mobilnummer.

Tilmelding:
Er du og din klub interesseret i at deltage – så udfyld tilmeldingen hurtigst muligt dog senest d. 6. januar 2019

Program:

Stævneprogram udsendes pr. mail til de tilmeldte holds kontaktpersoner i pdf. format. ca. 7 dage før stævnet og kan ses på Værløse Boldklubs hjemmeside – www.vbold.dk

Spørgsmål:
Kan rettes til undertegnede.


Med venlig hilsen
Værløse Boldklub

Claus Christoffersen
2138 6364

info@vbold.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Årg. 2012 - B Mixed 5 500 13 0
U7 Årg. 2012 - A Mixed 5 500 3 0
U8 Årg. 2011 - B Mixed 5 500 11 0
U8 Årg. 2011 - A Mixed 5 500 4 0
U9 Årg. 2010 - B Mixed 5 500 14 0
U9 Årg. 2010 - A Mixed 5 500 8 0
U10 Årg. 2009 - B Mixed 4 500 4 0
U10 Årg. 2009 - A Mixed 4 500 2 0
U6/5 Årg. 2013/2014 Mixed 5 400 9 0

Signetud teams

U7 Årg. 2012 - B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hareskov 2012 - 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Lundtofte 2 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 3 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
AB Real Madrid B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
VB1 A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB2 A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U7 Årg. 2012 - A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB3 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB4 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB4 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub

U8 Årg. 2011 - B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kirke Værløse IF U8 B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Greve 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
SGIF U8 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Løveungerne 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HTI fodbold C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
VB 1B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB 2B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Herlev IF B Herlev IF Logo Herlev IF
Greve 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Nørrebro United B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U8 Årg. 2011 - A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Golazo Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Løveungerne 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VB 1A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U9 Årg. 2010 - B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI BLÅ B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Greve blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
IF Bytoften C IF Bytoften Logo IF Bytoften
KB2010D B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ishøj IF 2 C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Ishøj IF 1 B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Værløse RØD B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse BLÅ C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Ledøje Smørum 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ledøje Smørum 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U9 Årg. 2010 - A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Bytoften A IF Bytoften Logo IF Bytoften
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI HVID Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Værløse BK A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub

U10 Årg. 2009 - B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Bytoften C IF Bytoften Logo IF Bytoften
Værløse Hvid B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Grøn B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub

U10 Årg. 2009 - A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFC Hvid A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Værløse Blå A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub

U6/5 Årg. 2013/2014 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FA 2000. Hold 1 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000. Hold 2 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000. Hold 3 FA 2000 Logo FA 2000
B93 -2013 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VB 1 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB 2 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
St. Lyngby IF St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Lundtofte 2 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 1 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 12

Organisation
Værløse Boldklub
Place
Farum Arena
Address
Stavnsholtvej 41
Postalcode
3520
City
Farum
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
info@vbold.dk
VÆRLØSE CUP 2019 map

Tournament overview