Vinter Champions League U9, U10 & U11

Bolden ruller igennem hele vinteren på kunstgræsset i Hinnerup!

HOG Hinnerups succesrige Vinter Champions League for U9, U10 og U11 drenge er nu åben for tilmelding.

Der spilles i A-, B- og C-rækker med MAX 8 hold i hver række fordelt i 2 puljer. I puljen spilles der alle mod alle og derefter en finalerunde, hvor puljevinderne møder hinanden, 2'erne møder hinanden osv.

  • En kamp varer 2 x 25 minutter med 5 minutters pause
  • Førstnævnte hold stiller med dommer. Alle finaler (kampen om 1. pladsen) bliver dømt af neutral/sort dommer.
  • Der vil være personlige pokaler til 1. og 2. pladsen samt medaljer til alle andre hold.
  • Pris for deltagelse: 1000 kr. pr. hold
  • Tilmeldingsfrist d. 1/10-2017
  • U9 og U10 spiller 5:5 (max 8 spillere)
  • U11 spiller 8:8 (max 11 spillere)

U9/U10 spilledatoer:

  • Lørdag d. 18. november
  • Søndag d. 3. december
  • Lørdag d. 13. januar
  • Søndag d. 4. februar

U11 spilledatoer:

  • Søndag d. 19. november
  • Lørdag d. 2. december
  • Søndag d. 14. januar
  • Lørdag d. 3. februar

Husk at indbetale holdgebyr på konto 3627-3648507801 eller Mobilepay 50205495 - og husk at angive årgang, klub og ID-nummer.

Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen eller aflyse rækker med baggrund i antal tilmeldte hold. Spørgsmål kan rettes til VCL201718@gmail.com.


Vi glæder os til at se jer på kunstgræsbanen i Hinnerup til vinter!


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9A Mixed 8 1000 15 3
U9B Mixed 8 1000 13 4
U9C Mixed 8 1000 12 3
U10A Mixed 8 1000 9 0
U10B Mixed 8 1000 13 2
U10C Mixed 8 1000 10 1
U11A Mixed 11 1000 12 0
U11B Mixed 11 1000 14 5
U11C Mixed 11 1000 9 0

Signetud teams

U9A 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Gødvad A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
If alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Ry Fodbold 1 A Ry fodbold Logo Ry fodbold
MK's drenge A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U9B 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted B1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Grundfør GUI B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Bee Two B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Aarhus Fremad B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Stavtrup I.F. B Stautrup IF Logo Stautrup IF
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U9C 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Skødstrup SF 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Stavtrup I.F. C Stautrup IF Logo Stautrup IF
HSF C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hadsten C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Ry Fodbold 2 C Ry fodbold Logo Ry fodbold
Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog/gui a A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ry Fodbold A Ry fodbold Logo Ry fodbold
Grenaa A Gif grenaa
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Virup if A Virup IF Logo Virup IF
AIA Tranbjerg A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HIF A Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U10B 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog/gui b B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
AGF-U10B B Århus GF Logo Århus GF
What-der-er-goal B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Brabrand IF U10 X B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Fuglebakken KFUM B Fuglebakken KFUM

U10C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hog/gui c C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Drengene fra Sabro C tst/Sabro Logo tst/Sabro
Brabrand IF U10 Y C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Aarhus Fremad C Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
VFB Hold 2 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U11A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK 2008 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TMG A TMG
VSK Aarhus A Vejlby IK Logo Vejlby IK
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
RK07 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
ASAs røde drenge (A) A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSK 2 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U11B 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
TMG B TMG
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup sf B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Stilling IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
ASAs røde drenge (B) B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Virup U 11 B B Virup IF Logo Virup IF

U11C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
RK07 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
VSK Aarhus C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Virup U11 C C Virup IF Logo Virup IF
KHIF C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Brabrand if 2 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HSK 1 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 18 2017 - February 4 2018

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Kunstgræsbanen i Hinnerup
Address
Svinget 4
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Vinter Champions League U9, U10 & U11 map

Tournament overview