Bk Skjold/Nørrebro United stævne

Det glæder os at kunne byde velkommen til Indendørsstævne i den historiske Nørrebrohal. Stævnet er arrangeret i et samarbejde mellem Boldklubben Skjold og Nørrebro United.

Tid og sted
Den 11.-12. november 2017
Nørrebrohallen
Nørrebrogade 208
2200 København

Tilmeldingsfrist
Tilmelding på staevner.dk senest fredag 3. november 2017.
Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når I tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først-til-mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at I er sikret deltagelse.

Årgange
U6, U7, U8 (A-B-C), U9 (A-B-C), U10 (A-B-C), U11 (A-B-C), (U12 (A-B-C).
U6 og U7 spiller 3 mod 3 på halv bane (6 spillere pr. hold)
U8, U9 og U10 spiller 5 mod 5 på fuld bane (8 spillere pr. hold)
U11, U12 spiller 4 mod 4 på fuld bane (7 spillere pr. hold)

Program (forventet)
Lørdag: U6, U8 U10, U12
Søndag: U7, U9, U11
Det præcise kampprogram udsendes senest 5 dage før stævnet til den angivede holdleder pr. mail.
Niveau
Vi lægger vægt på at holdene spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i tre forskellige niveauer, A, B og C, i de ældre årgange.
Afhængig af antallet af tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.
Præmier og medaljer
Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuet går til BK Skjolds og Nørrebro Utd.s ungdomsarbejde.
Deltagergebyr
U6-U7: 150,- pr. hold
U8-U10: 300,- pr. hold
U11-U12: 400,- pr. hold

Indbetaling sker på vores bankkonto 1551-4190286185 senest fredag 3. november 2017.
Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.
VIGTIGT! Ved indbetaling skal I mærke jeres indbetaling med ordet "CUPPEN", samt klubnavn, årgang, række, kontaktperson og mobilnummer (fx. CUPPEN – NB United U8 B-række, Peter Petersen 12 34 56 78).


Spørgsmål
Sendes på e-mail kontor@nbunited.dk

De bedste hilsner
BK Skjold / Nørrebro United

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 150 Lørdag morgen/formiddag 11 0
U11 Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 5 0
U11 Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 5 0
U12 Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 10 0
U6 Mixed 6 150 Lørdag morgen/formiddag 11 0
U7 Mixed 6 150 Søndag morgen/formiddag 2 0
U7 Mixed 6 150 Søndag morgen/formiddag 14 0
U12 Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 8 0
U8 Mixed 8 300 Lørdag middag 11 0
U8 Mixed 8 300 Lørdag middag 10 0
U9 Mixed 8 300 Søndag middag 3 0
U9 Mixed 8 300 Søndag middag 12 0
U10 Mixed 8 300 Lørdag eftermiddag 4 0
U10 Mixed 8 300 Lørdag eftermiddag 8 0
U6 piger Mixed 6 150 Lørdag morgen/formiddag 0 0
U7 Piger Mixed 6 150 Søndag morgen/formiddag 2 0
U8 Piger Mixed 8 300 Lørdag middag 2 0
U9 Piger Mixed 8 300 Søndag middag 4 0
U10 piger Mixed 8 300 Lørdag eftermiddag 4 0
U11 Piger Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 8 0
U12 Piger Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 2 0

Signetud teams

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 - Hvid B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB Q1 - hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q1 - blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup 2 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B.93 2012 PMC II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
2641 Fløng B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Tuse fighters A Tuse IF Logo Tuse IF

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United - Morten Olsen Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Morten Olsen Orange B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - John sivebæk Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Team god stil C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
2007 Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
ØIF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
ØIF 3 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Nørrebro United - John Sivebæk C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Fix Sort A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix Hvid B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hekla U6 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Nørrebro United - Cameroun Nørrebro United Logo Nørrebro United
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Vestia Drengene B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
KB Q4-1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q4-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby 1 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
FIX 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FB 11 Gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U7 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Løveungerne hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B82 B B82 Virum Logo B82 Virum
Nørrebro United - Brasilien Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Argentina Nørrebro United Logo Nørrebro United
FB 11 Gul 2 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Nørrebro United - Cameroun C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Danmark Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Frankrig Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Frankrig Blå C Nørrebro United Logo Nørrebro United
FIX 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
De Hvide fra HIK C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Nørrebro United - Lars Olsen C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Fix Rød B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix Blå C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Holbæk B&I C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Nørrebro United - Preben Elkjær Grøn B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Preben Elkjær Orange C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Skovshoved A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
b93 -ok1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GVI Blå B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
De Supercoole B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Sort-10, A A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B93 - TT B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nørrebro United - Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
GVI HVID C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FORCA GVI C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Bk Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
SIF Grøn 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF Grøn 2 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Sort-10, C C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Nørrebro United - England C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB B2 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Cameroun-Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Fremad Valby B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Nørrebro United - Brasilien B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Danmark Grøn B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Danmark Orange C Nørrebro United Logo Nørrebro United
KB B2 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vanløse C C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløse B B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Laust B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Daniel B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Alec C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 4 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United Argentina U10 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Nørrebro United - Brasilien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
BK Skjold 3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FB-blå C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BK Skjold 5 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United piger Japan U8 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
B.93 Små støvler (U8/U7) Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B1908 U10 Piger B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 – Hold2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KFUMs Boldklub B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
KFUM piger B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København

U11 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VIF Girls 1 B VIF
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BK Hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Hekla 2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Guldpigerne B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
De hvide lyn B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 1 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
11. - November 12 2017

Organisation
Nørrebro United
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
KBH N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview