VIF CUP

Vivild IF afholder d. 10/5, på Kristi Himmelfartsdag, det populære fodboldstævne VIF Cup for ungdomshold. Det plejer at være et velbesøgt stævne med masser af godt humør og megen aktivitet på de mange baner der er stillet op. Alle spillere modtager en medalje når deres kampe er færdigspillede og vinderne af alle rækkerne modtager desuden en pokal. Der spilles efter JBU's regler. Der er mulighed for at købe mad og drikke på pladsen Evt. spørgsmål kan rettes til fodboldvivildif@gmail.com eller på 22674314. Mvh Vivild IF
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 3 300 12 1
U7 Drenge Mixed 3 300 15 1
U8 Drenge Mixed 5 400 19 1
U5 Drenge Mixed 3 300 12 1
U9 Drenge Mixed 5 400 8 0
U10 Drenge Mixed 5 400 8 0
U11 Drenge Mixed 8 500 7 0

Signetud teams

U6 Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Tvebakkerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Allingåbro if A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Ac Norddjurs AC Norddjur

U7 Drenge 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AGF A
Auning 1 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Vivild IF 2 Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
HSK 1 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U8 Drenge 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
AGF
Randers Freja C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Auning IF 1 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Kolind/Perstrup 1 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Kolind/Pekrstrup 2 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
SSF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hobro ik 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK

U5 Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Tvebakkerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Tvebakkerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
U5 Banditterne C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hornslet if C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Helsted Fremad U5 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Gl. estrup gartneri 1 A
helsted B1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Auning if B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Allingåbro if /Vivild if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
DB U9 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U10 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Gl. Estrup gartneri C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Kolind C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Grenaa B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Grenaa Grenaa IF Logo Grenaa IF
Høst If C Høst IF Logo Høst IF
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF sort Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
NBK/AIF Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
AIF/NBK Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Gl. Estrup Gartneri B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Lystrup IF U11 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 10 2018

Organisation
Vivild Idrætsforening
Place
Langhøj Idrætscenter
Address
Langgade 65, Vivild
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview