Ikast KFUM Pigecup 2018

Ikast KFUM, DGI og Den Jyske Sparekasse har fornøjelsen af, at invitere alle pigehold til IKAST KFUM PIGECUP 2018.
Der er fokus på både fodbold og sociale aktiviteter, og ud over kampene, vil der være aktiviteter som ansigtsmaling, flødebollemaskine og pannabaner.

Der inddeles i 2 niveauer AB + BC:
U9+U10 rækken – erindringspokal til alle samt personlige præmier i til nr. 1 + 2 i alle puljer.
U11+U13 rækken – personlige præmier i til nr. 1 + 2 i alle puljer.
U9-U10 spiller 5-mands
U11-U13 spiller 8-mands
U9 og U11 spiller lørdag formiddag (kl. ca. 8:00-12:30)
U10,U12 og U13 spiller lørdag eftermiddag (kl. ca. 12:30-17:00)

Spilletid:

5 mands 2*10 min med 1 minuts pause

8 mands 2*15 min med 1 minuts pause


Holdgebyr:

5 mands hold: 500 kr.
8 mands hold: 650 kr.

Der kan tilmeldes via dette link.

Find info på denne stævnehjemmeside

Alle hold skal tilmeldes online via DGI Tilmelding og holdet er ikke tilmeldt før betalingen er registreret.
Ved afbud efter tilmeldingsfristen refunderes holdgebyret ikke.
Kontakt til stævneledelsen:
Alex Vestergaard / 21 42 19 89, alex.vestergaard@itab.dk
Mette Bundgaard / 22 96 30 40, mb@timeconsult.dk
Nikolaj Rytter / 20 46 37 99, Nikolaj.R.Jensen@skolekom.dk
DGI: Nicki Christiansen / 51 64 70 05, nicki.birch.christiansen@dgi.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 piger AB Mixed 5 500,- Formiddag 8.00-12.30 2 0
U9 piger BC Mixed 5 500,- Formiddag 8.00-12.30 5 0
U10 piger AB Mixed 5 500,- Eftermiddag 12.30-17.00 6 0
U10 piger BC Mixed 5 500,- Eftermiddag 12.30-17.00 12 0
U11 piger AB Mixed 8 650,- Formiddag 8.00-12.30 4 0
U11 piger BC Mixed 8 650,- Formiddag 8.00-12.30 8 0
U12 piger AB Mixed 8 650,- Eftermiddag 12.30-17.00 1 0
U12 piger BC Mixed 8 650,- Eftermiddag 12.30-17.00 2 0
U13 piger AB Mixed 8 650,- Eftermiddag 12.30-17.00 2 0
U13 piger BC Mixed 8 650,- Eftermiddag 12.30-17.00 5 0

Signetud teams

U9 piger AB 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag 8.00-12.30

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ikast KFUM 1 Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold

U9 piger BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag 8.00-12.30

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Ikast KFUM 2 Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Brande IF Brande IF Logo Brande IF
Bording IF Bording IF Logo Bording IF

U10 piger AB 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag 12.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Vejle Boldklub Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Brande IF 1 Brande IF Logo Brande IF
KB ( Kolding boldklub) B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
ØBG Silkeborg 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U10 piger BC 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag 12.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
Fårvang IF Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Holstebro 1 Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
KLG Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
GL. Rye IF 2 Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Tjørring IF 1 Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tjørring IF 2 Tjørring IF Logo Tjørring IF
Højslev IF Højslev IF
Holstebro 2 Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Brande IF 2 Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 3 Brande IF Logo Brande IF
Vildbjerg SF Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
ØBG Silkeborg 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U11 piger AB 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag 8.00-12.30

Teamname LVL Logo Club
Vildbjerg SF 1 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Ikast KFUM 1 Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Ørslevkloster IF Ørslevkloster Idrætsforening Logo Ørslevkloster Idrætsforening
Tjørring IF Tjørring IF Logo Tjørring IF

U11 piger BC 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag 8.00-12.30

Teamname LVL Logo Club
KLG Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
GL. Rye IF 1 Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Højslev IF Højslev IF
Vildbjerg SF 2 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Ikast KFUM 2 Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Sdr. Felding IF Sdr. Felding IF
Snejbjerg SG&I Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U12 piger AB 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag 12.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U12 piger BC 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag 12.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
Højslev IF Højslev IF
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold

U13 piger AB 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag 12.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
H.A.C. A
Spøttrup M og S Spøttrup M og S

U13 piger BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag 12.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
Mejdal Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
SIG/Thorstrup IF SIG/Thorstrup IF
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Bording IF Bording IF Logo Bording IF
Sdr. Felding IF Sdr. Felding

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 5 2018

Organisation
Ikast KFUM Fodbold
Place
Ikast KFUM
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview