Sengeløse pokal stævne

 Velkommen til Sengeløse pokal stævne, vi afholder igen i år en indendørs turnering for piger og drenge. Der vil igen i år være pokaler til første pladsen i alle årgange og medaljer til alle øvrige placeringer. 

Vi spiller efter SBU's regler, den eneste undtagelse er at vi spiller med resultater. 

Vi håber at se mange hold igen i år og vi forbeholder os retten til at ændre i spille tidspunkter hvis der kommer mange eller få hold i rækkerne. 

Årgangene bedes respekteres og alders dokumentation kan blive påkrævet ved indsigelse, i så fald vil et hold med ældere spillere end det tilladte blive taber dømt. 

Vi henviser til SBU's regler om alder f. Eks.  At U9 er årgang 2009 og yngre, dog må man have en enkelt 2008'er med som er født i perioden d. 1/7-08 - d. 31/12-08.  

 

Betalingen skal ske hurtigst muligt til reg. 2275 - konto. 4378984950 med hold og id nr. 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 drenge Mixed 6 450 Lørdag formiddag 1 0
U12 drenge Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag 5 0
U8 piger Mixed 7 450 Søndag formiddag 5 0
U7 piger Mixed 5 350 Søndag formiddag 5 0
U9 piger Mixed 7 450 Søndag middag 4 0
U5 pige/ Drenge Mixed 5 350 Søndag formiddag 4 0
U10 piger Mixed 6 450 Søndag eftermiddag 5 0
U10 piger Mixed 6 450 Søndag eftermiddag 10 0
U11 drenge Mixed 6 450 Lørdag middag 2 0
U9 piger Mixed 7 450 Søndag middag 1 0
U8 drenge Mixed 7 450 Lørdag formiddag 9 0

Signetud teams

U10 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Rødderne B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U12 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Faxekondi drengene C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FC Hornsherred C Dalby Idrætsforening af 1901 Logo Dalby Idrætsforening af 1901
FHF C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Skælskør 1 C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Skælskør 2 C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I

U8 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
viby C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
B.93 Små støvler (U8/U7) Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hekla 1 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U7 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brøndbyernes IF 1 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hekla Pigerne 1 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Pigerne 2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U9 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Barca Tøserne B Barca tøserne
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U5 pige/ Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B 1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby Rød A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Greve hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Roskilde Pigefodbold B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U10 piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
De seje tøser C Viby IF Logo Viby IF
boldklubben Union C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FC bella C FC Bella Logo FC Bella
HUI-1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Greve blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sundby Hvid C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
U11 Faxe Kondi drengene C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FC Hornsherred C Dalby Idrætsforening af 1901 Logo Dalby Idrætsforening af 1901

U9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U8 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Vanløse IF BLÅ B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløse IF RØD B Vanløse IF Logo Vanløse IF
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
BK83 Næstved B Næstved B83
NAB/NFB B NAB
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - January 21 2018

Organisation
Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Place
Sengeløse Hallen
Address
Spangåvej 9
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sengeløse pokal stævne map

Tournament overview