Munkebo Cup

Indbydelse til indendørsfodboldstævne for ungdom på store og små mål. D. 17., 18., og 19. november 2017 I Munkebo Idrætscenter Tilmeldingsfrist er senest den 7. november 2017.

 Pris pr. hold er kr. 300,00, indbetales på konto 3596 3596429394 eller MobilePay nr. 20161672 Inden tilmeldingsfristens udløb, HUSK oplys holdnavn, årgang + mail adresse.

Der er præmie til nr. 1,2 og 3 i hver række. Hvert hold består af max. 6 spillere med max. 4 spillere på banen ad gangen. Drenge og piger Mix U7, U8 og U9 spiller dog med 5 spillere på banen ad gangen. Drenge og piger U7- U8-U9 og U10 spiller på håndboldmål og alle andre rækker spiller på store 7-mandsmål.

Program og regler vil blive sendt pr. mail ca. 1 uge inden stævnet. Praktiske oplysninger og regler kan ses på www.munkebooldboys.dk Tilmelding på mail: munkebooldboys@gmail.com eller på http://staevner.dk

Der kan betales på MobilePay: Husk holdnavn, årgang og mail adresse. MobilePay nr. 20161672

Yderligere oplysninger:

Preben Petersen                                 Henrik Pedersen                  Jørgen Christensen
20161672                                            26215884                             31710215
Mail adr.: prebenketty@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Mix U7 Mixed 7 300 Forventet lørdag 6 0
U8 Mixed 7 300 Forventet lørdag 9 0
U9 Mixed 7 300 Forventet lørdag 6 0
U10 Mixed 6 300 Forventet lørdag 6 0
U11 Mixed 6 300 Forventet lørdag 15 0
U15 Mixed 6 300 Forventet søndag 7 0
U11 Mixed 6 300 Forventet lørdag 0 0
U12 Mixed 6 300 Forventet lørdag 1 0
U16 Mixed 6 300 Forventet lørdag 0 0
U18 Mixed 6 300 Forventet lørdag 0 0
U16 Mixed 6 300 Forventet fredag 8 0
U17 Mixed 6 300 Forventet fredag 8 0
U19 Mixed 6 300 Forventet fredag 9 0
U8 Mixed 7 300 Forventet søndag 2 0
U9 Mixed 7 300 Forventet søndag 3 0
U10 Mixed 6 300 Forventet søndag 3 0
U13 Mixed 6 300 Forventet søndag 2 0
U14 Mixed 6 300 Forventet søndag 8 0
U15 Mixed 6 300 Forventet søndag 7 0
U12 Mixed 6 300 Forventet søndag 14 0
U13 Mixed 6 300 Forventet søndag 9 0
U14 Mixed 6 300 Forventet lørdag 7 0

Signetud teams

Mix U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Team Life B
Luksuspleje A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Boldklub B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B.1909 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Rolfsted IF B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 4 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS 1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BK Stjernen A Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
BK Stjernen B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U11 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum BK C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fogeden Kommer A
Diablos F.C. A
Holmens Bogklub

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club

U18 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club

U16 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet fredag

Teamname LVL Logo Club
Spurs2500 A
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 3 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Tramper FC A
Team Life B
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Billund IF U16 C Billund IF Logo Billund IF

U17 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet fredag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde boldklub A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde Boldklub A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
El escuadrón B El escuadrón
Kongerne fra GR B
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Ukendt holdnavn B
Depot Vestfyn A Assens FC Logo Assens FC

U19 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet fredag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Four And A Fat Man A
THE BALKAN BOMBERS A
Bonde’s Tropper
Boldmongolerne A
Dem der tager
Buggi`s Matroser

U8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nr. Lyndelse/Søby C Nr. Lyndelse/Søby F.C.

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otteruptøserne C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
EGB Ejby IK Logo Ejby IK
EGB Ejby IK Logo Ejby IK
KMB Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMB 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
The Unicorns B
B 1909 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
KMB 1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMB 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMB 3 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMB 4 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
EGB B Ejby IK Logo Ejby IK
KMB 5 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U12 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo U12 B B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U12 C C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Morud IF 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud IF 2 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
SMD.dk B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
Luksuspleje A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
BBB 1 A
BBB 2 A
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Team sputnik A
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
De stribede A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
gutterne B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
The Kings B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
The hotdogs C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
If lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
KMD 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMD 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMD 3 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMD 4 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Banana Boys A Fjordager IF Logo Fjordager IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - November 19 2017

Organisation
Munkebo Oldboys klub
Place
Munkebo Idrætscenter
Address
Mosevangen 2
Postalcode
5330
City
Munkebo
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview