BSF JULECUP (U6, U7 og U8)

BSF JULECUP (U6, U7 og U8 drenge) –INDENDØRS PÅ KUNSTGRÆS !!

Information om stævnet:

Stævnet bliver afholdt i TopDanmark Hallen på kunstgræs og er et "udendørsstævne".

• 3 spillere på banen (max. 2 udskiftere) for U6 og U7 og 5 spillere på banen i U8 (max 3 udskiftere)
• Minimum 3 kampe pr. hold a 10 min og 2 minutters pause mellem kampene.
• Vi lægger vægt på at holdene spiller så lige kampe som overhovedet muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde holdene i henholdsvis niveau A og BC for så vidt angår U6 og U7 (3-bold) og A, B, C, og D (begynderrække) for 5-mands U8.. Afhængigt af antal tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen. Vi henstiller til, at klubberne er tro mod det niveau, som der tilmeldes til.
• Der er præmier til alle og vi spiller efter SBU regler.
• Der vil være påsatte dommere til alle kampe.

Alle kampe sættes igang og afsluttes på samme tid, så programmet ikke skrider. Afhængigt af antal tilmeldte hold i de enkelte årgange, så spiller U6 fra morgenstunden, U7 om formiddagen og U8 runder stævnet af om eftermiddagen.

I U6 og U7 rækkerne vil der være medaljer til alle mens der i U8 rækkerne vil være slutspil med pokaler til de 2 bedst placerede hold i hver række og derudover medaljer til alle.

Pris:

Det koster 400 kr. pr. hold at deltage i U6 og U7 og 450 kr. for U8, der indbetales til konto i Danske Bank: Reg.nr. 9570 kontonr. 0012075960 eller via mobilepay til 21211 - BSF stævner med angivelse af Holdets navn og ID.

Tilmelding:

Vi råder til hurtig tilmelding og betaling for at være sikker på deltagelse. Ved lignende stævner i TopDanmark hallen er der hurtigt opstået ventelister.

I første omgang satser vi på, at der er plads til 30 hold for hver af årgangene U6 og U7 og tilmelding via www.staevner.dk senest den 19. novmeber 2017 efter først til mølle princippet.

Vi opretter venteliste og muligheden for at oprette yderligere puljer vil blive vurderet, såfremt der tilmeldes flere hold end først forudsat.

Deltagelse er først gældende, når vi har registeret og bekræftet indbetalingen.

Kampprogram:

Programmet sendes ud senest en uge før stævnets afholdelse.

Yderligere info:

Bemærk at TopDanmark Hallen er en stor fodboldhal med helt nyt kunstgræs i højeste kvalitet, der blev lagt på og taget i brug i december 2015.

I hallen er temperaturen som udenfor dog er man beskyttet mod vind og vejr, hvilket kan være en stor fordel for de små årgange (og deres forældre;-) på den årstid. Husk fodboldstøvler og benskinner!

Forplejning:

Det vil være muligt at købe mad og drikke mv. til rimelige priser i boder samt deltage i lotteri om fine præmier.

Ved spørgsmål kontakt venligst Kenn Hillmann på tlf. 5185 7064 eller pr. mail til bsf.khi@gmail.com.

VEL MØDT – vi glæder os til at byde jer velkommen til et af årets bedste og måske eneste 3- og 5-mands cup på indendørs kunstgræsbane på en årstid, hvor der normalt kun spilles indendørsfodbold i traditionel forstand.

Venlig hilsen
BSF (Ballerup-Skovlunde Fodbold)
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 5 400 Søndag morgen 22 0
U7 Drenge Mixed 5 400 Søndag formiddag 23 0
U8 Drenge Mixed 8 450 Søndag eftermiddag 13 0
U8 Drenge Mixed 8 450 Søndag eftermiddag 21 3
U8 Drenge Mixed 8 450 Søndag eftermiddag 17 2
U8 Drenge Mixed 8 450 Søndag eftermiddag 6 1

Signetud teams

U6 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
B 1973 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Tune 1 C Tune IF Logo Tune IF
Tune 2 C Tune IF Logo Tune IF
KB Q3 A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 B B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 C C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B 1973 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U7 Drenge 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
SGIF U7 nisser C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
VSB 1 A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 3 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
FIX 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 4 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 5 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør BK Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FC Holte FC Holte Logo FC Holte
Dragør BK 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U8 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF A A Herlev IF Logo Herlev IF
Blå A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BS 72 1 A BS 72
FC HOlte blå A FC Holte Logo FC Holte
Køge Boldklub A A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Slagelse B&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
A-fa A amager-fodboldakademi

U8 Drenge 11 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
b93 -ok1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Nif2010@outlook.dk B Næstved IF Logo Næstved IF
BS 72 2 B BS 72
FC HOlte Hvid B FC Holte Logo FC Holte
Køge Boldklub B B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Tune Blå B Tune IF Logo Tune IF
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U8 Drenge 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF C C Herlev IF Logo Herlev IF
b93 -ok2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sort C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Køge Boldklub C C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Ørestad IF C Ørestad IF Logo Ørestad IF
Hornbæk Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Tårnby FF drengene C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tune Gul C Tune IF Logo Tune IF
B82 Hold 1 C B82 Virum Logo B82 Virum

U8 Drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF D Herlev IF Logo Herlev IF
Køge Boldklub D Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Ørestad IF (2) Ørestad IF Logo Ørestad IF
BSF 5 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
December 3 2017

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
TopDanmark Hallen / Ballerup
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview